Цветна бременност ?

Модератори: ALEKS, Ianitza

Цветна бременност ?

Мнениеот PetiaVT на 19 Апр 2007 09:21

Има ли майчета ,които са били с цветна бременност ? Споделете кога и как разбрахте че сте бременни ? И месечния цикъл променя ли се ,намалява ли или може да не се промени и примерно да си е така все едно няма бебче поне в първите месеци ?
PetiaVT
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vasq78 на 19 Апр 2007 09:50

Здравей градска. При мен беше нещо като цветна бременност, не казвам 100 процента, защото доктор не ми го е казал, но аз разбрах. Значи забременяла съм на 2 април (просто си знам датата на зачеване) а на 4 ми дойде цикъла. Беше си абсолютно нормален 6-дневен цикъл какъвто си имам. Та така нямах съмнения за бременност, защото нито ми става лошо нито нищо. На следващият месец трябваше да ми дойде на Гергьовден, но ми зацапа. То не беше и кръв ами нещо бледо кафеникаво, много странно. Не отидох веднага на доктор изчаках 20 дена и си направих тест. Беше положителен. Отидох на доктора на 7 юни и бях вече в 9 г.с. оформен зародиш със сърдечна дейност и така....
Ти защо имаш съмнения?
Няма невъзможни неща!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
vasq78
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PetiaVT на 19 Апр 2007 09:53

Защото много го искам и започвам да си мисля какво ли не !
PetiaVT
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vasq78 на 19 Апр 2007 09:55

Ако имаш някакви съмнения или симптоми просто си купи тест за бременност за да се успокоиш и да си знаеш станало ли е или не.
Няма невъзможни неща!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
vasq78
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PetiaVT на 19 Апр 2007 09:58

Не искам да го правя идея-фикс ! С първата ми бременност се получи за година и половина и се бях побъркала ! Сега ми се иска да съм по -спокойна ! Ама то все ми чопли мозъка....... :hmm:
PetiaVT
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vasq78 на 19 Апр 2007 10:02

Ами няма как да не ти чопли мозъка щом сте почнали вече "да работите по въпроса". По спокойно и всичко ще си дойде на мястото.
пуснах едно въпросче към теб в Родени в....
Няма невъзможни неща!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
vasq78
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dezzzi на 19 Апр 2007 11:21

Явно в нашия град това явление цветна бременност е много разпространено.На мен не ми се е случвало, но зълва ми (30годишна, вече веднъж раждала), беше с цветна бременност. Колкото и странно да звучи разбра че е бременна в началото на 5 месец , като и промърда бебето. До тогава всеки месец си и карвяло по малко. Да спомена ,че е медицински работник и не пада от небето.
Изображение
Малкият ми мъж Руми-13.07.1999г.
Изображение[
dezzzi
Отличник
 ---

Мнениеот ani_ani на 26 Апр 2007 14:01

Здравейте на всички ..
И на мен лелката ми дойде на времетози месец, с разликата, че беше супер оскъдна и само 3 дни (при нормални 6 дни друг път). Тук ми казват, че е стресово нещо, Но като се сетя, че сестра ми разбра, че е бременна в 5тия месец, яко ме тресе съмнения да не се случи и при мен. Успех на всички мами и скоро да имат повод за хвалби :superb:
Аватар
ani_ani
 ---

Мнениеот krasimira1986 на 01 Май 2007 12:34

Първата ми за нещастие неуспешна бременност си беше 100% цветна.След 10 дневно закъснение си правих тест и беше отрицателен.След това имах кървене но само 2 дни и то оскъдно след като спря имах зацапване 1-2 пъти,чак в 3-тия месец разбрах че съм била бременна,а не съм знаела.Два дни по късно изгубих бебето.
Изображение
Изображение
krasimira1986
Редовен
 ---

Мнениеот Tania на 02 Май 2007 11:06

krasimira1986 съжалявам :(

Момичета имайте предвид, че в медицината НЕ съществува термина „цветна бременност”. Всяко кървене по време на бременността НЕ е желателно и ако получите такова трябва незабавно да потърсите лекарска помощ.
Друг е въпроса, че кървенето може да не е толкова страшно, но все пак това лекар трябва да потвърди.
Вярно че има случаи на т.нар. „цветна бременност”, но по скоро това се води „кървене по време на бременност” и не е нормално.

Успех на всички!
Аватар
Tania
Сериозен
 ---

здр и ас ИМАМ СЬЩИЯ ПРОБЛЕМ

Мнениеот vania85 на 08 Май 2007 02:54

ЗДР СЛЕД СПОНТАНЕН АБОРТ ЦИКЬЛА МИ ОТ МНОГО ОБИЛЕН ВЕЧЕ САМО МИ ЦАПА И ТО НЕ КРЬВ А КАФЕНИКАВО ПРЕДИ СЕДМИЦА НАПРАВИХ ТЕСТ БЕШЕ ОТРИЦАТЕЛЕН НЕ МИ ЗАКЬСНЯВА АБСОЛЮТНО ТОЧЕН МИ Е НО НЕЗНАМ ЗАЩО ОТ ОБИЛНО МИ ПРЕМИНА НА НИКАКВО ? ХОДИХ НА ЛЕКАР И ТОИ НЕ БЕШЕ НИКАК ПРИТЕСНЕН ВСЕ ЕДНО НИЩО А Е СПЕЦИАЛИСТ . ЦЕЛТА НИ Е БРЕМЕННОСТ НО ДАЛИ Е ? ДАЛИ ИМА СРЕД ВАС И ТАКИВА ПРОБЛЕМИ И ЗНАЕТЕ НЕЩО КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ..... :P
Аватар
vania85
 ---

Мнениеот belladonna на 08 Май 2007 14:23

vania85 написа:ЦИКЬЛА МИ ОТ МНОГО ОБИЛЕН ВЕЧЕ САМО МИ ЦАПА И ТО НЕ КРЬВ А КАФЕНИКАВО ПРЕДИ СЕДМИЦА НАПРАВИХ ТЕСТ БЕШЕ ОТРИЦАТЕЛЕН НЕ МИ ЗАКЬСНЯВА АБСОЛЮТНО ТОЧЕН МИ Е НО НЕЗНАМ ЗАЩО ОТ ОБИЛНО МИ ПРЕМИНА НА НИКАКВО ? ХОДИХ НА ЛЕКАР И ТОИ НЕ БЕШЕ НИКАК ПРИТЕСНЕН ВСЕ ЕДНО НИЩО А Е СПЕЦИАЛИСТ . ЦЕЛТА НИ Е БРЕМЕННОСТ НО ДАЛИ Е ?

Не мога съвсем точно да разбера какво имаш предвид "от обилно премина на никакво" - че оттогава до сега вече всяка менструация ти е така оскъдна или че в конкретен цикъл кървенето е било обилно и изведнъж е пресекнало? Може би първото, и затова се съмняваш за цветна бременност и си поместила въпроса си тук?
Знам, че често след бременност (както успешна, така и неуспешна) цикълът се променя, може това да е причината. Може да е и някаква хормонална, но щом твърдиш, че лекарят ти е добър специалист, а според него няма страшно... не знам. Може да потърсиш второ лекарско мнение, никога не е излишно, особено ако имаш някакви съмнения.
А за "цветната бременност" - на тестовете пише, че отчитат и такава, така че и при "цветна бременност" би трябвало да ти излезе положителен, но нямам примери около себе си дали е така в действителност...
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Цветна бременност ?

Мнениеот wttt на 30 Май 2007 10:11

az sa6to imax takav problem no kogato razbrax 4e sam bremena izgubix bebeto 5 dni po kasno.sega imam pak takav problem no neznam dali sam bremenna?M.mi dode kafiavo ,posle mi te4e rozavo mnoo svetlo 4erveno neznam kakvo e tova i po malkopravix si test i mi pokaza otricatelno ,no i predi6niat pat mi be6e taka. spored vas kakvo moje da e?

аз също имах такъв проблем но когато разбрах че съм бремена изгубих бебето 5 дни по късно.сега имам пак такъв проблем но незнам дали сам бременна?М.ми доде кафяво ,после ми тече розаво мноо светло червено незнам какво е това и по малкoправих си тест и ми покажа отрицателно ,но и предишният път ми беше така. според вас какво може да е

Моля пишете на кирилица.
Ако нямате кирилизираща програма , ползвайте Кредор.

Модератор
wttt
 ---

Мнениеот Tania на 31 Май 2007 10:51

vania85 и аз като Беладона не успях да разбера точно какво питаш. За съжаление след аборт, много често цикъла се променя, това се дължи на хормоните и факта, че след бременността, както е казала Беладона се разбъркват тотално. Кога ти беше аборта? Да, ако си бременна и имаш кървене (т.нар. цветна бременност) тестовете за бременност ще я „уловят”. Успех и късмет!

Wttt и при теб може би да са разбъркани хормоните. За да си сигурна има или не бременност най-добре направи кръвен тест! Успех и на теб!
"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна. " Линда Макфарлън
Аватар
Tania
Сериозен
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 25 Юли 2007 16:02

Wttt-много сажалявам за случилото се!!!!!!! :cry:
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Опитвам се да забременея