МАЙЧИНСТВО, БОЛНИЧНИ И ДЕТСКИ НАДБАВКИ

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

болничните

Мнениеот donik на 24 Апр 2007 21:14

искам да ви питам успявате ли да си вземете болнични,на мен днес ми отказаха "не съм била болна",ами ако не съм в състояние да отида на работа да напусна ли,или в 5 месец нямам нужда от почивка и без да съм болна
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
donik
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 24 Апр 2007 22:29

Моята работа беше тежка и нямаше как да работя.Тогава доктора категорично ми отказа да ми дава болничен без да съм болна. Обаче като почнах всеки път да му бутвам по 10 лв и с удоволствие започна да ми ги пише.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот donik на 24 Апр 2007 22:40

и моята работа е тежка и няма как,миналия месец ми дадоха за 7 дена и ако искам за повече трябвало да платя 60лв. уж болничен престой,а сега и за 7 дена не ми дадоха,много ме изнерви тая докторка
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
donik
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vaniorita на 24 Апр 2007 22:41

Да ти кажа честно и на мен ми отказваха, но моя гинеколог реши да ме вкара в бполница за 2-3 дни и така сслед това автоматично ми издадоха болничен за 1месец. След това на ЕЛКК ми го продьлжиха и така аз от третия месец от бременността та до сега си вземах болничен. А и да ви кажа честно не сьжелявам. По добре е да си почиваш, в такова положение си! Но аз на моя гинеколог си плащам всеки преглед по 20лв нищо че си имам направление!
Беден е този, чието удоволствие зависи от разрешението на някoи друг!
Аватар
vaniorita
Отличник
 ---

Мнениеот donik на 24 Апр 2007 22:42

и то какво излиза ,ако искаш бебе напускаш работа и нямаш пари,ако искаш пари рискуваш и каквото стане
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
donik
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот donik на 24 Апр 2007 22:45

vaniorita тия 2-3 дни в болницата плащата ли си ги?Аз съм вШейново и съм платила 280 за цялата жк
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
donik
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tamara на 25 Апр 2007 01:14

Майка ми работи в болница и си взимам билнични.Но други хора са ми предлагали ако искам да ходя на някаква комисия и за 20 лв ми дават болничен за 1 месец.Но не съм разпитала подробно,ако някой се интересува ще поразпитам как точно стоят нещата и ако мога ще дам адрес или телефон!!!
Изображение[url=<embed></embed>
<a>Glitter Text @ Glitterfy.com</a>
Аватар
Tamara
Отличник
 ---

Мнениеот nina_n на 25 Апр 2007 09:38

[/b]
ТЪЙ КАТО МОЯТА РАБОТА Е СВЪРЗАНА С ДОСТА ПЪТУВАНЕ, АГ МИ ПРЕДЛОЖИ ОЩЕ МИНАЛИЯ МЕСЕЦ БОЛНИЧЕН. АЗ ОТКАЗАХ И СЕ РАЗБРАХМЕ ЗА ТОЗИ ВЕЧЕ. АЗ ДАЖЕ СЕ УЧУДИХ, ЧЕ ТЯ МИ ПРЕДЛОЖИ И ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ДА НЯМАМ ПРОБЛЕМИ, ЗАЩОТО И АЗ ЧУВАМ САМО ИСТОРИИ КАК НЕ ДАВАТ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА И ПРОЧИЕ :down: КОЕТО Е ДОЛНО, НО ДА ЧУКНА НА ДЪРВО...
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nina_n
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Stefy на 25 Апр 2007 09:46

Аз от личния вземах до сега болнични от сега нататък ще взимам от АГ. Не вярвам да ми откаже, защото моята работа е свързана с 9 часово стоене права, вече веднъж доста се оплаших и 1 седмица лежах само така, че не вярвам да имам проблеми.
А като за налачо ако АГ-то отказва от личния лекар 7 дена пък после, отпуски платени, не платени какво да се прави май в нашата държава да ставш майка е по-скоро престъпление от всякъде те спъват и те тормозят с глупости :(
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Stefy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 25 Апр 2007 09:52

Donik,аз взимах болнични без проблем от Вита-15лв. за цял месец.Трябва обаче първо да си запишеш час при някой гинеколог там и като отидеш на преглед да се разберете.Ако искаш подробности-пиши на лични.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lady_FreshH на 26 Апр 2007 09:20

егати и кожодерите,аз мисля от 1-ви май да излизам в болничен,ако онази уфца не ми даде ще има да се разправям с нея,предполагам че вече ми е време да си почина,ам по колко кинта са болничните ако те осигоряват на минималната,да знам че тези пари ще отидат за старта.
Изображение
Аватар
Lady_FreshH
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elkar на 26 Апр 2007 09:27

От самото начало на бременността, АГ ме питаше дали искам да си взема болничен.Излязох в болничен чак през шестия месец - при това без да съм имала проблеми или пък да давам пари.По време на първата бременност също беше така, но тогава почти не използвах болничен.
Изображение
Изображение
Аватар
elkar
Сериозен
 ---

Мнениеот Stefy на 26 Апр 2007 09:28

Lady_FreshH написа:егати и кожодерите,аз мисля от 1-ви май да излизам в болничен,ако онази уфца не ми даде ще има да се разправям с нея,предполагам че вече ми е време да си почина,ам по колко кинта са болничните ако те осигоряват на минималната,да знам че тези пари ще отидат за старта.

Много зле. Първо ще си получиш парите след поне 2 месеца, второ те са процент от парите, на които те осигуряват. Не съм сигурна колко, но не се надяваи даже и на цяла минимална заплата.
Но каквото е полага ти се. А по между другото работодателя ти трябва да ти плаща всеки първи ден от месеца, в който си в болнични, но като надник, които си взимаш реално. Пак не е много, но е нещо.
Аз това знам само.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Stefy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Stefy на 26 Апр 2007 09:28

Lady_FreshH написа:егати и кожодерите,аз мисля от 1-ви май да излизам в болничен,ако онази уфца не ми даде ще има да се разправям с нея,предполагам че вече ми е време да си почина,ам по колко кинта са болничните ако те осигоряват на минималната,да знам че тези пари ще отидат за старта.

[color=indigo][b]Много зле. Първо ще си получиш парите след поне 2 месеца, второ те са процент от парите, на които те осигуряват. Не съм сигурна колко, но не се надяваи даже и на цяла минимална заплата.
Но каквото е полага ти се. А по между другото работодателя ти трябва да ти плаща всеки първи ден от месеца, в който си в болнични, но като надник, които си взимаш реално. Пак не е много, но е нещо.
Аз това знам само.
[/b][/color]
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Stefy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nina_n на 26 Апр 2007 10:19

Stefy написа:

[color=indigo][b]Много зле. Първо ще си получиш парите след поне 2 месеца, второ те са процент от парите, на които те осигуряват. Не съм сигурна колко, но не се надяваи даже и на цяла минимална заплата.
Аз това знам само.
[/b][/color]

БОЛНИЧНИЯ Е 90% ОТ ЗАПЛАТАТА!

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nina_n
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Архив