ДЕЦА С АСТМА

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

ДЕЦА С АСТМА

Мнениеот pecitoni на 04 Юли 2008 12:32

Здравейте момичета!Порових се в търсачката,но не открих тема за деца с астма и реших да я пусна.Вчера поставиха точно тази диагноза на сина ми който е на 1год.и 2 месеца и ни изписаха помпа с която да правим ежедневни инхалации.Имали майки на които децата страдат от астма,да си даваме съвети а и кураж при лечението.Синът ми е много буен и се чудя как ще успявам да му поставям маската а и да я задържам докато впръсквам лекарството.
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: ДЕЦА С АСТМА

Мнениеот darina delgyanska на 08 Юли 2008 16:10

:D ние нямаме астма,но 3нам 4е астмата и3исква редовно приложение на кортикостероиди под формата на помпа,също 3акаляване на море или на санаториум в курортни места,напр.Сандански.УСПЕХ!
Изображение
Аватар
darina delgyanska
Пристрастен
 ---

Мнениеот stelco на 19 Юли 2008 09:37

Здравейте,моят син няма астма ,но прави чести ларингоспазми.Педиатърката ,при която ходим ми обясни какво е това и че пристъпите при астма и ларингоспазъм ставали по един и същ начин.Тогава ме предопредиха винаги да имам Флудитек-сироп за деца в къщи и когато синът ми започне дори малко да подкашля, да се разсополява или да променя гласа си ,веднага да започвам да давам Флидитек,защото ще успокои лигавицата и ще го предпази от спазъм.Аз съм много доволна и проблеми почти нямаме.Вземете да пробвате ,пък и няма да навреди със сигурност,а и е много вкусен.
stelco
Начинаещ
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 20 Мар 2009 15:01

здравеите,и ние сме с астма.сина ми беше на 2 и половин като му поставиха диагноза.сега вече е на 3 и половина.всекидневно пие прахче сингулер,а при пристъп правим инхалации с вентолин.тои е много чувствителен и може да получи пристъп дори и от плач.сега започват да цъфтят дърветата и това е наи страшния период за мен,защото миналата година точно от това започнаха проблемите му.вие какви лекарства ползвате?ние не даваме кортикостероиди засега.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот pecitoni на 20 Мар 2009 16:05

Здравей,на синът ми му поставиха диагнозата кокогато беше на 1 г.и 1 месец.Ние сме на инхалации с бебехалер сутрин и вечер впръскваме фликсотит а при пристъпи вклщчвам и вентолин.Но тъй като е още малък не сме му правили тестове за да разберем точно каква е астмата.Живот и здраве другия мсец ще го водим в Сандански.
Вие от къде сте? (извинявам се за любопитството)
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 20 Мар 2009 16:27

от бургас сме.аз имам инхалатор от тези дето са с компресор и ползвам вентолин.но инхалатора си го купих по моя инициатива,защото вентолина на сироп не помагаше.но сега съм по спокоина откак го имам,не се налага да го стресирам по болниците като получи пристъп.тук лекарите нищо не ни казваха и се наложи в софия да го заведа да го диагностицират.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот pecitoni на 20 Мар 2009 16:30

Ние ходим при Алерголожка в пловдив и тя ми исписа инхалатора и да ти кажа съм доволна,няма ги вече онези пристъпи.Откакто е на помпа досега само веднъж е правил тежък пристъп и са му били урбазон.
Дано да я израснат с годините.
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 21 Мар 2009 00:22

ами и на нас ни помага,но много ме е страх че тези лекарства увреждат сърцето и е хубаво да се сведът до минимум а ние като ги спрем и почваме пристъпите.ти забелязала ли си увеличение скоро покраи цъфтежа на дърветата?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот pecitoni на 21 Мар 2009 15:40

За сега не съм забелязала промяна в състоянието му,но и при нас все още не са цъфнали почти никои дръвчета.Ниговата лекатка каза,че за 2-3 години с постоянно лечение може и да я израсте.
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 21 Мар 2009 16:39

