Проблем с изхождането

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Мнениеот av4e на 22 Фев 2007 10:39

не давай мед по хубаво захар не мед чесно не е хубаво
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 22 Фев 2007 10:47

Да- мед не може, не води до алергии, а до ботулизъм/хранително отравяне/.В никакъв случай на малки бебета и деца не се дава.
Водата със захар няма да му помогне да се изходи, така че няма смисъл да даваш и захар и тя не е особено полезна.

Браво на детето.Щом се е изходило самичко е добре.Ти питай дали за Т да си знаеш.А за изхождането, пак ти казвам не се притеслявай и 2-3 не е запек.

Пиши какво става. :wink:
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anni_79 на 22 Фев 2007 11:46

Не му давай мед!Много е мъничък още.Аз знам,че може след годинката.Аз давах овесена вода,за да се изходи и действаше моментално.
Изображение
Изображение
Аватар
anni_79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 22 Фев 2007 11:56

За овес на тази възраст, трябва лекар д разреши, защото овесените ядки съдържат глутен и трябва да се прецени.Не може на своя глава.Аз имам 1 близка на която й бяха казали да дава овесена вода, но педито беше разрешила.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот AV на 22 Фев 2007 12:08

Както казах и в другата тема пробвай с листото от мушкато при нас имаше моментален ефект и вече нямаме проблеми, а и листото не сме ползвали. Иначе имахме период в които не искаше два три дни да ходи сам и правех клизмичка с термометъра.
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот norin на 22 Фев 2007 12:09

Най-добре нищо недей да му даваш, нито мед нито овесена вода или пък каквото и да било за сега. Доколкото разбрах за сега бебето ти няма запек.Както ти каза мама на ками и два - три дена да не се изходи това не означава, че има запек. Недей да се вманиачаваш. Едва когато видиш, че детето прави опит да се изходи, а не може и ака нещо като топченца или акото му е твърдо тогава е запек. Престани да му мериш температурата в дупето. Може да си вземеш термометър-биберон или има едни термометри на Чико, които мерят Т по-бързо. Даже може и с обикновен термометър, обаче да му го слагаш под мишничката или както виждам, че твоето бебе е малко да го опреш плътно на гръбчето му и да задържиш докато се измери. Така им мереха Т в родилния дом докато бях там.
Изображение

Изображение
Аватар
norin
Отличник
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 22 Фев 2007 12:10

AV тук поблема е, че детето е научено да ходи с термометър и трябва да се научи само.С мушкатото става, но то е като термометъра.Само че аз знам не за листо за са клончето.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот macka на 22 Фев 2007 12:21

за мушкатото става с дръжката на листото,само леко връхчето се вкарва без да се мие и сока върши работата,но както каза мама на Ками този начин пак е мързеливия и бебето няма да се научи да ходи само
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кала на 22 Фев 2007 14:01

НА 2М.и мойта щерка се изхождаше на 3-4дена веднъж,а беше изцяло на кърма.По съвет на педито и давах водичка от овесени ядки няколко лъжички и имаше ефект,след като започнах да я захранвам вече нямам такъв проблем
http://www.mamaibebe.com]Изображение
Само Времето е способно да разбере колко велика е Любовта
Кала
Начинаещ
 ---

Мнениеот stasssy на 22 Фев 2007 17:31

Благодаря за съветите, които ми дадохте. Засега ще се опитам нищо да не давам освен чайчето на "Хип" и ще видим какво ще стане.
Последна промяна stasssy на 28 Фев 2007 16:50, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stasssy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот andi на 22 Фев 2007 19:46

Моя позната имаха подобен проблем и това с мушкатото много им помогна,но и правеше постояно гимнастика на детето и масажи на коремчето.
Изображение
Аватар
andi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stasssy на 24 Фев 2007 09:34

Вчера пак не се изходи. Наливам го с чайчето и нищо. Изглежда предния път му подейства водичката с малко мед. Но не мога да го използвам. Не ми се иска да му помагам с термометър или дръжка от мушкато. Иска ми се - сам да се справи. А за гимнастиката - всеки ден по 1-2 пъти. Също му разтривам стомахчето. Ама няма ефект.
Той от самото начало не ходеше много пъти. Чувала съм от приятелки, че техните бебета се изхождат къмм 4-5 пъти, а той най-много 2 пъти. Лоша работа. :sadd:
Последна промяна stasssy на 28 Фев 2007 16:43, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stasssy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот macka на 24 Фев 2007 10:25

абе чакаи малко какво значи това че искаш да ходи по4-5 пъти,това да не ти е......и до ден днешен малката си ходи по 2 пъти но 3 много рядко и не е ли много малко бебчето ти за мед,по принцип мед се дава след 1г защото е силен алерген но все пак ти си знаеш.И аз така в началото исках да ходи много често но не ставаше и питах джипито,тя каза че по принцип зависи от храната,ако се храни повече ще ходи и по 5 пъти но малката ми ядеше винаги по малко от колкото трябва за месеците но си наддава по 1кг отгоре.Стискам ти палци да започне да си ходи самичко без термометри и подръчни средства,че е лошо така,дано успееш,пиши как се развиват нещата
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stasssy на 24 Фев 2007 11:48

Преди не ми правеше впечатление, че ходи само по веднъж и то само с термометър. Казах ви, че вчера цял ден не се изходи. Но днес има малко напредък. Сега сутринта напълнихме гащите. Искренно се надявам всичко да се регулира.
Последна промяна stasssy на 28 Фев 2007 16:39, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stasssy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот andi на 24 Фев 2007 12:18

Браво.Вече имате напредък.Продалжавай да му правиш масаж на коремчето и гимнастика с крачетат,но забрави термометара.А за температура като искаш си вземи дигитален и докато го кърмиш под мишницата.
Изображение
Аватар
andi
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации