КАК ДА ПОСТЪПЯ?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

КАК ДА ПОСТЪПЯ?

Мнениеот NADIATI на 20 Юли 2011 16:53

ЗДРАВЕЙТЕ! БЕБА Е НА КЪРМА ,НО...ОТ ШИШЕ ВЕЧЕ 9 М. И ТЯ КАТО БАТКО СИ ИМА АЛЕРГИЯ КЪМ НЯКОИ ПЛОДОВЕ,ЗЕЛЕНЧУЦИ, ГЛУТЕН.... НЕ СЪМ Я ПРОБВАЛА С АМ ЗАРАДИ ТОВА.ОБАЧЕ ОТ ДРУГА СТРАНА С ТАЯ ПОМПА.... ПОНЯКОГА МИ ИДВА ДА Я ИЗХВЪРЛЯ...ПОСЛЕ СИ КАЗВАМ БЕБЕТО МИ Е ПО-ВАЖНО И ТЯ ИМА НУЖДА ОТ ТАЗИ КЪРМА И СЕ НАВИВАМ ОТНОВО. ВЕЧЕ И ТАТКОТО ВЗЕ ДА РОПТАЕ-,,АРЕ СТИГА С ТАЯ КЪРМА'' , РОДНИНИ И ПРИЯТЕЛИ- И ТЕ СЪЩАТА ПОДКРЕПА. ЯСНО ВИ Е КАКВИ ГИ СЛУШАМ, ВЧЕРА И ЛЕКАРКАТА-АМА ТИ ОЩЕ ЛИ КЪРМИШ? (ДАЖЕ МИ ДАДЕ 3 КУТИИ АМ ,,ДА ПРОБВАМ'') АЗ ВЕЧЕ ПОДДАВАМ.....
ПРЕДИ ДА РОДЯ СИ МИСЛЕХ ЧЕ ЩЕ КЪРМЯ КОЛКОТО МОГА ПО-ДЪЛГО,НО...... СЕГА СЕ ЧУДЯ....КОЛКО ДЪЛГО ДА СЕ РАЗНАСЯМ С ТАЗИ ПОМПА ПО 3-4 ПЪТИ НА ДЕН , ПЪК И НОЩЕМ.......ИЗМОРЕНА СЪМ......
СЛЕД ПЪРВОТО БЕБЕ СИ МИСЛЕХ – АААААА ЗА ВТОРОТО НЯМА ДА ДОПУСКАМ ТЕЗИ ГРЕШКИ-ВЕЧЕ ЗНАМ КАК СЕ ГЛЕДА БЕБЕ! ОБАЧЕ ДОПУСКАШ НОВИ С ВТОРОТО :) А С ТРЕТО СИГУРНО ЩЕ ИЗМИСЛЯ И НОВИ :D ............
КАЖЕТЕ МИ МНЕНИЕТО СИ, МОЛЯ ВИ!
NADIATI
Начинаещ
 ---

Re: КАК ДА ПОСТЪПЯ?

Мнениеот ester на 20 Юли 2011 17:40

Защо требва да се цедиш :shock: ,не може ли от циците :shock: ...с помпата никога не можеш да изцедиш толкова,колкото бебето ще изсуче :roll: ..такова нещо не бех чувала досега...да имаш кърма,но да я цедиш,вместо да му даваш директно цица :shock: И с какво право некой ще ти казва колко да си кърмиш детето :shock: :shock: :shock:
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 20 Юли 2011 18:14

Много е гадно това, че нямаш подкрепа.
И аз съм на мнението на Естер, спри я тая помпа, детенце ще си суче, сигурна съм.
С помпата е егаси мъката, как 9 месеца си издържала, не знам! Давай си му да суче, ще се справиш!
Аз също съм твърдно ЗА кърменето, още повече, че детето има алергии.
Късмет!
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NADIATI на 20 Юли 2011 18:18

ИМАХМЕ ПРОБЛЕМ В НАЧАЛОТО –ЗАСПИВАШЕ НА 2ТА МИНУТА И НЯМА СЪБУЖДАНЕ.ПОСПИВА СИ ПОЛОВИН ЧАС И ПАК РЕВЕ И АЗ ПАК ДАВАМ И ТЯ ПАК ЗАСПИВА И ТАКА ДЕНОНОЩНО. И ТАКАВА СТИМУЛАЦИЯ СЕ ОКАЗА ТОВА, ЧЕ СВЯТ МИ СЕ ЗАВИ :) ! ЗАПУШИХА СЕ КАНАЛЧЕТА, ИЗДУХ СЕ, ТЕМПЕРАТУРИ, ЦЕДЕНЕ , ДУШОВЕ ГОРЕЩИ,СТУДЕНИ -ОПРАВИХ СЕ И ПАК ОТ НАЧАЛО! И ТАКА НА НЯКОЛКО ПЪТИ И РЕШИХ ДА ДАВАМ ОТ ШИШЕТО ДОКАТО СЕ РЕГУЛИРА КЪРМАТА И БЕБЕТО СЪБЕРЕ СИЛИ ДА СУЧЕ ПО-ДЪЛГО (ДА СЕ НАЯЖДА) И ДОРИ СЪС ШИШЕ ЯДЕШЕ ПРЕЗ ЧАС И ПОЛОВИНА -ДВА. СЛАГАХ Я НА ГЪРДАТА 1-2 ПЪТИ НА ДЕН,НО......ПО-ЛЕСНО Е ШИШЕТО. ПОСЛЕ ОТКАЗА ИЗОБЩО ДА ЗАСУКВА-ЕДВА ЛИ НЕ СЕ ОБИЖДАШЕ КАТО И Я ПРЕДЛАГАХ .НЕ ИЗДЪРЖАХ НА ТИЯ РЕВОВЕ И БЕЗСЪНИЕ И ТАКА ......
КОЛКОТО ДО КОЛИЧЕСТВОТО ИЗЦЕДЕНО С ПОМПАТА – НЯМА ПРОБЛЕМ ПРИ МЕН- ОТНАЧАЛО ЦЕДЯХ ПО 600,700,ДАЖЕ ПО 800МЛ (ОТ ДВЕТЕ ЕСТ.)СЕГА ВЕЧЕ НЕ Е ТОЛКОВА МНОГО, НО ПАК ИМА.......
NADIATI
Начинаещ
 ---

Мнениеот NADIATI на 20 Юли 2011 18:22

МИСЛИШ ЛИ ЧЕ ЩЕ УСПЕЯ ДА Я НАКАРАМ ДА ЗАСУЧЕ СЛЕД 9 М? ТОВА БИ БИЛО ЧУДО! АКО СТАНЕ ЩЕ Я КЪРМЯ ДОКАТО ИСКА!
NADIATI
Начинаещ
 ---

Мнениеот ester на 20 Юли 2011 18:58

Ааа...,ясно,тя е заспивала.На 9 месеца не вярвам да засуче,свикнала е с биберон.но защо да се отказваш,след като имаш кърма?Ти си решаваш де,но моят съвет е да продължиш с кърмата най-вече заради алергията.На хората около теб им кажи да не ти се бъркат, с други думи им тегли една :wink:
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NADIATI на 20 Юли 2011 19:08

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО ЗА ПОДКРЕПАТА!
NADIATI
Начинаещ
 ---

Мнениеот ester на 20 Юли 2011 19:23

Моето дете заспиваше както ти описваш,обаче защото нямах кърма..и той се унася и след половин час се събуждаше със страшен рев от глад..Кърмех го по цял ден,но не ми се увеличи кърмата ,а спря напълно..Сега дали е било от преумора или нещо друго - все тая,то било отдавна..Ако имах кърма никога не бих се чудила дали да го кърмя..Имам приятелки,които си кърмиха децата до над 2г. точно заради алергии.Макар,че според мен и до 1г е добре..Успех!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lili8305 на 31 Юли 2011 11:18

И аз бих те подкрепила да кърмиш.
Предполагам вече е захранена и са ти останали само сутрешното и вечерното кърмене, това не е толкова сложно.
lili8305
Сериозен
 ---

Мнениеот NADIATI на 02 Авг 2011 23:28

АМИ ДА, ЗАХРАНЕНА Е ,НО Я КАРАМЕ ПОЛЕКА И НЕ ЯДЕ МНОГО НЕЩА( ЗАРАДИ АЛЕРГИИТЕ) ОЩЕ СИ ИМА 3-4 ,,КЪРМЕНЕТА,,
НО ПЪК Е МНОГО ЛЮБОПИТНА И ПОСТОЯННО СИ ИСКА ОТ НАШАТА ХРАНА,КОЯТО НЕ Е МНОГО ЗА НЕЯ :)
ДОБРЕ ЧЕ ВИ ИМА ДА СЕ НАХЪСВАМ, КОГАТО ТРЯБВА!
NADIATI
Начинаещ
 ---

Мнениеот tzveti25 на 03 Авг 2011 08:11

И аз те подкрепям напълно, щом имаш кърма давай на детето си. Със синът ми имах подобни проблеми и се изцеждах и давах от шише. А за искането от храната, аз лично давах, когато си поискаше, но след 8-9 месец. Успех и продължавай в същия дух :D
Изображение
Изображение
Аватар
tzveti25
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lili8305 на 03 Авг 2011 09:42