дано да е права за израстването.искам да те питам ти диспансеризира ЛИ ГО КАТО МУ ПОСТАВИХА ДИАГНОЗАТЕ?чух че давали по 180лв. месечно и веднъж годишно безплатен престои в санаториум за една седмица ако детето е диспансеризирано и е минало релк(комисиа).аз не сам ходила защото не ми се обикалиа по доктори с детето,но маи ще взема да проверя че с тези лекарства добре ще е да ни помага държавата.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот ALEKS на 23 Мар 2009 00:27

pecitoni написа:Ние сме на инхалации с бебехалер сутрин и вечер впръскваме фликсотит а при пристъпи вклщчвам и вентолин.

Нашето лечение е същото. Диагнозата на Алекс я поставиха на 1 год. и 9 мес. Първия пристъп беше на 4-месечна възраст, но не сме знаели какво е всъщност. Добре, че попаднах на свестел лекар, който не изписва антибиотик, а е назначавал правилното лечение за него. Алекс не е боледувал от друго и след няколкократно лечение на "бронхит" с Амброксол и Салбутамол доктора ме насочи към алерголог и се оказа прав.
Алекс е диспансерен, но ми обясниха, че това е с цел да не заплащам прегледите, правя на всеки три месеца профилактичен + пълни кръвни. а други превилегии не знам.
Миналата год. майка ми го води ноември в Сандански, сега от 1.04. до 10.04. е мой ред. Мисля, че му повлия доста добре, не е имал сериозни пристъпи. Като усетя кашлицата, сменям Флексотида с Вентолин и започвам Амброксол. До 3 дни кашлицата я няма.
Сега иска инхалациите да си ги прави сам, като впръсква директно в устата, но се притеснявам, че не вдишва всичко. Та след него и аз минавам с бебехалера. Добре, че свикна почти веднага с него.
За сега това се сещам.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот pecitoni на 24 Мар 2009 15:46

Антонио също е деспансерен и него както алекс го водим на всеки 3 месеца на контролен преглед и му правим кръвни иследвания,а също така има и рецептурна книжка с която взимам лекарства.А на 2 сприл ще се явява пред ТЕЛК,на мен също ми казаха че държавата отпуща някъкви помощи и също така веднъж годишни може да се ходи на почивка по програма на НОЙ.След като се явим ще пиша какво е станало.
За сега сме добре и скоро не е правил пристъпи,но сега с идването на пролетта се претиснявам малко.Миналата година през сприл ми направи 2,но тогаава все още не му бяха поставили диагноза астма.
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 24 Мар 2009 20:40

дано няма пристъпи тази пролет,пиши моля те ако разбереш за помощите.ние също имаме рецептурна книжка за сингулера,но вентолин за инхалации не можело да се вземе от здравната каса.вие при пристъп вентолин солуцио ли слагате в бебехалера?или помпа вентолин?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот ALEKS на 24 Мар 2009 21:08

eli_vulkova написа:но вентолин за инхалации не можело да се вземе от здравната каса.вие при пристъп вентолин солуцио ли слагате в бебехалера?или помпа вентолин?

Точно за Вентолина и Флексотида ни е книжката, но за вентолина плащам по 2-3 лева, другото е безплатно. Алекс в момента е с пристъпна кашлица, влагата е мор за него.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 25 Мар 2009 09:16

питам под каква форма е вентолина дето ви го дават с книжката,защото на мен моята докторка ми каза че можела да ми изпише само сироп за пиене вентолин,които обаче при пристъп не помага,а разтвора за инхалации не се покривал от касата и неможел да се взема с рецептурна книжка.а шишенцето е 20мл. и е 12 лв.,срока му е 30дни след отваряне.ние в месеца може да го ползваме 2 пъти по няколко инхалации и хвърляме повечето разтвор.кажете и вие ли така правите?ние съшщо сме с кашлица тези дни,то с това променливо време не е чудно,налягането било големия дразнител,не самата влага,или поне докито така ми обиасни.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации