Ечемик

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Ечемик

Мнениеот baby_188 на 17 Апр 2008 20:54

Момичета, преди 2 седмици ми излезна едно топче под левия клепач, което беше безболезнено.Преди няколко дни до него изби ечемик.От тази сутрин съм се подула и много ме боли.Имате ли идея с какво мога да го намажа?Или някой бабин метод.Другата седмица, ако се подуя още и не ми мине ще ходя на очен, но дотогава не знам какво да правя.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Ечемик

Мнениеот Ianitza на 17 Апр 2008 21:18

Не знам с какво да го мажеш, но ако някой ти каже да го търкаш със златен пръстен не го прави, майка ми така за малко да се наложи да я режат.
Чула съм, че изтърсака в семейството да ти го пипне 3 пъти с лакътя, при мен не действа но не ти пречи да опиташ. Накарай сестра ти да те пипне с лакътя, но да няма блуза, на голо.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот mam4eto на 17 Апр 2008 21:37

И на мен ми е излизал ечемик и съм го търкала със златен пръстен /имаше резултат/ :D Знам, че изписват някакви капки, но трябва да отидеш на очен лекар. Иначе, в нета намерих следното:
Народна медицина:
• Всеки ден промивайте очите с настойка от лайка. Залейте 3 супени лъжици лайка с чаша гореща вода, оставете сместа да престои един час и прецедете. А вечер налагайте на възпаленото място компреси с настойката.
• Намазвайте болния клепач с изчистена скилидка чесън в продължение на 2-3 дни.
• Срежете едно листо от алое и го напръскайте с топла вода. След това изцедете сока от листото и го разредете с топла вода в съотношение 1:10. Натопете тампон памук в този разтвор и го сложете на възпаления клепач за 20 минути.
• Залейте с чаша вода супена лъжица ленено семе и го оставете да престои 40 минути, след това прецедете. Правете си компреси два-три пъти на ден.
• Смесете по 5 супени лъжици очанка и лайка. Залейте 5 супени лъжици от сместа с чаша топла вода и я оставете за 20 минути. Получената кашица нанесете върху марлена салфетка и я наложете върху ечемика.

Честно казано, по-добре отиди на лекар или попитай в аптеката за някакво лекарство, защото, ако не се лекува ечемика може да има сериозни последици! Успех и после пиши :D
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот baby_188 на 17 Апр 2008 22:36

Благодаря ви, момичета!
Сигурно утре ще взема нещо от аптеката и в понеделник ще отида на очен.
До сега никога не ми е излизал ечемик и си нямах на представа, че така боли.Като се надеда да взема нещо, имам чувството, че кръвта ми отива в окото и тогава най-много ме боли.Иначе съм като бушонирана.Дано утре не се надуя повече.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mam4eto на 17 Апр 2008 22:39

Успех и дано не те боли повече! Мен не ме е боляло, по-скоро изпитвах сърбеж, който е доста дразнещ :roll: Дано по-бързо ти мине :D
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот baby_188 на 17 Апр 2008 23:31

mam4eto написа:Успех и дано не те боли повече! Мен не ме е боляло, по-скоро изпитвах сърбеж, който е доста дразнещ :roll: Дано по-бързо ти мине :D

Да не се окаже нещо друго. :roll: :!: Като си дръпна клепача се вижда като пъпка с връх и майка каза, че е ечемик.А това топче, което го напипвам до него не знам какво е.Предполагам, че първо то е излезнало, защото не е могъл да избие и там се е надуло.
Не знам, но определено лекар трябва да ме види.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mam4eto на 17 Апр 2008 23:37

Ечемик е, според мен, щом се е надуло и има пъпка с връх. Но не я закачай, че може да си навлечеш беля! Най-добре е лекар да те види. Мен ме сърбеше, защото аз го "хващах" отначало ечемика и го разтърквах със златен пръстен и ми минаваше. Не отлагай, ами утре отиди на лекар! Успех :D
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот baby_188 на 20 Апр 2008 00:09

Вече съм по-добре.Почти не ме боли и съм подута съвсем малко.На лекар не ходих, но за сметка на това отидох в аптеката и исках да ми препоръчат някакви капки или мехлемче за ечемик.Купих си Хидрокортизон с хлорамфеникол - маз за очи.Засега има ефект и може и да ми се размине ходенето на лекар.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот марги симеонова на 20 Апр 2008 01:21

Това с чесъна съм го пробвала,при мен имаше ефект.На скоро ми бесше излезнал и се мазах с чесън,защото можех да ида на лекар чак след 2 дни-мина ми и не се наложи да ходя,НО ТИ НЕ СИ ПРАВИ ЕКСПЕРИМЕНТ,А ПОТЪРСИ УСЛУГИТЕ НА СПЕЦИАЛИСТ
марги симеонова
Отличник
 ---

Назад към Здраве и Спорт