киста на яйчника !

Модератори: ALEKS, Ianitza

киста на яйчника !

Мнениеот mari_z на 02 Дек 2008 19:32

Здравейте! На 23 год. съм от Пловдив!Вчера ходих на гинеколог,с цел профилактичен преглед преди опит за забременяване -възможно ли е без цитонамазка,докторката да разбере,4е имам гъби4ки (изписа ми Кандизол ,3 дена да го пия- не е ли много дозата??+Арилин рапид). Плюс това нео4аквано за мен -ми откри и Киста на десния яй4ник-4см.И веднага ми каза 4е съм за операция ,без друга алтернатива- няма ли такава? Възможно ли е да е изчезнала,понеже ,когато ходих на преглед бях -3-ти ден преди менструация??
И Евентуално след такава операция -мога ли да забременея!!!?
Ако някой знае добър гинеколог в Пловдив,моля и това да сподели,след 1 седмица мисля отново да ходя,за потвърждение за кистата :(
Благодаря ви предварително МНОГО!
mari_z
 ---

Re: киста на яйчника !

Мнениеот NINKA86 на 02 Дек 2008 20:15

Здравей, и аз имам кисти на яйчниците и то много и на двата. Болеста се казва Поликистоза. Откри ми я акушер-гинеколожка от ГУСВ София. Казва се Д-р Радева. Според мен е много добър специалист. Искам да те посъветвам да се консултираш с поне двама или трима доктори, преди да направиш каквото и да е. В Пловдив непознавам никого, но ако имаш възможност отиди в София. Не се притеснявай, болестта се лекува и можеш да имаш деца, поне така ми отговори лекарката, когато я питах за това. Относно гъбичките, незнам нищо, но що се отнася до кистите, е добре, да се намали употребата на захар и да се спортува активно!
Не се притеснявай и успех с лечението.
"Жените са способни на всичко, а мъжете на всичко останало!"
Аватар
NINKA86
 ---

Мнениеот danidani324 на 11 Дек 2008 19:37

zdr ,az imax kista na leviq qi4nik 4 sm i doktorkata mi predpisa da piq protivoza4ata4ni za da se spuka kistata ne vsqka kista se operira vlez v google.com i si napi6i za kista na qi4nik i 4eti nqma mqsto za pritesnenie na men po vreme na MC mi izpadna kistata.protivoza4ata4nite sa REGULON no trqbva da ti gi predpi6e ginekolok taka na svoq glava ne pii az gi pix ot parviq den na MC i kato otidox na 19 den na pregled ve4e q nqma6e kistata i kakto ve4e kazax tq mi izpadna po vreme na MC smeni si doktora qvno tozi ne6to ne e v 4as.

Здравейте. Аз имах киста на левия яйчник 4см и докторката ми предписа да пия противозачатъчни, за да се спука кистата. Не всяка киста се оперира, влез в google.com и си напиши за киста на яйчник и чети. Няма място за притеснение. На мен по време на МЦ ми изпадна кистата. Противозачатъчните са REGULON, но трябва да ти ги предпише гинеколог, така на своя глава не пии. Аз ги пих от първия ден на МЦ и като отидох на 19-я ден на преглед вече я нямаше кистата и както вече казах тя ми изпадна по време на МЦ. Смени си доктора, този явно нещо не е в час.

Писането на кирилица е задължително. Ако нямате кирилизираща програма използвайте кредор. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
danidani324
 ---

Мнениеот aniani139 на 12 Дек 2008 09:54

здравей Мари,аз ходя при Бабаков - частния му кабинет е срещу Макдоналдс,работи и със здравна каса и не взима скъпо 15 лв ми беше прегледа миналия месец и аз също лекувах гъбички и ми откри кистички по десния яйчник и аз се притеснявах,защото правихме опити за бебе,но той ме успокои да не се притеснявам и онзи ден ходих на преглед ,защото ми закъсняваше и ме зарадва с най-хубавата новина за една жена,че съм бременна-доктора е много внимателен и добър,има и сайт в интернет,който е http://www.babakov.hit.bg тама ще намериш и телефони да си запишеш час,посети го и мисля,че няма да съжаляваш,ще се радвам ако съм ти била полезна-късмет :sm_174:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mari_z на 30 Дек 2008 18:40

БЛагодаря ви много!
Много се радвам за теб ,затова,4е 6те има6 беб4е-поздравявам те искрено! :sm_174:
За 6астие кистата ми бе6е из4езнала след поредната ми менструация,но няма гаранция за 4е няма да се появят нови отново.Сега ми изписаха противоза4атъчни ЯСМИН профилакти4но ,от днес ги почвам-пък да видим какво 6е стане! Дано нямат много страни4ни ефекти!!!
mari_z
 ---

Мнениеот aniani139 на 31 Дек 2008 13:22

благодаря ти Мари,но на 17-ти декември направих спонтанен аборт и вече не съм бременна,а след нова година ще ходя и аз на преглед,за да проверя как са нещата и как се развива и моята киста на десния яйчник,че казаха,че е много голяма и е май за операция,но нека оставим лошите мисли в старата година и да посрещнем с надежда една нова надявам се успешна и щастлива нова 2009 година :congratulations:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот disti1982 на 09 Яну 2009 23:12

здравейте на всички
аз съм нова във форума но искам да споделя моя опит относно забременяването и кистите.много дълго време не можехме да имаме деца с мъжа ми.имах кисти на яйчниците които даже и да ги махнех пак се появяваха.идваше ми нередовно (някой път през 3-4месеца).един гинеколог ми каза че няма да мога да имам деца.минаха няколко години и една братовчедка на мъжа ми ми каза за един билкар.отидохме и ми даде билки.след 1месец забременях.имаме си момиченце и 6месеца след като се роди забременях втори път и имаме и момченце.от кистите и помен няма.чая съм гопила само месец.стане ли 28 ми идва цикъла като по часовник.момичето което ме закара(братовчедката на мъжа ми) на лекаря имаше същия проблем и тя беше ходила 1 седмица преди мен.децата ни са с по една седмица разлика.ако някой иска може да дам телефона на билкаря(пишете на лични).помага и за други неща.
disti1982
 ---

Мнениеот desinkata1 на 15 Мар 2009 17:47

zdravei az sum desi i sum na 17,operiraha me predi mesec ot kisti i sega pak imam nova po-golqma ot drugite i piq samo lekarstva,ako moje6 da mi dade6 koordinatite na tozi bilkar?

Здравей, аз съм Деси и съм на 17,оперираха ме преди месец от кисти и сега пак имам нова по-голяма от другите и пия само лекарства,ако можеш да ми дадеш координатите на този билкар?

Благодарим Ви за участието във форумите на Мама и бебе.
Писането на кирилица във форума е задължително. Ако нямате кирилизираща програма използвайте кредор. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
desinkata1
 ---

Мнениеот Denimira на 16 Мар 2009 16:57

Здравейте момичетата, аз също имах киста и на двата яйчника и то големи, предписаха ми противозачатъчни с ниско съдържание на хормони, но за съжаление кистите ми не се махнаха за 19 дена ами ги лекувах близо 3 години. Явно зависи много и от организъм и от всичко направо. Не е нужно да се прави операция, просто да се назначи лечение, което да се спазва стриктно и до колкото знам не е проблем да забренееш.
Denimira
Начинаещ
 ---

Мнениеот lqli на 17 Мар 2009 13:51

Здравейте! Включвам се и аз по темата за да ви разкажа и за моя проблем.Аз имах киста преди около 2 - 3 години.Изписаха ми много силни противозачатъчни - Марвелон.Кистата изчезна за 2 месеца.От тогава обаче пия Жанин и нямам проблеми.Искам да успокоя всички и да ви кажа, че кистите са доста често явление при млади и нераждали момичета,много,много рядко , се стига до усложнения, така, че, спокойно :wink: :wink: :wink: Пазете се и всичко хубаво! :P
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Назад към Опитвам се да забременея