идея за забавление на 6-7-месечно бебе

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

идея за забавление на 6-7-месечно бебе

Мнениеот irina79 на 04 Яну 2008 18:42

Мами много ми е трудно с моя бебок защото е на 6 месеца и стои седнал но ако го държа или го подпирам с възглавници,обаче играчките които му давам бързо му омръзват-то дрънкалки-чесалки,плюшки дето издават звуци и книйки за гризкане дето шумят и т.н но...за 15-20 минути и пак иска на ръце.
Слагам го на люлка с батерии и това е за около 15 минути,после на шезлонг да удря висящите играчки и пак за кратко.
Дайте ми някакви идеи и какво може да му взема за да си играе по-дълго.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
irina79
Начинаещ
 ---

Мнениеот katia_dim на 04 Яну 2008 19:26

с телевизия и песнички не става ли, моята се заглежда и като си подмиата играчките се забавлиава, но не повече от час
Изображение
katia_dim
Сериозен
 ---

Мнениеот mi6a на 04 Яну 2008 20:26

Ми така е - всяко нещо по 15 минути, редуваш. Не му давай всички играчки накуп, а една по една, като му омръзне едната вадиш друга. Аз на мойта и купих бънджи и почнах да я слагам в него около тази възраст. И количката сме вкарвали в стаята. Пея и песнички, че и и танцувам. :lol:
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

http://save-darina.org/
http://www.protegniraka.bg/
http://procreditbank.bg/main/bg/contributors.php?here=0
не бъди безразличен, можеш да помогнеш!
Аватар
mi6a
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama katq на 04 Яну 2008 20:34

пейте песни4ки с мимики ска4айте подска4айте на маймуни се правете но ги забавлявайте на децата бързо им омръзва всяко нещо било то и ново новени4ко
Аватар
mama katq
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sesilia на 09 Яну 2008 00:00

Ох и ние сме тъй аз вече съм готова за цирка а татко и да видиш... в разгара на представленията си..... :lol:
Аватар
sesilia
Пристрастен
 ---

Мнениеот kirilka на 09 Яну 2008 00:10

то на моята вече и омръзват - сменям и ги редовно играчките които и закачаме да удря и се заиграва около 45 мин
гледам да я изморя с упражнения за да заспи, но по често изморената съм аз :lol: :lol: :lol:

ние се заглеждаме по телевизията или като я подпря с възгланици за да не е легналаи това е около 10 мин

иска да съм около нея дори и да не си играем
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот desislavah на 09 Яну 2008 00:31

taka e pri bebocite-samo da vidite kakvo e vav vsekidnevnata....prohodilka, gradinska lulka (gore6to ia prepora4vam), bandji, stol za hranene, 6ezlong, stol4e za kola i okolo tiah igra4ki, drankulki, knizki i spisania. V spalniata na bebeto ima o6te zanimavki-aktivna gimnastika, kamion4eta s distancionno, tancuva6ti plu6ki i t.n....dokato gi izrezda6 prez denia i to se umori i mu se prispiva. Posle otnovo i otnovo i deniat minava..Poslednata zakupena igra4ka be6e muzikalna i svete6ta ka6ti4ka s klavi6i i razli4ni zivotni. Ima stra6no mnogo pesni4ki i kato natisne6 zivotnite te izdavat zvuci i peiat, klavi6ite sa piano ili vseki e otdelna pesni4ka-zavisi na kakav rezim e igra4kata. I tova samo za 10 lv. :D

Така е при бебоците-само да видите какво е във всекидневната....проходилка, градинска люлка (горещо я препоръчвам), бънджи, стол за хранене, шезлонг, столче за кола и около тях играчки, дрънкулки, книжки и списания. В спалнята на бебето има още занимавки-активна гимнастика, камиончета с дистанционно, танцуващи плюшки и т.н....докато ги изреждаш през деня и то се умори и му се приспива. После отново и отново и денят минава..Последната закупена играчка беше музикална и светеща къщичка с клавиши и различни животни. Има страшно много песнички и като натиснеш животните те издават звуци и пеят, клавишите са пияно или всеки е отделна песничка-зависи на какъв режим е играчката. И това само за 10 лв.

Писането на кирилица е задължително.Ако нямате кирилизираща програма използвайте кредор. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
Изображение
Аватар
desislavah
 ---

Re: идея за забавление на 6-7-месечно бебе

Мнениеот psihoterapevti на 29 Мар 2008 16:36

И ние имаме този проблем, всичко бързо му омръзва а аз останах без ръце, сега на проходилката май взе да му става по интересно, но да видим..чудя се кои са подходящи играчки за развитие на сетива и тем подобни...
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jul4e на 30 Мар 2008 12:36

аз след като преминах през музикална въртележка, активна гимнастика с висящи мечки, шумолящи пликчета и т.н. реших че му е време за столче за хранене, с подвижна облегалка, защото още нямаме 6 месеца, за сега е добре, слагам всечки играчки на масичката, той хвърля , хвърля и така...новата придовика е добро занимание, така че смени нещо за разнообразие :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
jul4e
Пристрастен
 ---

Мнениеот Daniela_Dimitrova на 06 Апр 2008 16:21

Ние много се забавляваме в паяка,когато и омръзне я слагам в кошарата и там си играе с играчките.Но от както купихме паяка направо се родих! :emon22:
Изображение
Аватар
Daniela_Dimitrova
Пристрастен
 ---

Мнениеот katq__78 на 06 Апр 2008 19:01

Рени сега аз на твоят хал сега. :D
Аватар
katq__78
Отличник
 ---

Мнениеот plamba_bo на 07 Апр 2008 19:39

Когато дъщеря ни навърши 6 месеца и купихме бокс за игра.Вече беше започнала да става опасна с обръщането си по коремче,и не можех да я оставям спокойно на спалнята.Играеше си и на тапета за игра,но в мое присъствие.
Аватар
plamba_bo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот бубулина на 08 Апр 2008 09:52

Ние като направихме 6м. вече започнахме да лазим ,а от месец се и изправя ,така че се забавлява много и прави бели.Но си играе много повече с всичко друго ,само не и с играчки.Те гледат какво правим ние и искат и те да пипат,не можеш да ги залъгваш с играчки.
Може да пробваш с лъжички и някоя купичка да дрънка например.Гризалките за венците не и са интересни,но като и дам изстуден морков не го изпуска ! Тия дни сме на вълна ръкохватки,само да се докопа до бокса веднага си ги взима и се занимава с тях ,катери се по стола за хранене,отива и тропа по пералнята и т.н.Като не се изправяше и давах списания да къса - това на всички им харесва,само трябва да се гледа да не лапа.Те сами ни показват какво им харесва и кое им е интересно и всяко дете е различно.Паяк не сме ползвали и др.подобни.Токова е пъргава ,иска само да обикаля ,не се спира изобщо и е постоянно под "наблюдение".
Изображение
Аватар
бубулина
Пристрастен
 ---

Мнениеот irina792002 на 12 Апр 2008 23:16

Благодаря ви за отговорите общо взето и ние всичко пробваме вече сме на 9 месеца и само проходилката ни интригува за по-дълго,иначе с играчки за кратко се занимава-обича дистанционното,мобилните телефони но лошото е че всичко слага в устата.А списания или кутии картонени обожава но той не ги къса а ги гриза и затова избягвам да му давам.
Сега мисля да вземем люлка за терасата и ще видим дали ще се забавлява.Иначе в стола за хранене също ако е на кеф си играе ....абе бебешка работа :D
irina792002
Отличник
 ---

Мнениеот boyana на 13 Апр 2008 23:03

Няма начин,да са ни живи и здрави.На мен една майка ми каза след като родих,че до 5-6тия мес. ми е почивката,а аз не и повярвах.А сега,с нетърпение чакам да заспи,за да свърша някоя домакинска работа,че мене чака.
Изображение
Изображение
Аватар
boyana
Сериозен
 ---

Следваща

Назад към Бебето и детето