Кашлица

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Кашлица

Мнениеот petito на 28 Мар 2007 08:34

elena parvanova написа:Аз лекувам моето дете когато кашля с едни бабин илич като взема част от вестник и го пробия на няколко места и от горе го намажа с мед.След това го залепвам на гърдите преди лягане и на сутринта го махам.Задължително трябва да изкъпете детето.Това нещо го правя три четери нощи и се оправяме без да вземаме сиропи и др. :yawna:

Вместо мед може да се сложи свинска мас и хлебна сода. Слага се и на гърдичките и на гръбчето, НО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЛАГАТ В ОБЛАСТТА НА СЪРЦЕТО. Незная защо - така ми беше казала личната.
Изображение

Изображение
Аватар
petito
Фен на Mamaibebe
 ---

КАШЛИЦА

Мнениеот ivapam на 29 Мар 2007 19:14

Малката е на 8 месеца.Кашля ужасно до зачервяване.Изпихме 1 опаковка ACC сироп,сега сме на Проспан ,но не минава.Не може да спи нито през деня,нито през нощта.Отделно и слагам комбинирани капки в носа.Никакво подобрение вече две седмици.
Аватар
ivapam
Начинаещ
 ---

Мнениеот BBBOBI на 29 Мар 2007 19:23

И при нас е същото положението. Незнам грип ли върлува, каво става. Има доста болн дечица. :(
Изображение
Изображение
Аватар
BBBOBI
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: КАШЛИЦА

Мнениеот tony_nm на 30 Мар 2007 12:58

ivapam написа:Малката е на 8 месеца.Кашля ужасно до зачервяване.Изпихме 1 опаковка ACC сироп,сега сме на Проспан ,но не минава.Не може да спи нито през деня,нито през нощта.Отделно и слагам комбинирани капки в носа.Никакво подобрение вече две седмици.

това е супер странно лечение- ацц се пие за влажна кашлица и обикновено е последен сироп. внимавай много с кашлицата, децата лесно хващат вирусна пневмония,която не се чува на слушалка.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 30 Мар 2007 16:03

и ние кашляме отвратително, на проспан сме ама не минава вече 5 ден, и много гадно се дави от нея,и ако е нахранем повръща
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petito на 30 Мар 2007 16:07

А педито чу ли му гърдичките? И още нещо каква му е кашлицата - влажна, суха....?
Изображение

Изображение
Аватар
petito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 30 Мар 2007 16:11

petito написа:А педито чу ли му гърдичките? И още нещо каква му е кашлицата - влажна, суха....?

ако питаш мен, да водих го на доктор каза че не е суха кашлицата, а той повече ми кашля вечер, а на гърдичките нищо му нямаше, ама в понеделник ако не се оправи пак ще го водя
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petito на 30 Мар 2007 16:14

Нашата лекарка ми изписа едни за вечерна кашлица. Всмисъл ако кашлят като заспиват вечер да има давам половин час преди лягане. Честно да ти кажа съм много доволна - засичала съм по часовника точно след 30 минути се успокояват и спират да кашлят.
Изображение

Изображение
Аватар
petito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 30 Мар 2007 16:16

petito написа:Нашата лекарка ми изписа едни за вечерна кашлица. Всмисъл ако кашлят като заспиват вечер да има давам половин час преди лягане. Честно да ти кажа съм много доволна - засичала съм по часовника точно след 30 минути се успокояват и спират да кашлят.

какво е?
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petito на 30 Мар 2007 16:20

Извинявай! Аз в стремежа си да ти опиша какво представлява и съм пропуснала. Казват се Drosera 15CH. Дават се 5 гранули половин час преди лягане.
Изображение

Изображение
Аватар
petito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 30 Мар 2007 16:24

:love1:
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

кашлица

Мнениеот ivapam на 30 Мар 2007 23:03

Днес водих Памела на лекар и той установи,че има хрипове в гърдите и е почти пред бронхит.Сега ни изписа антибиотик-Klacid и нов сироп-Вентолин.Още нищо не съм разбрала,но дано да и помогнат.Разби си гърдите това дете от кашляне.Днес започна да и тече носа като река.Едни лекари имаме-нямам думи.Трябваше още преди 5 дена да изпише антибиотик,а не детето да се мъче.Имам голям син,но такава кашлица при такова малко дете не съм чувала и виждала.Благодаря на тези,които са ми съчувствали и са ми отговорили.
Аватар
ivapam
Начинаещ
 ---

Мнениеот tony_nm на 30 Мар 2007 23:23

това е едно от най-добрите лечения в случая.дано само детето да приема антибиотика,че е доста неприятен на вкус.След 7 дни ще е добре.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: кашлица

Мнениеот BBBOBI на 31 Мар 2007 09:06

ivapam написа:Днес водих Памела на лекар и той установи,че има хрипове в гърдите и е почти пред бронхит.Сега ни изписа антибиотик-Klacid и нов сироп-Вентолин.Още нищо не съм разбрала,но дано да и помогнат.Разби си гърдите това дете от кашляне.Днес започна да и тече носа като река.Едни лекари имаме-нямам думи.Трябваше още преди 5 дена да изпише антибиотик,а не детето да се мъче.Имам голям син,но такава кашлица при такова малко дете не съм чувала и виждала.Благодаря на тези,които са ми съчувствали и са ми отговорили.

Дано се оправи миличкото. Моята педиатърка хич не си мръдна пръста като и казах че малката е болна, и я заведох на частник и добре направих. Веднага ми изписа антибиотик.
Изображение
Изображение
Аватар
BBBOBI
Фен на Mamaibebe
 ---

кашлица

Мнениеот ivapam на 01 Апр 2007 21:50

Брей,страшна кашлица излезе.Не съм си починала за миг.Това е чудо нечувано-такова малко детенце и от 16.03. е започнала да кашля.Трети ден сме на антибиотик и не спира тази кашлица.Тя няма да спре изведнъж,но поне да не е така сериозна.Сигурно ужасно я боли коремчето от напъване.Тази вечер и сложих на гърдите вестник,намазан с мед.Да видя и това чудо.
Изображение
Аватар
ivapam
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации