Деца - сами у дома?????

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Деца - сами у дома?????

Мнениеот ewka на 12 Яну 2012 14:28

Мили мами,сега прочетох как една мама си оставя очевидно малкото детенце у дома само,когато имала работа за 10-15 минути някъде навън :shock: Аз съм много изумена от това и още го мисля. Моето дете е на 3 години и половина и единствено съм го оставяла сам,за да изтичам да хвърля боклука.Грабвам чантата и тичам,ама буквално тичам.Живеем на 4-ти етаж без асансьор,цялото упражнение ми отнема две минути и после едва дишам като се кача.Но никога не е оставян сам,за да си свърша нещо навън.Даже ако е топло го карам с мен да идва да хвърляме боклука.На мен честно казано ми е припряно и като вляза да се къпя,оставям вратата отворена и се ослушвам като куче пазач.Не мога да си представя как ще изляза,ще го заключа и ще си върша работата спокойно...просто не мога . :shock: :shock: :shock:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Деца - сами у дома?????

Мнениеот gabinki на 12 Яну 2012 15:08

Никога не съм оставяла само нито едното нито другото си дете,няма нищо толкова важно,което да ме накара да изляза и да зарежа детето си.Баткото предполагам чак към 10 години ще почна да го останям само,т.е. в 4ти клас вероятно.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 12 Яну 2012 15:26

Габи,аз съм на твоето мнение,пък и не виждам какво пречи да се вземе детето и да се свърши работа с него.Аз го мъкна с мен къде ли не,дори в друг град до университета няколко пъти съм имала работа и той плътно с мен.Ходила съм с него по учреждения всякакви,магазини,козметик дори.Безумно е според мен да го оставя самичък.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bl_velvet на 21 Яну 2012 15:30

Спомням си, че като дете ме оставяха сама, но и аз не мога да си оставя детето и да изляза спокойно, не знам дали, защото времената бяха други или защото ние бяхме по-самостоятелни от децата си. Просто ме е страх - и аз се къпя на отворена врата, и аз вземам дъщеря си с мен до магазина или за боклука :)
Изображение
Изчакай човека,който те целува по челото,който иска да ти покаже света когато си в затруднение,който държи ръката ти пред приятелите си.Този,който от време навреме ти напомня колко много държи на теб и какъв щастливец е,че те има.Този който се oбръща към приятелите си и казва: ТЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА !
Аватар
bl_velvet
Пристрастен
 ---

Мнениеот ewka на 23 Яну 2012 17:03

bl_velvet написа:Спомням си, че като дете ме оставяха сама, но и аз не мога да си оставя детето и да изляза спокойно, не знам дали, защото времената бяха други или защото ние бяхме по-самостоятелни от децата си. Просто ме е страх - и аз се къпя на отворена врата, и аз вземам дъщеря си с мен до магазина или за боклука :)

:cheers2:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebemancho на 13 Юни 2012 13:15

Случвало се е инцидентно да я оставям за до 10-15 мин. сама вкъщи, когато е било наложително - напр. тя е болна и за да не се налага да ходя до работа да си оставям болничния (работя извън града), се уговарям с някоя колежка, която причаквам на спирката на път за работа и й подавам просто болничния в автобуса - защо да юркам детето, когато не се чувства добре да се облича и да бърза до спирката, за да не изтървем автобуса.
Оставям я също така да си играе сама на двора (на 5 1/2 г. е) - не е от палавите деца, освен това двора ни е заграден и до него имат достъп не повече от 15тина семейства.
Като цяло не съм параноична на тази тема, когато сме навън също не я следя до степен да не я изтървам от поглед - тя знае къде съм. Определено обаче има много палави деца, при които това не би било осъществимо.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 13 Дек 2012 10:34

Никога не го оставям сам.Като се къпя таткото го гледа.
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 03 Яну 2013 14:04

Разказвали са ми з амайка , която си заключвала децата в стая и излизала за час да си пазари или свърши друга работа .Имам познати , които пращат дете с 6 месеца по-голямо от Ради до близкия магазин за ... бира ... Шокирана съм ... :shock:
И аз като Евка , съм ги оставяла спящи само , за да хвърля боклука ... тичайки ... И аз се къпя на отворена врата .. и аз мъкна със себе си ... И ние сме на 4-ти етаж без асансьор ... Еве, за мен си писала .

Иначе имам спомени ,че с брат ми са ни оставяли на възрастта на Радо сами ... Сега ме е страх пред/зад блока да го пусна сам без да съм наоколо ... Не знам кога ще оставям баткото ... Все си мисля ,че е малък още .
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 21 Яну 2013 22:53

Не си спомням да съм я оставяла сама.... Емма винаги е с мен - навсякъде. Не се къпя на отворена врата. Спокойна съм когато се къпя - знам,че звучи странно, но и имам голямо доверие. Някак плашещо разумна за възрастта си е....
Не зная кога бих я пуснала сама навън. Страх ме е. Има време, и това ще стане.
Против съм децата да стоят заключени. Нали сме отговорни за тях, как може да си спокоен.... Ама хора всякакви.
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот suzzy_blg на 09 Фев 2013 13:19

Абсолютно съм против не може да ги оставаме самИ ,аз съм си позволявала 2 пъти само за 3мин докато спи сутрин да отида до магазина ,който е пред нас , и само защото знам ,че тя спи много дълбоко и до късно когато е вкъщи почивка ,но пак го отчитам като грешка .
Не трябва да ги оставяме сами
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petyastefanova на 21 Фев 2013 13:42

Голямата си дъщеря от бебе съм я оставяла за минутки - до магазина най-вече и то на бързо, докато спи /който е до блока/. Но когато започна първи клас, две седмици след това я взимах от училище и я оставяхме следобедите сама в къщи. Ние бяхме на работа, а също и баби и дядовци. Ако имаше нещо тя звъни и така. Не съм имала проблеми. Зимата вечер като стане тъмно малко я беше страх и бързах да се прибера от работа. Но пък стана много самостоятелна и се оправя сама доста добре.
Малката ми дъщеря не съм я оставяла никога сама, по простата причина, че кака й е в къщи и използвам да изляза, когато има някой в къщи. Но по някога нещата така се случват.
И да кажа, че аз никога не съм влизала в банята, когато съм сама с дете. Защото времето ми за къпане е много по-голямо от времето да притичам до магазина по чехли.
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Merry-Cherry на 17 Юни 2013 14:50

Детето ми е малко на 2.9 год. никога не е бил сам, аз се къпя само вечер , когато е заспал или мъжът ми си е вкъщи.Не бих го оставила сам страх ме е....незнам кога ще се пристраша сигурно след 10год.
Merry-Cherry
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 01 Мар 2014 22:56

Аз не оставях моето само поне до 5 годинки беше ме страх !
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 01 Май 2017 11:45

Моите деца никога не съм ги оставяла само, притеснявам се да не стане нещо.
valentinaivanova
Отличник
 ---

Мнениеот mina99 на 02 Май 2017 15:09

Аз започнах да оставям голямата ми дъщеря сама, когато стана 2 клас. Тя много се радваше, че вече е самостоятелната, но нямаше как да я оставя напълно без надзор. Затова си купих една мини охраняема камера от https://diversant.bg/mini-kameri/ . Използвах я около 8 месеца, докато разбера, че на дъщеря ми може да се има доверие и е вече напълно готова сама да се грижи за себе си.
Аватар
mina99
Отличник
 ---

Следваща

Назад към Бебето и детето