Честно казано не разбирам защо педиатрите не ни подкрепят. Аз имам горчив опит от кърменето на първото ми дете и за второто така се бах надъхала... То пак нищо не се получи, но поне зная, че опитах всичко.
lili8305
Сериозен
 ---

Мнениеот NADIATI на 03 Авг 2011 18:15

ДА НАИСТИНА ЛИПСВА ПОДКРЕПА! ДОРИ МАЙКА МИ МИ КАЗА:МИ ТО И ТИ КАТО ЦИГАНКИТЕ ДО 2 ГОДИНИ ЛИ ЩЕ КЪРМИШ!СЪСЕДКАТА МИ И ТЯ: ОООООО АМА ТЯ Е ГОЛЯМА ВЕЧЕ...
СИНА МИ НАПРАВИ АЛЕРГИЧНА РЕАКЦИЯ НА 2 М. ОТ АМ И НИТО ЕДИН ДОКТОР, ПРИ КОЙТО БЯХМЕ НЕ МИ КАЗА ДА КЪРМЯ-ТОЧНО ОБРАТНОТО ИЗПИСВАХА НИ СУХИ МЛЕКА РАЗНИ ВИДОВЕ! ТУК СА ПО-ДОБРЕ-В СМИСЪЛ, ЧЕ ПОНЕ ТЕ ПИТАТ ЩЕ КЪРМИШ ЛИ ИЛИ ДА ДАВАМЕ АМ! НО ПРИ НАЙ-МАЛКИЯ ПРОБЛЕМ Е СЪЩОТО- ДАВАЙ СУХО НЯМА ПРОБЛЕМ!
МНОГО АМА МНОГО МЕ Е ЯД, ЧЕ ПРЕДИ 7 ГОДИНИ НЯМАШЕ КОЙ ДА МЕ НАХЪСИ-ТОГАВА СЪЩО ИМАХ МНОГО КЪРМА И Я ИЗЛИВАХ В МИВКАТА! ПИТАХ ДА Я ДАВАМ В БАНКАТА ЗА КЪРМА ,НО МИ КАЗАХА ЧЕ ИСКАЛИ НЯКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ(СТОРИХА МИ СЕ ДОСТА ДИВИ) И АЗ ПРОДЪЛЖИХ ДА СИ Я ИЗЛИВАМ( НЯМАХ ФРИЗЕР)
НАИСТИНА ИМАМ НУЖДА ОТ ВАШАТА ПОДКРЕПА ! БЛАГОДАРЯ!
NADIATI
Начинаещ
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 03 Авг 2011 21:41

Кърми докато имаш възможност и желание... Не слушай какво ти говорят, то "доброжелатели" с "умни" съвети се намират под път и над път, дори и да не търсиш съветите им... :wink: Аз кърмих 1 година и 10 месеца, също съм се наслушала на какво ли не от близки, познати и медици...
Ето още нещо за "нахъсване"... :wink: Пробвай да се закърмите отново, поне от опит глава не боли... 8)
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petyastefanova на 18 Сеп 2013 16:43

Здравей NADIATI!
Включвам се малко късно по темата, от една страна, че ми е интересно да разбера дали продължаваш с кърменето. И от друга да ти кажа (споделя), че не е нужно всеки извън семейството да знае какво става вътре. И аз съм от тия дето много се обясняват и на всички разказват, но после става едно нахокване и увикване - "ти защо така...."; "до кога..." и т.н. По добре си трай, прави си това, което мислиш за правилно. Сега поне информация можеш да намериш навсякъде (телевизия, интернет, книги).
Когато се роди голямата ми дъщеря, понеже беше недоносена, ми я взеха и 10 дена беше отделно от мен. Уж трябваше да я кърмя, но предварително я хранеха с шишето и аз се чудех защо не иска да суче. Така докато се прибрахме в къщи. Тогава настана ад. Не поиска да засуче. Ревеше че е гладна, но неще и неще. Изцедих се като тебе и тя изпи млякото от шишето. И така 3 месеца. Разраниха ми се зърната, но отказване нямаше. Повече не издържах, за разлика от теб (ТИ СИ ГЕРОЙ). Била съм в положението ти и знам какво е. Голям тормоз, но в името на детето се прави всичко. Сега е почти на 14 и е висока колкото мен.
Не мисли хората какво ще кажат, но и обърни малко повече внимание и на себе си.
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти