Детето отказва млякото - помагайте моля

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Детето отказва млякото - помагайте моля

Мнениеот snejko86 на 18 Фев 2009 16:17

Здравейте, имам голям пробле с моето момиченце !В момкента сме на 4 месеца и 24 дни и отказваме всякаква храна. Кърмих я месец и половина след раждането беше много трудно... тя не искаше да суче, цедих се и давах от шише но по здравословни причини се наложи да спрем кърмата. Започнахме на АМ Нутрилон в началото се хранихме нормално докъм 3-месец,след това започнаха проблемите пие по 60-70 мл. и неиска повече плюе бибата-млякото и така.Сменихме няколко пъти млеката пробвахме Нан, Фризолак, Миломил,Млякото на ХИП - и ефекта е същия. Искам да отбележа че пием много вода и чай на хип този който е с лайка и анасон - (Вече го спряхме) .Сокове още не сме почнали понеже докторката ни посаветва да почнем направо зеленчуковите пюренца. От седмица ги хапваме по един път на ден по-малко но ми се струва че и на тях се мръщи.
В момента сме на близо 5 месеца а тежим 6,200 кг. 64см - родихме се 2.800кг. 48см. - нормални ли са килограмите ни спрямо ръста - да отбележа че за един месец сме качили само 200-300гр. а за предните два месеца близо 1 кг.
Някой имал ли е подобен проблем...вече откачам много ми е мъчно че бебчето нейска да папка.

! Заглавието е коригирано от Модератор
snejko86
 ---

Re: Бебчето отказва млякото - помагайте моля

Мнениеот bilianav на 19 Фев 2009 10:02

Здравей.Ние имаме същия проблем ,даже мога да отбележа че вие сте с повече килограми.От както се е родила моята дъщеря и тя по същия начин не иска да яде АМ.Аз започнах с Фризолак и след 1 седмица спря да го яде, след това минал на Аптамил там работата бече по добре 3 месеца го яде, сега сме на Фризолак и сме на 8 месеца но и него като4ели не иска да яде вече.педи ни изписа сега NAN HA сега чте пробваме и от него да видим какъв ще е резултата.А за наддаването и ние си наддаваме по 300-400 гр. на месец но за разлика от вас сме на 7 пълни месеца и тежим 7 кг.най много наддадахме първия месец кам 700гр. от там нататък трудна работа, а иначе се роди нормално като за кг.3050 ,см.49 .знам че е много трудно да гледач такова дете което не яде.малката и тя се мръщи на зел.пюрета и на месните също. само плодовите си ги хапва с удоволствие и млечните кащи.Вече и аз загубих всякъква надежда че нещата ще се управят. Но какво да се прави такива са и такива ще си ги гледаме.а иначе сме здравички.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/56624.gif[/img][/link]
Аватар
bilianav
 ---

Мнениеот ALBENA на 21 Фев 2009 15:18

Моето мъниче е на 1г4м и вече отказа млякото,но когато беше като вашите,също отказваше всякакво АМ.Затова един ден вече много отчаяна му дадох кис.мляко,и чудо излапа всичко с голям апетит.
Успех.
Изображение
http://gorata.net/f.php?f=medun4o -подари ми едно листо
Изображение
Аватар
ALBENA
Отличник
 ---

Мнениеот ЕЛИЦА НИКОЛОВА на 21 Фев 2009 19:15

Майчета моя Петьо изведнъж спря да яде АМ /и ние като вас минахме през нан ха,нан 1,фризолак,хумана и накрая нестоген на нестле/ с разликата че ние си наддаваме добре и аз като ALBENA отчаяна му дадох кис. мляко и до сега с такава охота си го хапва ако искате пробвайте и вие
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ЕЛИЦА НИКОЛОВА
Отличник
 ---

Мнениеот надя смилянова на 13 Мар 2009 21:11

Здравейте мами! И ние както вас на отказахме АМ. До 3-тия месец го ядеше като луда, за секунди го изпиваше :) даже сме се шегували със таткото, че е като помпичка в устата, но в момента в който навърши 3 месеца :shock: край! Бях се побъркала направо, защото и вода не пиеше, тя започна със водата чак към края на 4-тия месец - не че не съм давала - просто не я искаше както и соковете :( Иначе ние си започнахме със фризолак, като отказа да го пие започнах всеки ден да купувам различни видове АМ - Милумил, Аптамил, Хипп, Нутрилон, Нан, Хумана абе всико което имаше на пазара.. резултат НУЛЕВ!!! Имаше дни в които по 18 часа не поемаше никаква храна или течности, пък ние сме лятно бебе и навън беше 35-38 градуса.. аз се бях побъркала да не се обезводни и...Започнах да и давам глюкоза поне нещо да пие.. В един горещ ден с таткото закусвахме и пиехме айран. Аз бях върл противник на киселото мляко и бях каза че за нищо на света няма да си гледам детето с него... ноооо толкова бях отчаяна вече че както си закусвахме станах и и сипах в шишето няколко глътки.. и.. чудото стана - изгълта го на един дъх! От тогава сме само на кис. мляко. Искам да ви кажа че през този месец в който не ядеше не само, че не качи ами отслабна с 300гр. В момента в който започнахме с кис. мляко наддаде за 1 месец 700гр :emon20: След това имахме проблеми със захранването, но това е друга тема :) Та мислъта ми беше, че след като имаш същия проблем пробвай с КМ не е чак толкова лошо
Успех!
Аватар
надя смилянова
Начинаещ
 ---

Мнениеот mmoonnii на 16 Мар 2009 12:12

аз си мислех че само мойто дете не иска да яде мляко.Моника е на 2 месеца и не приема нищо друго освем кърма.оказа се че кърмата не и стига и трябва да даваме и добавка,но тя не иска.само като го усети и почва да бута с език и да плюе.и сега си суче постоянно и непрекъснато
mmoonnii
Начинаещ
 ---

Мнениеот ewka на 29 Мар 2009 13:22

Ади също отказа млякото рано.Лекарката назначи изследване на урината и се оказа,че има бактерии и затова не иска да яде.Провери първо урината.После като оправихме бактериите прояде отново.Малко след това отказа пак АМ.Сменях марките,все така.Нямаше бактерии този път обаче.Започнах да давам с лъжица.Ядеше си добре и така: купувах безмлечни каши и в тях добавях АМ,за да си взима дневната доза от мляко.Само така яде и до днес.Шишето за нас отдавна е само спомен.Всичко лапа с лъжичка.Сега яде и от детска кухня и е ок.Правя и кисели с пресен плод леко сварен и сгъстен с грис и пак слагам АМ,хем за вкус,хем за набавяне на дневната доза.Правя и само грис,сварявам с вода,а после слагам АМ и така.При нас е така. :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 30 Мар 2009 13:42

Кисело мляко!Адаптираното и на бебетата им е гадно.Аз дадох за пръв път на 6 мес. кисело,по същата причина-абсолютен отказ на адаптирано.Докторите смятат,че киселото е по-полезно :!: Това без майтап :!: .Докато беше на адаптирато,синът ми все имаше проблеми с акането.Киселото мляко регулира и това.Най-добре обаче да е домашно.Че това от магазина вече не знаеш мляко ли е,нишесте ли е.Аз вземам от познати и подквасвам веднъж седмично.Детето ми е вече близо на 4 години,но млякото продължава да му е от любимите храни(понеже е малко злояд,та поне това склонява да яде).И въобще не се притеснявайте от алергии.Ако детето има непоносимост към белтъка на кравето мляко,то със сигурност ще я прояви към адаптираното :!: Така че-смело!Киселето мляко е със сигурност по-полезно от АМ.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 30 Мар 2009 23:05

ester написа:Киселето мляко е със сигурност по-полезно от АМ.

Въобще не съм съгласна! Няма такова нещо,в киселото мляко няма дори малка част от необходимото за едно бебе,което го има в АМ!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 31 Мар 2009 21:30

ewka написа:
ester написа:Киселето мляко е със сигурност по-полезно от АМ.

Въобще не съм съгласна! Няма такова нещо,в киселото мляко няма дори малка част от необходимото за едно бебе,което го има в АМ!

Аз подчертах,че говоря за домашно мляко :!: .Това е мнение на доктор,при това член на моето семейство,така че......Той със сигурност ми мисли доброто :idea: ........А адаптираните млека са доста изкуствена работа,замисли се как се приготвят..........Недей да бъдеш толкова категорична-"Няма такова нещо....." Хайде,допусни докторите да знаят малко повече от тебе........за храненето на бебета.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anabobi на 31 Мар 2009 23:16

Дори и домашното кисело мляко не може по никакъв начин да замени кърмата или АМ за бебето.Повечето лекари(изключвам този от твоето семейство) казват,че КМ трябва да се включва в храненето на бебето най-рано на 10 месечна възраст,т.к е бедно на витамини,минерали,желязо и какво ли още не и не на последно място,защото може да предизвика алергия към белтъка на кравето мляко
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 01 Апр 2009 11:15

anabobi написа:Дори и домашното кисело мляко не може по никакъв начин да замени кърмата или АМ за бебето.Повечето лекари(изключвам този от твоето семейство) казват,че КМ трябва да се включва в храненето на бебето най-рано на 10 месечна възраст,т.к е бедно на витамини,минерали,желязо и какво ли още не и не на последно място,защото може да предизвика алергия към белтъка на кравето мляко

Моля,без сарказъм!Не искам да подклаждам безсмислени спорове.Никъде аз самата не съм била саркастична,въпреки ,че съм виждала изписани купища глупости(няма да изреждам).От нападки няма нужда!Обясних в предишен пост,че ако детето има непоносимост(алергия не е точно казано)към белтъка на кравето мляко,то ще я прояви и към адаптираното,при това веднага!.При здраво дете,без непоносимост,което отказва АМ,няма никакъв проблем да се дава кисело мляко,и то преди 10.месечна възраст.Витамините и минералите,за които говориш.......в кърмата никой не ги добавя :idea: ........Така че,ако трябва да сме точни-можеш да защитаваш кърмата,напълно подкрепям!Но да ми прехвалваш АМ.......Няма да се включвам повече,защото явно има хора,които се смятат за научни капацитети и не примат чуждо мнение(без да допускат,че човекът срещу тях,може пък да е по-наясно с някои неща.......).Ще добавя само,че много голяма част от бебетата,хранени с АМ,страдат от запек.В момента,в който минат на кисело,този проблем отшумява.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

не иска мляко

Мнениеот vyarageorgieva на 01 Апр 2009 12:12

Моля за съвет

Дъщеря ми е на 19 месеца, от около 4 месеца е вече на обща храна, но наред с това не се отказваше от млякото си по 4 шишета на ден / от раждането е на адаптирано мляко/. Храни се сравнително добре, кога повече кога по-малко. Това беше до преди седмица от когато не иска да погледне млякото си, налива се с вода и плодови сокове които и се цедят. Пробвам да и пробтвам айран от йогорт за деца, но си мисля че не може йогорта да замести млякото. На всичкото отгоре е с възможност за наследствена обремененост от алергия към животински белтък, та и не мога, а и ми се струва рано, да и давам прясно мляко. Дайте съвет как да преодолеем този проблем
Предварително благодаря за съдействието
vyarageorgieva
Начинаещ
 ---

Re: Детето отказва млякото - помагайте моля

Мнениеот ester на 01 Апр 2009 17:44

Когато имах този проблем,давах сиренце под една или друга форма-на попара,в супичка.Опитай.То вече и сиренето дето го продават не се знае какво съдържа,ама.......Успех!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Детето отказва млякото - помагайте моля

Мнениеот ewka на 01 Апр 2009 20:50

Ester,никой не се заяжда.Не се мисля за по-умна от лекарите,но също вярвам на моята докторка,която е доста начетена жена,а и доста научни (не мнения на майки) статии съм изчела.Пиша това,което знам,а не да се заяждам. Моята лекарка ми обясни,че киселото мляко не може да достави на бебето така необходимото му желязо и ако минем на КМ трябва да го следим постоянно за нивото на желязо,за да не развие анемия.Това е основното,а има и други неща,които липсват в КМ. АМ от своя страна се прави от истинско мляко,но обработено по специален начин.За създаването на АМ са се потрудили доста специалист лекари,които със сигурност мислят за доброто на децата.Домашното пък кисело мляко е с доста висока масленост,което също не е полезно за бебоците,купуваното има ниска масленост,но пък не е истинско.Вредите,които нанася киселото мляко на детето се проявяват след години,а не веднага.Това са неща,които съм прочела в научни трудове.И накрая ще кажа,че не се мисля за много умна и приемам друго мнение,но в случая съм се съгласила с мнение,което не съвпада с твоето и по тази логика мога да кажа,че и ти не признаваш чуждо мнение.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти