Гинекологичните проблеми след раждане

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Гинекологичните проблеми след раждане

Мнениеот MAlena на 12 Юли 2007 14:15

Мами да ви се оплача, тези дни реших да си направя профилактичен преглед, да видя как е положението след раждането. И какво да ви кажа, оказа се, че от лявата страна имам разкъсване от раждането, което лекарят е забравил :hmm: :cry1: да зашие, което започнало да загнива, а от дясната имам хематом, който също е вследствие на раждането, който пък преминал в киста?!?!?! Представяте ли си ?? На всичкото отгоре гинеколожката ми ме попита как не са го видели всичко това на прегледа/който се оказа, че е задължителен/ при изписването, а на мен такъв въобще не ми е правен :ouuu: И сега лечения, лекарства в продължение на два месеца /може и повече/ - ужас...Горкият ми мъж пак е на пост и молитва :yawna: :yawna: :yawna: , ама какво да се прави...А като се сетя за лекарите в болницата направо ми идва да :fight1: :fight1: :fight1: , а ние се оставяме в техните ръце. Какво е това здравеопазване?!?! А вие??? Как сте? Имали ли сте проблеми??
Аватар
MAlena
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 12 Юли 2007 16:02

Да, имала съм. Имах сраствания след първото секцио. Колкото до прегледа в болницата, въобще не ми е правен такъв :roll: . Трябва да отида да видя и аз как съм, но все още кърмя. :wink: Ще взема да си запиша час, че вече година и седем месеца, са си множко. :oops:
След първото раждане, преживях много перипетии. От една проста раничка, стигнах до биопсия и горене :oops: . :roll:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gerinceto на 12 Юли 2007 17:25

аз имах възпаление си мушках хапчета 1 месец :yawna:
Изображение
Изображение
Аватар
gerinceto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 13 Юли 2007 11:09

След първото раждане раничка,изгориха я .След второто нямах проблем.Дай боже и след третето всичко да е нормално!
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silzdrav на 13 Юли 2007 11:54

като ви чета, излиза че може да има нещо сериозно без да те боли или да усещаш нещо. Ама като знаем какви са докторите то на човек му се отщява да иде. Ако не отидеш защо не си отишъл. Ако отидеш, защо си отишъл.
Изображение
Аватар
silzdrav
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот DANIS на 13 Юли 2007 11:54

на мен лекарите ми казаха 40 дни след раждането задължително да си направя преглед,така и направих и нямам проблеми.не трябва да се отлагат такива важни прегледи.
Аватар
DANIS
Сериозен
 ---

Мнениеот sjb на 13 Юли 2007 12:01

semiramida написа: Имах сраствания след първото секцио.
След първото раждане, преживях много перипетии. От една проста раничка, стигнах до биопсия и горене :oops: . :roll:

Какви са тези сраствания?
Изображение
Изображение
Човек има три пътя да постъпи правилно.
Първият - най-благородният - размишлението.
Вторият - най-лесният - подръжанието.
Третият - най-горчивият - опитът.
--- Конфуций ---
Аватар
sjb
Отличник
 ---

Мнениеот MAlena на 13 Юли 2007 12:17

silzdrav написа:като ви чета, излиза че може да има нещо сериозно без да те боли или да усещаш нещо. Ама като знаем какви са докторите то на човек му се отщява да иде. Ако не отидеш защо не си отишъл. Ако отидеш, защо си отишъл.

:oki: абсолютно си права, аз смятах, че всичко ми е ок, до момента, в който не отидох на лекар. Истината е, че аз нямах никакви оплаквания, нищо не ме болеше, а накрая сериозни неща, за които дори не съм подозирала..
Аватар
MAlena
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 13 Юли 2007 16:28

Да ви кажа честно след раждането все още не съм си направила генекологичен преглед.Много ме е страх да ходя.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veniand на 14 Юли 2007 22:28

Понеже ме цепнаха доста при раждането и имах външни шевове,като ходих да ми свалят конците, ми направиха преглед. След това на 6- та седмица след раждането си взех направление от джипито и ходих на контролен при гинеколог,миналият месец правих цитонамазка. Слава Богу, нищо ми няма.
Изображение
ДОКОГА ЩЕ СИ МЪЛЧИМ!!!
veniand
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 14 Юли 2007 22:31

MAlena дано бързо се оправиш :love1:
И аз трябва да посетя гинеколожката си че минаха 5м :?
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 06 Авг 2007 18:11

Аз също нямах преглед при изписването, а да не казвам колко платихме за самото раждане. Никой не ми каза да отида след 40 дни, аз занех за този преглед, но като не ми казват как да отида? Вече мина толкова много време и съвсем на върви, да отида при друг лекар освен на частно, ама как се организират тези неща....пък и като не усещаш нищо си признавам, че не ми се и занимава. Просто се надявам да няма нищо, ама знае ли човек. Може би безотговорно постъпвам. ..........А иначе, лекарите така ги мързи да си свършат докрай работата, всеки път ли трябва да демонстрират, че всички пациенти са им виновени за ниските заплати....
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vesi_127 на 06 Авг 2007 18:49

В бургаската болница пък, колкото и да е мизерна, идваха на визитация всеки ден сутрин и вечер, преглеждаха ни, питаха ни дали сме ходили до тоалетната. Последния ден бяха цяла делегация-лекари, стажанти, студенти. Чак след визитацията, изписват.
Изображение
vesi_127
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kristina на 07 Авг 2007 11:40

vesi_127 навсякъде ходят на визитации,питат дали си ходила до тоалетна и т.н, дори и делегация да мине самия преглед при изписване е друго! На никого от нас май не е правен такъв! :roll:
А и аз родих преди 2 месеца и половина и още не съм ходила на преглед! Чудя се само дали да е при частен или в поликлиниката??????
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kristina
Отличник
 ---

Мнениеот vesi_127 на 07 Авг 2007 14:44

Ами, не знам в какво друго се състои прегледа при изписване. На мен ми направиха гинекологичен преглед няколко дни след раждането при свалянето на конците. Два месеца след раждането също ходих на преглед при лекарката, при която родих, за да види дали всичко е зарастнало добре.
Изображение
vesi_127
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Спорт