фитнес у дома

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

фитнес у дома

Мнениеот tony_nm на 13 Апр 2007 23:43

определено се нуждая от малко спортуване, време почти нямам. Тези дни ми се върти идея да си потърся някакъв степер или нещо подобно , не много скъп, но ефикасен уред за краката основно. Имате ли някакви идеи, как може да се спортува у дома.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galinche на 14 Апр 2007 18:03

Ох, и аз все за това си мисля, макар, че мога да намирам време и за близкия до нас фитнес,но кога ли ще се наканя......
Иначе си мислех за онзи уред, който се слага м/у краката и трябва да го натискаш,за да се доближат двата края- незнам как се казва и колко струва. Мисля, че преди беше 40-50 лв.
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Galinche
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vesi_127 на 14 Апр 2007 20:19

Galinche написа:Ох, и аз все за това си мисля, макар, че мога да намирам време и за близкия до нас фитнес,но кога ли ще се наканя......
Иначе си мислех за онзи уред, който се слага м/у краката и трябва да го натискаш,за да се доближат двата края- незнам как се казва и колко струва. Мисля, че преди беше 40-50 лв.

За thigh master ли говориш? Не знам доколко е ефикасен. Малко ме съмнява, честно казано, но все пак не съм го ползвала. Като студентка, съквартирантката ми го ползваше, но краката и не станаха изваяни. :wink:
Изображение
vesi_127
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galinche на 15 Апр 2007 22:53

Наистина незнам как се казва- но сигурно е същия уред. Аз не съм го ползвала, но като ходех на фитнес, обичах тези два уреда, които са за краката- с единия ги събираш, а с другия ги раздалечаваш. Но може би зависи и от самата форма на краката. Моите по принцип са атлетични, дори избягвам някои от уредите, защото ми стават много мускулести. Е, сега вече само си спомням какви бяха, но се надявам един ден пак да си върна формата. Може би след второто бебе.... :lol:
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Galinche
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 17 Апр 2007 15:30

Имам thigh master от години, но рядко се сещам за него. С него се правят упражнения и за ръцете. Трябва да се правят големи серии с много повторения. За у дома според мен трябва добър комплекс от упражнения и мнооого воля. Уредите са второстепенното. За гирички могат да се ползват две шишета, пълни с пясък. А за степер - стълбите или прагче.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот DANITO.BOY на 04 Юни 2007 14:57

Ох, и аз все за това си мисля
Изображение
Аватар
DANITO.BOY
 ---

Мнениеот DANIS на 03 Юли 2007 11:54

аз спортувам у дома и сам доволна защото,когато имам свободно време веднага започвам.имам един уред,които е перфектен за крака и не само а всички мускули на тялото се натоварват равномерно(ски машина)мисля,4е така му викат.все едно караш ски.
освен този уред си взех и за коремни преси,гирички и за вътрешни бедра.мисля,че за една жена повече уреди не е нужно.
Аватар
DANIS
Сериозен
 ---

Мнениеот Stela на 04 Юли 2007 16:51

Еха браво натеб то друго не остана :D . Аз пък тичам сутрин (всеки път се чувствам като чисто нов човек), карам колело по 15 min вечер , малко коремни преси и друго не :!: :!: :!: Иначе съм си слабичка много,много не ми трябва. Важно е воля да имаш независимо дали ще ходиш на фитнес или ще си измислиш нещо за вкъщи.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ :!:
Аватар
Stela
Начинаещ
 ---

Мнениеот DANIS на 05 Юли 2007 13:16

бягането е много добро средство,аз имам още килца за сваляне и затова у дома е станало като фитнес :D :D но волята е най-важна.
успех момичета и от мен.
Аватар
DANIS
Сериозен
 ---

Мнениеот Bishkotina на 06 Юли 2007 15:22

Нямам уред вкъщи,но съм ходила на аеробика и всички упражнения си ги правя сама по домашно :D Вече все по-рядко ходя на фитнес,защото нямам време,а и не мисля,че имам нужда.Поддържам добра форма с балансирано хранене,изключително рядко ядене на шоколад и ежедневен спорт.
Bishkotina
Пристрастен
 ---

Мнениеот gerinceto на 08 Юли 2007 13:42

Аз правя коремни преси,клякания и имам един уред за краката който е много ефикасен купих си го за 5 лева.Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gerinceto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kemal4o на 09 Юли 2007 22:28

В къщи имам степер но няма много полза от него от една страна нямам време от друга нямам и воля.
Таралежът е птица упорита без да го ритнеш не отлита, ала ритнеш ли го бързичко ще разбереш, имал си бодли малкия келеш.
kemal4o
Пристрастен
 ---

Мнениеот hris_ris на 12 Яну 2008 14:14

Купих ме си LTS степер. http://k8tv.com/stepper.html Обаче като го разгледах останах разочарована. Повечето степери са с хидравлични амортисьори , а този има еда верига (като на колело) и при промяна на натоварването чрез ръчка не усещам никаква разлика. Дават книжка с примерен хранителен режим и ръководство за упражнения , както и инструкции за уреда - ВСИЧКО НА АНГЛИЙСКИ! За сглобяване няма много но с дисплея не мога да се оправя. Май сгрешихме с избора. Този ми се струва по добър http://www.best.bg/stock.asp?id=6609&cat_id=914 и по евтин.
Изображение
Изображение
Аватар
hris_ris
Редовен
 ---

Re: фитнес у дома

Мнениеот evangeline на 14 Яну 2008 13:46

Мъжо ми купи преди Коледа степер, ама той не е някакъв професионален, обаче натоварва краката.
Но е само с едни, така се изразя, ластици за ръцете и някой път като се въодушевя много, трябва да гледам да не загубя равновесие и да се стоваря някъде :lol: :lol: :lol: Не е лошо степерчето.
Изображение
Аватар
evangeline
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: фитнес у дома

Мнениеот krasiraikova на 16 Апр 2008 15:44

Аз от два дена тренирам в кьщи но имам :sm_newsm39: и пьтека
Голямо потене пада :emon24:
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova