Не мога да си спра кърмата

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Не мога да си спра кърмата

Мнениеот stuni на 04 Дек 2007 23:19

zdraveite,ot septemvri se mu4a da spa karmata s hap4eta.purvo se opitah s homeopatiq i neuspqh,posle mi prepisaha PARLODEL,pih 2 sedmici i spq uj,i sled 4 dni mi trygna pak karmata,posle vzeh o6te edna opakovka naskoro i tq mi svur6i i sega pak mi trygnala.normalno li e da mi puskat gardite o6te sled tolkova hapove .ne sa mi napregnati,no me pritesnqva 4e kato stisna izliza mlqko:(

Здравейте! От септември се мъча да спра кърмата с хапчета. Първо се опитах с хомеопатия и не успях. После ми предписаха Парлодел, пих 2 седмици и спря уж, и след 4 дни ми тръгна пак кърмата. После взех още една опаковка наскоро и тя ми свърши и сега пак ми тръгнала. Нормално ли е да ми пускат гърдите още след толкова хапове. Не са ми напрегнати , но ме притеснява, че като стисна излиза мляко:(

Мнението е редактирано от модератор!
Моля, пишете на кирилица според правилата на форума!
stuni
 ---

Мнениеот diana25 на 04 Дек 2007 23:27

чувала съм,че някои жени си остават така и много продължително време след като спрат да кърмят.не се притеснявай,най-важното е да не са напрегнати и болезнени,другото не е толкова страшно.ами няма да ги стискаш и няма да излиза :D
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 05 Дек 2007 00:26

След като спрях да кърмя, като си стиснех гърдите излизаха капки мляко поне още 2-3 месеца.
Какво е количеството, което ти тече, защото ако са само капки, това е нормално.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот desislavayakova на 05 Дек 2007 12:17

Аз си спрях кърмата с пристягане на гърдите, защото нашата докторка каза, че хапчетата разстройват организма и понякога не вършат работа. stuni - ако искаш, пробвай и ти. Не е трудно. Значи първо си вземаш много горещ душ, после изцеждаш много хубаво и до последно, повдигаш ги колкото можеш нагоре и стягаш с нещо (аз ползвах тензухена пелена). Трябва да си така поне 24 часа, като през това време не трябва да консумираш никакви течности. Ако не се получи от първия път е възможно да не си се изцедила хубаво, затова пробвай пак и успех.
Аватар
desislavayakova
Фен на Mamaibebe
 ---

не мога да си спра кърмата,помогнете ми:(

Мнениеот stuni на 05 Дек 2007 14:54

не ме болят,но излизат капки.и незнаех дали е нормално.благодаря все пак.
stuni
 ---

Мнениеот zoia на 05 Дек 2007 16:02

Не се притеснявай,ако само няколко капки,докито ми каза,че до 6 мес след спирането така излиза и е нормално,но все пак посъветвай се с лекар.И не се стискай,щото придезвикваш притока.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zoia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 06 Дек 2007 00:26

Значи няма проблем. Нормално е да ти текат капки и , както ти е казала Зоя, не се стискай!
Полека ще спре.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Re:

Мнениеот k_manolova на 07 Фев 2008 01:54

zoia написа:Не се притеснявай,ако само няколко капки,докито ми каза,че до 6 мес след спирането така излиза и е нормално,но все пак посъветвай се с лекар.И не се стискай,щото придезвикваш притока.

:oki: :oki: :oki:
Аватар
k_manolova
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Не мога да си спа кърмата

Мнениеот boyana на 03 Мар 2008 23:26

На мен ми препорачаха хапчетата БРОМОкриптин,но преди да почна да ги пия настинах лошо и се наложи да пия антибиотик,като този антибиотик беше за кърмачки,но уви.До 2 дни кърмата спря,антибиотика оказа въздействие.
desislavayakova написа:Аз си спрях кърмата с пристягане на гърдите, защото нашата докторка каза, че хапчетата разстройват организма и понякога не вършат работа. stuni - ако искаш, пробвай и ти. Не е трудно. Значи първо си вземаш много горещ душ, после изцеждаш много хубаво и до последно, повдигаш ги колкото можеш нагоре и стягаш с нещо (аз ползвах тензухена пелена). Трябва да си така поне 24 часа, като през това време не трябва да консумираш никакви течности. Ако не се получи от първия път е възможно да не си се изцедила хубаво, затова пробвай пак и успех.

Това е много хубав метод,прилага от бабите ни,нямало е хапчета тогава.
Изображение
Изображение
Аватар
boyana
Сериозен
 ---

Re: Не мога да си спра кърмата

Мнениеот Мишето на 01 Апр 2008 20:15

Здравейте мами!Прочетох всички мнения,опитах и всички описани методи--но нямам ефект!Най-лошото е ,че не са няколко капки,а си има ,а не кърмя от 8-9 месеца,защото така ми се наложи.Ходила съм на лекар,казаха да не се притеснявам било на нервна почва и имало жени ,които 2-3 години след раждане продължават да си имат секрет,кърма и т.н.Каза ми също така да се изцеждам,защото ще ми се появят бучки.Какво да правя? :sm_newsm78: Благодаря, ако ще получа съвет :sm_171:
Изображение
Аватар
Мишето
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sesilia на 25 Апр 2008 11:53

Здравей малко късно се включвам но сега прочетох темата. Та по въпроса аз си я спрях моята с камфор на гранули. Купих си няколко опаковки защото разфасофките са малки при нас и си слагах по няколко гранули в чашките на сутиена така постоянно стоях и подменях с нови малко неприятно мирише /в смисъл усеща се миризмата на камфор/ототеб но изтегля и понеже аз имах много и дори бяха болезнено напрегнати по някога се налагаше да изстискам малко за да облекча болките и така докато спря.
Аватар
sesilia
Пристрастен
 ---

Мнениеот Ianitza на 06 Сеп 2008 11:44

За да не пускам поредната тема за кърмата ще споделя притеснението си тук.
Кърмих Вики изцяло 1м, после още 2 се цедих, но не и давах, защото беше много малко количеството и беше прозрачна като вода кърмата, не беше хранителна и педи каза да не и давам. от тогава минаха почти 2г, кърма нямам обаче ако си стисна по- силно зърното се появяват капчици. Това нормално ли е според вас, при положение, че ако се цедя и нищо не излиза, само 2-3 капки и това е откакто ми спря кърмата, а не се е появило сега.
Какво е вашето мнение?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот ivon4eto-vn на 07 Сеп 2008 21:21

Яни, при мен е абсолютно същото и аз незнам да се притеснявам ли или не и какво да правя. Смятам след няколко дни като отида на последната консултация на Венци да питам педи и личния, мен лично това положение малко ме притеснява. Ще чакам отговора на някой по вещ от мен! :wink:
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sogdiana на 14 Сеп 2008 23:49

Аз съм кърмила почти 10 месеца и накрая се наложи да прибегна до хапчета за да я спра. Но не помня какви -едни такива малки и бели на цвят. Но за седмица и кърмата ми спря, без да ме болят гърдите и без последствия.
Първо изчисти организма си, после го нахрани и му дай 90 дни за да видиш резултата!
http://www.youtube.com/watch?v=28SdRv9fRvA
sogdiana
Редовен
 ---

Мнениеот slav4eto на 04 Ное 2008 21:15

Аз кърмих Вики до година и три месеца,след това пих Бромкриптин две седмици и кърмата намаля драстично,но не спря.От тези хапчета ми ставаше лошо,кръвното ми падаше.Сега все още има ,но само по 2-3 капки.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
slav4eto
Отличник
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Спорт