Пъпчици по лицето и малко по гушката-дали са от претопляне?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, kama4e, intense®

Пъпчици по лицето и малко по гушката-дали са от претопляне?

Мнениеот dankata на 05 Ное 2006 16:45

Здравейте искам да ви попитам излязоха ни малки пъпчици по лицето и много малко по гушката!Дали не сме се претоплили!
Аватар
dankata
Сериозен
 ---

Мнениеот Lora на 05 Ное 2006 17:59

Най-вероятно е това. При моята бебка имаше същият проблем. Като ни изписаха от болницата и аз все си мислех, че ще настине и я наобличах здраво и му се появиха пъпчици по личицето и врaтлето. Педиатърката ни посъветва да го обтрия с едно памуче напоено със запарка от лайка.
За по голяма сигурност се посъветвай с твоята педиатърка.
Изображение
Аватар
Lora
Сериозен
 ---

Мнениеот kama4e на 05 Ное 2006 20:43

Не знам дали за едни и същи пъпки ще пиша,ама на моето момче са наистина мноооого ситни.Само като го погледна под определен ъгъл и ги виждам.Т.е.като релефни седят.Оф,не знам как да го обясня.Има такива по лицето,гушката и по подмишниците.И аз много се зачудих от какво може да са.Не са от претопляне сигурна съм.Аз си мился,че може да са от едно олио дето ми беше останало на Нивея.Свърши ми млякото за мазане,а нямах с какво друго и го намазах с това олио.Няколко дена го мажа с него и мисля,че от него се изприщи.
Ти с нещо ново мажеш ли?С Джонсън?
ААа и не разбрах на колко е бебчето ти?
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот Violanta на 05 Ное 2006 21:04

kama4e, мисля че не са от претопляне, защото на Дани като го претоплях му излизаха по телцето. А ние много често още от 20-я ден сме с атопичен дерматит. Така и не се разбра от какво е алергията, от губери, китеници, одеяла, вълна, птици, прах... от всичко го пазя. Понякога си мисля, че го е израсъл и се поотпускам, в смисъл не го пазя от плетени неща и одеялца, но отново му излизан гадни сухи обриви и кожичката му става груба по бузите, а после се разраства обрива по цялото лице. Е аз вече не го оставям мацвам го с мехлемчето му и се оправяме. Най-добре се консултирай с педиатъра.
Изображение
Аватар
Violanta
Сериозен
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 05 Ное 2006 23:20

Ками имаше ситни пъпки по лицето, врата и тук-там по тялото.Появиха й се малко след раждането.Нашата лекарка каза, че бебето се "чисти" един вид и ще изчезнат до 2-рия месец най-много.Тези по телцето ги мажех с фуксин, а останалите полицето и врата не съм ги пипала въобще.Може да е нещо подобно и при твоето бебе, то се получава почти при всички новородени, но най-добре се консултирай и с вашата лекарка.Все пак от пъпка до пъпка има разлика, хубаво е и лекар да ги види.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот shushi на 05 Ное 2006 23:44

Не е лошо да се консултираш с педиатара си, ние съшто имахме такива пъпцици но с много малки врьхцета и ги мазахме с Адвантан маз.И нашите биаха от претоплиане :?
Аватар
shushi
Начинаещ
 ---

Мнениеот Violanta на 06 Ное 2006 09:48

Когато бебето се чисти от хормоните на майка, пъпчиците избиват около втората седмица след раждането и продължава около три - четири седмици. Дани почна с такъв обрив и стигна до АД. Не мисля, че е това мама_на_ками.
kama4e, пиши какво е хазал доктора! Дано да е нещо леко и бързо преминаващо!
Изображение
Аватар
Violanta
Сериозен
 ---

Мнениеот titianapetkova на 18 Дек 2006 12:40

все още ли имате такива пъпчици? Питам защото и ние ги имахме.Уплашихаме че били АБКМ, но не е мазахме ги елоком и те изчезнаха, също и спрях да я къпя с бебешки съпуни тео невея и т.н. Къпя я със сапун бебо с хума страхотен е.
Изображение
Аватар
titianapetkova
Начинаещ
 ---

Мнениеот kukumizin на 18 Дек 2006 12:50

Кристияна има пъпки около устата и вече незнам с какво да ги мажа ,педиатарката ни каза,че е от лигите ,но трябва нещо да се направи .ИМАТЕ ЛИ НЯКОЙ СЪВЕТ ЗА МЕН
А що се отнася за тези по гушката и лицето мисля,че са от мазнините ,който няма от къде да излезнат понеже бебетата нямат пори
kukumizin
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meme на 18 Дек 2006 14:58

Симона имаше по лицето и в ушичките от претопляне.Направих силен разтвор със сол и с памуче или с клечка за уши се маже ,преминаха за 2дена .И не щипе :!:
meme
Фен на Mamaibebe
 ---

пъпчици по лицето и малко по гушката -дали са от претопляне?

Мнениеот elid на 25 Дек 2006 17:42

здравейте. незнам дали от претоплянето са такива дребнички,но ние имахме и имаме понякога от лигавенето.така каза и педиатърката,че сеполучават от лигавенето. пръскам алое или ги мажа с алое. изчезват.дано да е от това :oki:
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот AV на 11 Фев 2007 18:10

Ние имахме по нослето ситни бели които изчезнаха за седмица и педито каза че бебето се чисти. Иначе от претопляне би трябвало да са по вратлето мисля.
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Tsvete на 12 Фев 2007 10:23

И ние преди време имахме пъпчици от претопляне,но бяха само по тялото.Мазах го с един крем на Авент специално за обриви и се оправи.
Изображение
Аватар
mama Tsvete
Сериозен
 ---

Мнениеот Cvet@ на 12 Фев 2007 12:42

ТРЯБВА ДА ГО ВИДИ ПЕДИАТЪР
На всяко малко бебе му излизат пъпки и то по безброй причини, затова най-добре е да го види педиатър той би прецинил най-правилно. На нас са ни излизали къде ли не, но избягвам да мажа, защото кожните проблеми имат способността да се променят и след като е мазано с няколко вида кремове може да не се установи истинската причина за обрива. Аз мисля, че не може без пъпчици - бебнцата са толкова чувствителни към всичко, че...
Изображение
Аватар
Cvet@
Начинаещ
 ---

Назад към Бебето и детето