Хемороиди

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот pile82 на 18 Юли 2007 11:08

ей,мами,току-що 4ух за една рецепта от дебелите бабешки книги,която ми каза баща ми-той има страхотни проблеми с хемороидите(вътрешни и външни),която му я казала една жена.Тази жена ги полу4ила след раждане и му споделила,4е и е помогнала.Сега баща ми ще запо4ва да го прави и като свърши ще ви кажа какъв е ефекта.Искам да кажа 4е е ползвал какво ли не за болките и кървенето.Реших веднага да я споделя с вас,тъй като виждам колко е мъ4ително за страдащия от такова заболяване и се надявам да бъда полезна.Ако някои иска да из4ака да пиша за резултата преди да го е направил,а не да излезе 4е ви подтиквам към разни опити.Рецептата е 1 4аена 4аша мед и 1 супена лъжица медицинска сяра(от аптеката) се смесват и се пие всяка сутрин на гладно по 1 4аена лъжи4ка 30-40 мин преди да се консумира нещо друго
Аватар
pile82
Пристрастен
 ---

Мнениеот dani_76 на 18 Юли 2007 22:21

Не яжте люто!
Моите бяха поотминали,но вчера хапнах малко люти мариновани чушчици с бобец и ребърца,как да устои човек на това.Днес направо щях да откача :yawna:
Ей,pile82,мерси за рецептата и ще чакаме отзиви от тати ти.
Изображение
Аватар
dani_76
Редовен
 ---

Мнениеот pile82 на 20 Юли 2007 08:57

моми4ета,за съжаление няма да мога да ви кажа резултата от рецептата-баща ми направи кръвоизлив и отива на спешна операция за пустите хемороиди....
Аватар
pile82
Пристрастен
 ---

Мнениеот bebe на 23 Юли 2007 09:41

Pile82, много съжалявам и дано всичко мине добре.
Аватар
bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот danisia на 10 Сеп 2007 23:20

Раждах нормално и от там ми се получиха .Първите три четири месеца когато трябваше да ходя до тоалетна ми се ревеше болки с кървене и после два часа не мога да си седна на дупето .Сега малко понамалиха болките и кървенето ползвах свещички и гел от гел съм най доволна /Mastu-S/.За хирург неискан и да си помисля
Изображение
Изображение
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел,който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва,той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо
Аватар
danisia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silviq.boneva на 18 Окт 2007 16:33

genova написа:
djenifar77 написа:и аз имам същия проблем но за момента не усещам болка или кървене,затова си трая.

И аз така :(

и аз
Изображение
24.04.2011г.... :nothappy:
Аватар
silviq.boneva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 18 Окт 2007 17:42

И на мене ми се появиха в следствие от раждането.Но аз нямам кой знае какви проблеми с тях.За щастие мойте не се възпаляват и в много редки случаи ме болят.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sesilia на 26 Окт 2007 11:28

danisia написа:Раждах нормално и от там ми се получиха .Първите три четири месеца когато трябваше да ходя до тоалетна ми се ревеше болки с кървене и после два часа не мога да си седна на дупето .Сега малко понамалиха болките и кървенето ползвах свещички и гел от гел съм най доволна /Mastu-S/.За хирург неискан и да си помисля
Нещо такова и при мен беше и в един сайт с лекарска консултация си зададох въпроса тописах какво чувствам и т.н и те ми изписаха сироп за пиене казва се /ИМОПЕР/ помага и за по-леко изхождане от първия път усетих олеснение и така пих няколко дена и вече нямам проблем
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sesilia
Пристрастен
 ---

Мнениеот beni_vasi на 30 Окт 2007 14:55

silviq.boneva написа:
genova написа:
djenifar77 написа:и аз имам същия проблем но за момента не усещам болка или кървене,затова си трая.

И аз така :(

и аз

и аз, но от време на време се мажа с крем "Витасин". Е, няма ефект, защото не съм постоянна в това отношение, но ми е интересно за плюнката и бабината рецепта, които съм склонна да ги изпитам в скоро време.
Изображение
Аватар
beni_vasi
Отличник
 ---

Мнениеот baby_188 на 03 Ное 2007 14:40

От няколко дни и аз закъсах.Мното ме болят;но не кървят.Това Витасин някаква паста ли е?Как се прилага и има ли ефект от нея?
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот beni_vasi на 05 Ное 2007 11:37

Това е крем - струва около 3 лева и малко понамирисва. Много е мазен и се маже всеки ден. Има го в аптеките и може да се използва и за напукани крака. Утре мога да напиша повече за него.
Изображение
Аватар
beni_vasi
Отличник
 ---

Мнениеот baby_188 на 05 Ное 2007 12:03

beni_vasi написа:Това е крем - струва около 3 лева и малко понамирисва. Много е мазен и се маже всеки ден. Има го в аптеките и може да се използва и за напукани крака. Утре мога да напиша повече за него.

Ще съм ти благодарна;ако дадеш малко повече инфо.
Благодаря ти.При мене работата е на периоди.Няколко дне ме болят много;после все едно;че нямам и така.Хубавото е че не кървят.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот beni_vasi на 05 Ное 2007 13:33

"СЪСТАВ: ПОКАЗАНИЯ: За лечение на: -остеомиелит; -келоиди и цикатриксови ръбове; -при вътрешно лечение; -хемороиди; -при гъбички; -разширени вени и тромбофлебит без рани; -синузит; -гинекологично лечение; -екземи; -косопад; -псориазис. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Трабва най-малко 3 пъти на ден да се маже, а по възможност през 2-3 часа на ден."

Това е за "Витасина", дано има положителен ефект и при теб, ако решиш да го ползваш.

Как да си помогнем?

Препоръчително е да се вземат мерки при поява на първите симптоми.

Диетата, съчетана с локално медикаментозно лечение, дава добър ефект.

1. Приемайте храна, богата на баластни вещества (плодове и зеленчуци).
2. Пийте повече течности и повишете физическата си активност - плуване, разходки, джогинг.
3. Установете добри навици на изхождане. Всеки човек е различен, затова не се насилвайте да го правите всеки ден. Не се напъвайте в тоалетната, но и не пренебрегвайте позива за изхождане.
4. Използвайте меко действащи слабителни средства, например Импортал, за да предотвратите напрягането и запека.
5. Приложете локален антихемороидален препарат, какъвто е Прокто-Гливенол - крем и супозитории (свещички).

Как действа Прокто-Гливенол?

Прокто-Гливенол облекчава неприятните симптоми на вътрешните и външните хемороиди и подпомага оздравяването.

Прокто-Гливенол е ефективна комбинация от две активни съставки:

Трибенозид - действа локално върху малките кръвоносни съдове, като намалява капилярната пропускливост и възстановява съдовия тонус. Така намалява отока и спира кървенето. Блокира действието на много вещества, причинители на възпалителния процес, и ефективно лекува възпалението.

Лидокаин - локален анестетик с болкоуспокояващ ефект.

Благодарение на съвместното им действие Прокто-Гливенол бързо и ефективно облекчава болката, сърбежа и паренето.
Възстановява нормалното състояние на тъканите.
Лекува възпалението.

Прокто-Гливенол - лечение без кортикостероиди

За разлика от много други препарати за локално лечение на хемороиди Прокто-Гливенол не съдържа кортикостероиди - вещества, които имат бърз ефект срещу възпалението, но нарушават нормалната структура на засегнатите участъци - предизвикват изтъняване на лигавицата, намаляват локалния имунитет, предизвикват чупливост на кръвоносните съдове и водят до по-често кървене, особено при продължителна употреба.

Как се прилага Прокто-Гливенол?

В аптечната мрежа ще намерите Прокто-Гливенол в две форми - крем и супозитории (свещички).
Кремът представлява бяла немазна субстанция, прониква бързо и не оставя петна по дрехите. Поставя се с ръка или с помощта на приложения апликатор. Той се монтира върху тубичката и служи за нанасяне на крема по-навътре в ануса.
Свещичките се поставят поединично.

Когато симптомите са остри: Използвайте 1 супозитория или 1 апликация на крема два пъти дневно (сутрин и вечер).

Когато симптомите намалеят: Използвайте 1 супозитория или 1 апликация на крема веднъж дневно.

Успешното лечение изисква спазването на много добра хигиена в областта на ануса. Препоръчително е поемането на много течности и богат на баластни вещества хранителен режим за поддържане на мека консистенция на изпражненията.

Има ли нежелани ефекти, свързани с употребата на Прокто-Гливенол?

Както всички други медикаменти Прокто-Гливенол може да предизвика някои нежелани ефекти. Понякога причинява леко чувство на парене и локално зачервяване на кожата.

Прокто - Гливенол лекува хемороидите!

Изображение
Аватар
beni_vasi
Отличник
 ---

Мнениеот baby_188 на 05 Ное 2007 16:27

Благодаря beni_vasi :sm_171:
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188