Адаптирано мляко???

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Адаптирано мляко???

Мнениеот mira_slavi на 09 Дек 2008 15:14

Здравейте на всички мамчета от мама и бебе :D
Бих искала , който храни с адаптирано мляко да ми даде отзиви за: Лактана Био, Хип розов/син, Милумил и Аптамил
Моля ви пишете как са се чуствали вашите мъничета, как е било акото, коликите и всичко за което се сетите. Става въпрос за
млеката от 0-4 месеца
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mira_slavi
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Адаптирано мляко???

Мнениеот tsvetkova75 на 09 Дек 2008 18:04

здравей, аз храня от началото на 2 месец с фризовом и нямам никакъв проблем с малката. За коликите и давах чай хип, и като свърши имах на бюпхен и него изпи в комбинация с експомизан и всичко беше окей. плачи само като е гладна, за спането си спи спокойно. А и това мляко е против колики , повръщане и да не се запича. Ако искаш пробваи него ще останеш доволна.
Изображение
Изображение <a
Изображение
Аватар
tsvetkova75
Начинаещ
 ---

Мнениеот ewka на 09 Дек 2008 18:12

Има инфо за тези млека в Здравословно хранене и рецепти. Иначе аз давах доскоро на Ади Лактана,беше ок,но смениха формулата и той не хареса вкуса на новата.Минах на Хип розов,заради пробиотика,но той хареса повече синия и сега ги редувам.За акането Лактаната и розовия Хип са супер,защото са с пробиотици.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mira_slavi на 09 Дек 2008 18:37

Евка мерси за инфото :)
Само да те питам от Лактаната акото стана ли ви по гъсто едно такова и светло жълто? Щото аз от вчера й давам от него и като вкус й харесва одеве се изака сама обаче нещо много се свива .Нормално ли е да има повече колики щото за два дена сменяме трето мляко? Първо бяхме на Нутрилон, което изобщо не й понасяше и отказа да го пие и се запече.Взех Хип розов и уж го пи няколко пъти и почна да ака и после и него отказа да го пие, явно на вкус нещо не й харесваше. И сега от вчера сме на Лактана и се моля с две ръце всичко да се оправи
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mira_slavi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 09 Дек 2008 18:43

Да,акото трябва да си е такова,светло жълтия цвят е идеален.Свива се,защото или има колики или от смяната на млякото.По принцип Лактана е най-доброто мляко за мен,но малчо определя какво ще се яде,не аз.Никога не беше запечен,докато го пиеше,даже когато пиеше капки за колики,а те доста запичат,пак си акаше от Лактаната.Да знаеш,че новата Лактана е до 6-ти месец,не до 4-ти.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kirilka на 10 Дек 2008 13:04

В първите дни след раждането акито е тъмно и гъсто постепенно се нормализират и на кърмачетата са - жълти, жълто-зелени, жълто-кафяви, а понякога нормално при усилен растеж да са зелени. Миризмата им нетрябва да е силна или особенно отблъскваща. Консистенцията е рядка каша, крем супа, горчица, пресечено мляко. Нормално е акане от 2 до 5 пъти дневно. След 2-ия месец честотата на изхождане намалява до 2 пъти. След захранването акито придобива по неприятен мирис и става по тъмно кафяво, кашесто с едри частици.
Бебето когато започне да страда от разстройство(запек в този период е сигнал че вавежданата храна не е подхояща за стомахчето му. Ако бебето наддава на тегло, напишква достатъчно пампита и е весело и доволно не се дават рзхлабителни. Максимума на запека е 2 дни но ако се изхожда меко може и на повече дни. Напълно е възможно да усвоява всичко което изяжда.
Причини за запека- от храната, адаптираните, недостиг на вода и в някои пюрета има Fe, оризово брашно, глутен, захари, което довежда до спичане и запек.
Прескача ядене вече трети ден нощем? Това е нормално до края на втория месец бебетата трябва да спрат да се хранят и ако се пробуждат да им се дава вода. Добре е нощното хранене да продължи докато стане 4 кг бебето.

Аз това съм си записала при посещенията при педиатърката ми.
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 10 Дек 2008 16:15

Иван вече е голям, но си пиеше Милумил още от родилния дом и никога не е бил запечен и не сме имали силни колики, даже почти нямахме.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 13 Дек 2008 19:37

За да не отварям нова тема ще пиша в тази порати това, че въпроса ми пак е за Ам!
До кога давахте мами Адаптирано мляко (АМ) на вашите деца.Сами още се буди от глад през ноща ние сме на Нутрилон 3, явно не го засища, но не може да заспи без мялко, давала съм сок, вода, но не иска си детенце млякото :) Незная обаче докога?вече сме на 1 год и 3 месеца, а още си го иска, но не го засища, да сменя марката с друго мялко или незная, посъветвайте ме нещо много моля!
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 13 Дек 2008 22:00

Не се знае дали ще му хареса вкуса на новото мляко ако го смениш, затова има едни бишкоти за шише-Плазмон се казват и са много хубави, има ванилия, 8 зърна и пр. и много лесно се разтварят в млякото. Само че бибата трябва да е с по широки дупки, защото при нас не минаваха през бибата на Авент.
Друго което мога да предложа е Фризо 3. Сина ми пие такова, мирише на ванилия и е супер, не е като гадните млека.
Късмет и пиши дали е харесал бишкотките.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 14 Дек 2008 15:16

Бишкотите ги занем, хапваме ги много отдавна!Смених Нутрилон 3 с Нестле Джуниър 1+.Снощи вечеря в 19 ч и заспа към 22 пак с млякото от 210 мл, и пак се събуди в 3 сутринта и рева рева докато не му дадох 150 мл мялко :( Ние сме с биберони на Нук най-голямата дупка за каша е малка за бисквити с мялко :( казаха ми да я пробия но незнам как!
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 14 Дек 2008 15:16

Бишкотите ги занем, хапваме ги много отдавна!Смених Нутрилон 3 с Нестле Джуниър 1+.Снощи вечеря в 19 ч и заспа към 22 пак с млякото от 210 мл, и пак се събуди в 3 сутринта и рева рева докато не му дадох 150 мл мялко :( Ние сме с биберони на Нук най-голямата дупка за каша е малка за бисквити с мялко :( казаха ми да я пробия но незнам как!
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nitsa на 14 Дек 2008 18:25

Аз да дам един глас за розовия Хипп :-) Още се кърмим, но дохранвам с Хипп1 от около 2 месеца. Избрах го заради пробиотика. Малката веднага си го хареса и с огромно настървение го пие. Акито ни е светло жълто и откакто взимаме АМ е много редовно - по веднъж на ден.
Изображение
Аватар
Nitsa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jishka на 29 Дек 2008 23:21

здравейте мамчета,аз имам проблем:в момента храня мойта бебка/която е на 1м и е 5кг/с розов хип 1,но се изаква само докато пръцне,ака на всяко хранене както и преди това.преди хип я хранех с фризолак,но се запичаше.а сега ме притеснява че прекалено много ака.кажете ако смесвам фризолак с фризовом вредно ли е?с хип яде много често,нервничка е и май доста бързо го преработва.Дайте ми съвет,какво да направя? :roll:
Аватар
jishka
 ---

Мнениеот Rumy на 01 Яну 2009 17:05

mira_slavi написа:Здравейте на всички мамчета от мама и бебе :D
Бих искала , който храни с адаптирано мляко да ми даде отзиви за: Лактана Био, Хип розов/син, Милумил и Аптамил
Моля ви пишете как са се чуствали вашите мъничета, как е било акото, коликите и всичко за което се сетите. Става въпрос за
млеката от 0-4 месеца

Моят глас е за Лактана БИО поради няколко предимства:
- с четири пробиотика;
- БИО мляко;
-Лактана ИО 3 е с БИО плодове
- като истинско мляко си е;
И двете ми деца са отгледани с Лактана и въпреки че дъщеричката ми е на 3 год. и половина продължава да си пие сутрин млякото. Ще се радвам да го пие колкото може повече защото знам колко са важни пробиотиците.
Никога не сме имали колики или запек. И сега като споделям с други мами те не ми вярват. Наистина е така и това със сигурност е благодарение на млякото.
Нямам мнение за Хипп. Знам че е с един пробиотик и не е БИО.
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот juji_kiko на 02 Яну 2009 14:45

здр мами,
ние бяхме изцяло на фризовом,много добре и понася,но много ака и тогава моята педи каза да го смесвам с фризолак,така че искам да отговоря на jishka,можеш да го смесваш.Сега ние сме на 4 лъжици мляко слагам 2 от фризолака и 2 от фризовома,педи каза да е проследя и ако продължавам да ака така да давам 3 фризолак 1 фризовом,естесвено трябва да изчакаш за резултат поне 3-4 дена,сега при нас вече всичко е нормално,не ми ака след всяко ядене.
Аватар
juji_kiko
Отличник
 ---

Следваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти