ВЕЧНА ЛЮБОВ

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

ВЕЧНА ЛЮБОВ

Мнениеот vesielina на 25 Май 2008 15:21

Преди време гледах един филм италиянси извинете ме но не мога да се сетя за името.В който се разказваше за любовта на един мъж към една жена запознаха се на един семинар лекари заминаха за Африка и там изкараха прекрасни моменти но баща и беше от известна фамилия и не удобряваше връзката им.Мъжът го раниха и нямаше кой да го излекува и тя сключи сделка с баща си да го изпратят в най добрата болница за сметка на любовта си към него.Принудиха я да се омъжи за друг.След години се срещнаха тя беше болна от рак а мъжът който навремето тя спаси и нейната голяма любов беше и нейната последна надежда за живот.Бяха обрекли живота си един на друг макар и далеч разделени от време и километри.
Мислите ли че съществува вечната любов??!!
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: ВЕЧНА ЛЮБОВ

Мнениеот t_sweety на 25 Май 2008 16:34

По принцин хич не съм романтична и влюбчива, но вярвам във вечната любов, в това че двама души могат да се обичат и уважават докато са живи.Когато видях мъжа ми за първи път вече знаех, че той е само за мен и че ще сме заедно рано или късно.Вярвам, че всеки има своята половинка и когато я срещтне нищо неможе да ги раздели.
За любовта и връзките от разстояние малко съм отр. настроена, не съм имала такава но имам наблюдения. :)
t_sweety
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 25 Май 2008 19:57

Гледала съм го този филм,много е трогателен,не знам дали вярвам във вечната любов,но се надявам да я има :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bogdana на 25 Май 2008 20:39

ве4на любов към какво-маика,баща,любим/а,ку4ето,детето,музиката,изкуството............любовта има много измерения и се променя както 4овек се развива или деградира.ве4но е думи4ка,която надхвърля представите ми ,защото аз не съм ве4на.така,4е трябва да стесня понятието до отрязъкът време ,което ще изживея.
да,вярвам,4е може да се оби4а един 4овек до смъртта.но не съм убедена в съхраняването на 4увствата,когато разстоянието е голямо,освен ако не е платони4на или приятелска връзката.все пак вярата крепи 4овек.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот vesselana на 25 Май 2008 22:40

Честно казано не съм сигурна дали наистина съществува понятието любов до смъртта или вечна любов - според мен любовта е преходна а с течение на времето остават уваженето и доверието между двама. Въпреки това тайничко, дълбоко в сърцето си се надявам любовна между мен и съпруга ми никога да не избледнява толкова, че да се превърне в навик......
vesselana
 ---

Мнениеот m_erilin на 25 Май 2008 23:58

Вечна любов....ами мисля,че я има.
Ние с моят мъж се познаваме от деца тъй като родителите ни са приятелски семейства.
Бяхме по на 15,16 като станахме гаджета-ходихме 2,3 години и бяхме много влюбени,но се разделихме и всеки пое по пътя си.Аз имах друг приятел,с който бях около 4 години,а мъжо си ги смени доста,но винаги е търсил мен и в мечтите съм му била аз.А аз от друга страна си мислих,че съм го забравила докато не го срещнах един ден-тогава се разтреперих и корема ми се преобърна и разбрах,че заблуждавам себе си и гаджето с което бях.Събрахме се отново и сега имаме една прекрасна дъщеричка.Вече към 4 години сме заедно и все още се чувствам влюбена и обичана и искам и се надявам да се запазят тези чувства колкото се може повече.Исками се да е ВЕЧНО.....
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
m_erilin
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 26 Май 2008 10:48

ТАКА МИ СЕ ИСКА ДА Я ИМА И ДА СЪМ Я НАМЕРИЛА В ЛИЦЕТО НА МЪЖА МИ!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот _dexter_ на 26 Май 2008 10:58

Не вярвам в такава любов. Това е по-скоро илюзия, мечта за нещо, което искаш да имаш, но нямаш и затова силно желаеш. Идеализираш другия, без да го познаваш. За мен истинска любов, тази, която може да остане вечно, е проверената любов. Когато познаваш човека до теб, знаеш всеки негов недостатък и въпреки всичко сте заедно. Но не зашото имате дете, общ апартамент, по навик, а защото разбирате и приемате другия. И искате да сте с него, за да се подкрепяте, да споделяте, да плачете и да се смеете заедно.
Винаги съм се чудила как продължават филмите със щастлив край - много се обичат, преодоляват хиляди препятствия да са заедно. А после какво става - живят ли добре, обичат ли се след 10 години, или не могат да преодолеят себе си, за да живеят с другия?
Изображение
Изображение
_dexter_
Отличник
 ---

Мнениеот sinna на 26 Май 2008 17:59

С моята половинка се познаваме от 23 години а сякаш беше вчера. Все още се обичаме, но някак по друг начин... Няма я онази изгаряща и изпепеляваща любов, а съвсем спокойна и дълбока обич. Обич, която сякаш е много по-силна, обич без много думи... Обич, която усещам в случаен поглед или жест... Пожелавам на всички да усетите това чувство, което не мога да опиша с думи :D ,

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот krasiraikova на 26 Май 2008 18:52

Любовта е до време...след това остава само уважението!!!
Последна промяна krasiraikova на 05 Фев 2009 19:02, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mi6el на 27 Май 2008 13:12

МИСЛЯ ЧЕ ВЕЧНАТА ЛЮБОВ СЪЩЕСТВУВА САМО ПО ФИЛМИТЕ<НО АКО И В РЕАЛНИЯ ЖИВОТ Я ИМА СЕ МОЛЯ НАШАТА ДА Е ТАКАВА :)
Изображение Един мъж желае по-силно една жена ,когато тя носи неговото дете! Изображение
Изображение
Аватар
Mi6el
Сериозен
 ---

Мнениеот bebemancho на 27 Май 2008 14:29

Има, но се среща рядко. А доброто брачно съжителство е нещо друго. Истинската любов не познава ограничения във времето и пространството.
Във филмите е естествено нещата да са по-мелодраматични - там да сте видяли някой да се кара защо не са измити чиниите или нещо от сорта? Битовизмите в голяма степен принизяват любовта.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 27 Май 2008 15:00

Не, не вярвам!
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот бубулина на 27 Май 2008 16:34

Във вечната любов не вярвам.Най--силната любов е тази ,която е или забранена ,или несподелена,и тогава все по-силно те влече към този човек.Ако става въпрос за мъжете......Но както по-нагоре прочетох битовизмите променят нещата.Когато един мъж вече те вижда непрекъснато във всяка светлина малко или много му се променят представите,както и на жената естествено.Опознавате се до болка ,а всеки знае че непознатото е по-интересно.Въпросът е в какво ще вярвате след 10-15- 20 години?Аз се надявам все още да се уважаваме и подкрепяме.Мъжът ми знае че не е 'голямата" тръпка в живота ми,но е най-добрия ми приятел и баща на детето ми,а това е по-важно.
Изображение
Аватар
бубулина
Пристрастен
 ---

Мнениеот Svetalka на 27 Май 2008 17:27

НЯМА ТАКАВА ВЕЧНА ЛЮБОВ!!!ТО И ПО ФИЛМИТЕ Я НЯМА,З-ТО ТЕ СА ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ И ВСЕКИ РАЗУМЕН ЧОВЕК ОСЪЗНАВА, ЧЕ ВСИЧКО Е ЕДНА ГОЛЯМА ХУДОЖЕСТВЕНА ИЗМИСЛИЦА!!!
Няма нищо вечно на този свят,така че понятието "ВЕЧНО" е глупаво!За какво са ни тия деца....,някой задавал ли си е този въпрос?Ами да продължим рода,да бъдем щастливи и куп разни неща от този сорт,нали така!!!Ами ако беше всичко вечно,то няма смисъл да се възпроизвеждаме,НАЛИ СМЕ ВЕЧНИ?!
Хората се събират,разделят и т.н.,правят деца,обичат се,мразят се и кое е най-важното УВАЖЕНИЕТО!!!Без него сме за никъде!Сега сме млади и хубави,но след 10,20г.,ще ни остане само "и - то"по средата,от труд,грижи около децата ,дома и какво ли още не!А ако не се уважаваме по между си всичко ще отиде по дяволите!ЛЮБОВТА има много лица,за мен има САМО ЕДНА ВЕЧНА ЛЮБОВ И ТЯ Е КЪМ ДЕТЕТО!Каквото и да стори то в живота си,добро,лошо родителя е винаги до него,НЕ МОЖЕШ ДА ПРЕДАДЕШ ДЕТЕТО СИ!Това е истинска обич и до гроб за това може да се нарече" ВЕЧНА "!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Svetalka
Сериозен
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа