Преждевременно раждане

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Малко съм притеснена - преждевременно раждане ?

Мнениеот gatsy на 23 Окт 2007 10:44

Малко съм притеснена и имам нужда да споделя ... :(
Вчера бях на преглед при лекаря, който ще ме изражда - в 36 г.с. съм и той искаще да ме прегледа и вагинално и ... честно казано малко ме стресна ...
Терминът ми е определен за 02.12.07, но докторът каза, че според него до 2-3 седмици съм щяла да родя ... :o Шийката на матката ми била скъсена с около 30 % и била еластична и т.н. ... Изписа ми да пия Magnerot за задържане и ме изпрати да почивам ...

Не мога да спра да мисля за това ... мисля си че е твърде скоро-малката е към 2500 грама ... Той поне ме увери, че белите й дробчета са развити вече и че няма от какво да се притеснявам ... но ?
Нали ако имаше нужда докторът щеше да ме приеме за наблюдение? :shock:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gatsy
Начинаещ
 ---

Мнениеот hrisi на 23 Окт 2007 11:25

Мила изобщо не се притеснявай. Аз съм родена 2300 и всичко е било ок. Пък и ако родиш до две седмици вече ще си 38 седмица което мисля, че не е прекалено рано. Вече ще си влязла в 9ти месец нали?
Мисли само позитивни ниеща и всичко ще е ок.
Успех и леко раждане :D
Изображение
Аватар
hrisi
Отличник
 ---

Мнениеот Ая на 23 Окт 2007 11:37

Наистина няма защо да се притесняваш. Когато дойде- тогава. Освен това след 2 седмици ще си влязла в 9 месец. И мен ме държаха края на 8 месец в болница за задържане. Какво да ти кажа - хубава почивка си направих тогава. Не можеш да знаеш какви са килограмите на бебето в момента. Съвсем спокойно може да се роди над 3.000 кг. Нерядко казват, че се чака дребно бебе, а излезе едричко, както и обратния случай. Моя позната чакаше едва ли не "бебе-гигант". Бяха и казали над 4 кг, а се роди прекрано момченце 3.300. Трябва ти спокойствие, защото раждането предстои, дори да е малко по-рано.
Изображение
Изображение
Аватар
Ая
Отличник
 ---

Мнениеот mim4ето на 23 Окт 2007 12:27

Аз сега трябва да лежа постоянно, защото имам много контракции, а виж в коя седмица съм. Щом си в деветия няма страшно. Ако имаше нещо притеснително щяха да те приемат в болницата.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mim4ето
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 23 Окт 2007 12:28

И аз мисля,че бива да се притесняваш,защото това може да ускори процесите.Бъди спокойна и нащрек,ако усетиш че почват контракции се обади на доктора.Много дечица се раждат в началото на 9я,а има и такива дето се раждат на термин и пак са мънички на килограми,това е индивидуално.Почивай си повече и всичко ще бъде наред.Успех и леко раждане :sm_bouquet:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 23 Окт 2007 12:45

Никак, ама никак не се притеснявай. ЛЕкарите често се презастраховат. На мен също в 35 седмица ми предписаха Магнерот И дузофарм. Изплашиха ни, че до 1-2 седмици ще родя, намалели води и т.н. Подобни неща, на това, което на теб са казали. Искаха да ме оставят в болница, но аз отказах, но трябваше да ходя всеки ден на тонове.
Е, всичко беше "много шум за нищо". Родих точно на термина си. даже всички бяха толкова изненадани и само ме питаха: "Айде бе, няма ли да раждаш?". Вече започнаха да говорят за преносване даже.....лекарите започнаха сега пък да ме убеждават, че 14 дни след термин не било преносване и т.н. А как ни бяха уплашили. Точно като теб.
В деня на термина си бях на тонове. Нищо никой не заподозря. Нямах контракции. Тапата ми беше паднала 38 седмица след гинекологичен преглед. И нищо......
През нощта на термина ми обаче родих!
Тъй че - СПОКО!
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот karolina_s на 23 Окт 2007 13:36

gabinki написа:И аз мисля,че бива да се притесняваш,защото това може да ускори процесите.Бъди спокойна и нащрек,ако усетиш че почват контракции се обади на доктора.Много дечица се раждат в началото на 9я,а има и такива дето се раждат на термин и пак са мънички на килограми,това е индивидуално.Почивай си повече и всичко ще бъде наред.Успех и леко раждане :sm_bouquet:

:nodd:
Изображение
Изображение
Аватар
karolina_s
Фен на Mamaibebe
 ---

Благодаря Ви от сърце !

Мнениеот gatsy на 23 Окт 2007 13:44

Здравейте мамита,
Искам да благодаря на всички, които ме подкрепиха ... вече се чувствам по-спокойна ...
Ще си пия Magnerot-a ... ще почивам повече и така ... пък да се надявам, че всичко ще е наред!
Целувки!
:wink:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gatsy
Начинаещ
 ---

Мнениеот karolina_s на 23 Окт 2007 13:52

Най важното е да си спокойна, желая ти успех!!! :)
Изображение
Изображение
Аватар
karolina_s
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот duda на 23 Окт 2007 16:45

изобщо не се притеснявай за размерите на бебчето ти,и на мен до последно ми казваха дребничка била,малко бебе и т.н,а накрая излезна една мома-3650,52 см,така че това не бива да те плаши.Успех и леко раждане,пък и щом пиеш магнерот няма страшно,няма да е много по-рано.
Аватар
duda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 23 Окт 2007 19:01

karolina_s написа:
gabinki написа:И аз мисля,че бива да се притесняваш,защото това може да ускори процесите.Бъди спокойна и нащрек,ако усетиш че почват контракции се обади на доктора.Много дечица се раждат в началото на 9я,а има и такива дето се раждат на термин и пак са мънички на килограми,това е индивидуално.Почивай си повече и всичко ще бъде наред.Успех и леко раждане :sm_bouquet:

:nodd:

Успокой се и всичко ще се оправи. И на мен 2 седм. преди термина ми казваха, че ще е скоро, защото на записите имах леки контракции, които аз не усещах, само на апарата излизаха. Та всяка седмица ходех на прегледи и казваха - до 2-3 дни ще е. А аз родих 1 седмица след термин и то предизвикано.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот mammaibebbe2008 на 24 Окт 2007 20:47

hrisi написа:Мила изобщо не се притеснявай. Аз съм родена 2300 и всичко е било ок. Пък и ако родиш до две седмици вече ще си 38 седмица което мисля, че не е прекалено рано. Вече ще си влязла в 9ти месец нали?
Мисли само позитивни ниеща и всичко ще е ок.
Успех и леко раждане :D

:oki:
Изображение
Изображение
Изображение
mammaibebbe2008
Редовен
 ---

Мнениеот neylli на 25 Окт 2007 17:23

мила,аз родих в 36 седмица.Та уж всичко си беше нормално и щях да си раждам в 40 седмица-ама-хоп -преждевременно.Слава богу родих бебе2800 и всичко нормално-като изключим кувьозчето(ама сега много често ги слагат -за всеки случай).Така че даже и малко по-рано да родиш -няма страшно.А относно кг на бебето-не може да се знае със сигурност.Една позната трябваше да роди бебе около2800-2900г,а се роди 3880!Леко бременеене! :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
neylli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Iv4e на 25 Окт 2007 21:09

мила вобще не трябва да се притеснявяш,дори мисля че си идва точно на време,няма за какво да се тревожиш, някои раждат бебенца по едно килце в седмия месец и пак са добре така че споко повече почивка,горе главата е леко раждане!!!
Iv4e &
Изображение
Аватар
Iv4e
Редовен
 ---

Мнениеот daniela_ch на 25 Окт 2007 22:17

На мен мойта АГ ми каза че щом влвза в 36-37 седмица мога да родя и за бебчо няма да е проблем, но преди това да не става, защото може нещо да не му се е развило. Тъй че не се притесневай почивай и чакай да се случи. Пожелавам ти да се роди едно прекрасно и здраво бебче. УСПЕХ
Изображение
Аватар
daniela_ch
Отличник
 ---

Следваща

Назад към Бременност и Раждане