Ужасен съсед!!!

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Ужасен съсед!!!

Мнениеот mam4eto на 27 Мар 2007 02:21

Мили хора, дайте ми съвет, много ви моля!!!

Ние живеем на третия етаж. На втория (точно под нас) живее един тип, не е женен, живее сам и всяка вечер прави купони :cry: Музиката е до дупка и у нас кънти направо :cry: Правихме му забележки сигурно над 100 пъти и нищооооо, изобщо не му пука :cry: Днес към 24 ч. не се сдържах и му тропнах на тръбите на парното. Музиката не спря, но той дойде вкъщи да ме пита-"Какъв ти е проблема?" :shock: Звъня продължително на звънеца (при положение, че знае, че бебето спи). Тогава ми кипна и му се скарах за това, че ни тормози с неговата музика и ни притеснява вкъщи. Той ми каза-"Искаш ли да изравня третия етаж със земята?" :shock: Мъжа ми и той се разправя с него, но ефект-никакъв :cry: Ето, сега е 02ч. , а музиката е на max :cry: Как да заспя? Заплаших го, че ще викна полиция, но на него не му пука изобщо :cry: Дори ме заплашва :cry: Не знам какво да направя :cry: Знам, че и полицията нищо не може да направи, само ще се разкарват хората и най-много акт да му съставят, но знам, че ще продължи :cry: Страх ме е и от друго-той вече знае, че ние ще викнем полиция и ме е страх да не направи нещо на апартамента докато ни няма :cry: Дайте ми съвет какво да предприема? Ще съм ви много благодарна! Жалба ли да подам, какво ли?
Веднъж викнах полиция (той не знаеше, че съм аз), музиката спря за малко и после пак продължи :cry: Какво да правя :hair:
Забравих да добавя, че сме нови тук и така както забелязвам само ние му правим забележки, останалите си мълчат.
Извинете ме, ако темата не е за тук.
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот andi на 27 Мар 2007 08:46

Мамче,напълно те разбирам и изобщо не се притеснявай а викай полицайте.И нашите се правиха на велики и се хвалиха,че бащата на единия е служител,но след няколко обаждания от комший си седнаха на задника е сега не се позгравяваме ама на мен не мипука,те се изложиха.Имай телефония номер винаги под ръка и разпитай как е при няколко жалби имаше нещо.
Изображение
Аватар
andi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petito на 27 Мар 2007 08:48

Това наистина е много неприятно, защото не можеш да се отпуснеш в собствения си дом. Винаги е имало и ще има по една такава "издънка". А защо другите съседи си мълчат? Не сте ли коментирали? Защо не направите събрание и да поговорите с него?Определено ситуацията е много деликатна. Ние имахме подобна случка със съседите по средата, но всичко се реши много бързо. Значи - там живееха едно семейство на квартира. Незная къде и какво работеха, но всяка веер се прибираха към 2.30-3.00 часа и тогава се сещаха да си пускат силно музиката и да си говорят на висок глас и естествено ни събуждаха. И това всяка вечер, а Поля беше още бебенце. Направихме им забележки, но нямаше ефект. Отговорът им беше - "Като не ви харесва живейте в къща самостоятелно". Тогава моя мъж се ядоса и ме прати с детето рано сутринта на разходка, а той премести големите тонколони до стената и наду музиката. Малко гадничко заради другите съседи, но от тогава те се прибираха по терлички.
Изображение

Изображение
Аватар
petito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 27 Мар 2007 09:51

Ужас, тоя е за :drunk: Мила, не знам какъв съвет да ти дам. При няколко жалби в полицията не се ли съставя акт? :roll:
Бяхме на квартира и над нас съседите правиха в продължение на 1на година ремонт. Дъщеря ми се събуждаше със писъци от пустото им канго, което къртеше земята отгоре. :madd: Колко пъти правех забележка, и резултат нямаше. Последния път се обърна селянката да ми каже: "Е па я си прайм, купи си и ти и си прай." :drama:
Сега живеем в къща, и не съжелявам. Може зимата, да ми е по-студено, но детето ми, не се събужда с писъци :wink:
А прости хора, трудно можеш да се разбереш :roll:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот skarabei на 27 Мар 2007 10:16

Аз не мисля, че трябва да се разправяш с него. Направо си викай полиция всеки път! Пусни жалба и кажи, че та заплашва. Трябва да знае, че не се страхувате от него!
Аватар
skarabei
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia M на 27 Мар 2007 10:26

skarabei написа:Аз не мисля, че трябва да се разправяш с него. Направо си викай полиция всеки път! Пусни жалба и кажи, че та заплашва. Трябва да знае, че не се страхувате от него!
напълно подкрепям скрабей,то с тоя идиот по друг начин няма да излезеш на глава :cry:
Изображение
Изображение
Аватар
katia M
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_born на 27 Мар 2007 10:28

Мамче,не се притеснявайте да се обаждате в полицията.Дори за една нощ ,ако се наложи викайте полицаите колкото пъти трябва.Те при първо посещение го предупреждават,но след това могат да го задържат за 24ч,тъй като нарушава обществения ред.Не се страхувай,че ще ти отмъсти.Обикновено те се стряскат (лошите съседи)и до задържане не се стига.Ние имаме такива съседи,опитаха се да ни заплашат,след една такава нощ.Мъжът ми отиде и извика кварталния,даже се качи с него до тях.След няколко дни съседът го видал във входа и го заплашил,а мъжът ми пусна жалба пак до кварталния за заплахата.Вече полицаите са в час,така че ако ни се случи нещо на жилището първият заподозрян ще е съсъеда.Дано не се стига до там.Следващият среднощен купон беше прекъснат доста по-нелюбезно от страна на полицаите,с проверки на лични карти, изгониха"гостите",а домакинът беше с белезници, но след като обеща да спазва нормалния ред в блока,те го пуснаха.Оттогава нямаме проблем с него.
Изображение
Аватар
baby_born
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 27 Мар 2007 11:05

petito написа: Тогава моя мъж се ядоса и ме прати с детето рано сутринта на разходка, а той премести големите тонколони до стената и наду музиката. Малко гадничко заради другите съседи, но от тогава те се прибираха по терлички.

Само така - с техните камъни по техните глави.
Относно полицията - като им се обадиш няколко пъти накрая ще се разправят с тях както трябва , най-малко защото ще им писне да се разкарват за едно и също.
Аз също съм на мнение ,че навсякъде си има по един такъв хахо , на който не му пука колко часа е и колко е силна музиката, има ли малки деца и възрастни хора...Хлапетата над нас са такива - започват от 7ч. сутринта със силна музика точно над главите ни ( над спалнята ).А уж тинейджърите спят до късно... :madd: Последната им изцепка беше нон-стоп музика и купон от петък следобед до неделя сутринта .То не бяха викове , то не бе чудо, една и съща музика по 5-6 пъти...Вратите в нас кунтяха.Имах чувството ,че ще срутят тавана.Направо да полудееш малко е .Ако не беше мъжа ми не знам ... Музиката рано сутрин мога да преодолея някак си , но ако се повтори
онзи купон и малкото не може да спи , ще ги..........
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот mam4eto на 27 Мар 2007 11:49

Момичета, благодаря ви за бързите отговори :love1:
Говорих с майка ми по телефона и й се оплаках. Тя каза, че познава кварталния и ще го разпита какво може да направим. Вече съм сигурна в едно-С простия-просто! Ще викам полиция, ако пак продължава!
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот desixxx на 27 Мар 2007 12:28

katia M написа:
skarabei написа:Аз не мисля, че трябва да се разправяш с него. Направо си викай полиция всеки път! Пусни жалба и кажи, че та заплашва. Трябва да знае, че не се страхувате от него!
напълно подкрепям скрабей,то с тоя идиот по друг начин няма да излезеш на глава :cry:

:oki:
Аватар
desixxx
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lavizata1000 на 27 Мар 2007 14:31

точно така.надявам се,че така ще има ефект.
Изображение
Аватар
lavizata1000
Отличник
 ---

Мнениеот Adamant на 27 Мар 2007 16:58

Защо се притесняваш, че щял да разбере, че сте вие? Ами ако на мен ми се наложи какво да направя? Ние живеем в къща на два етажа. На първия живее един стар ерген, чапрашък колкото си искаш. Не сме имали проблеми с него, но ако пускаше музика и правеше оргий знаеш ли колко ме интересува, че щял да разбере, че съм аз! Даже ако не се усети ще ида да му кажа!
Хич да не ти пука, нищо не може да ти направи! Те само сплашват та белкем се стреснеш и се кротнеш.
Няма да забравя как аз бременна в 8-9 месец жулих тапети в 11 вечерта със една шпатула, че бяха много яко залепени, а на другия ден идваше майстора да шпаклова и боядисва. И тоя цървул викна полиция. Поканихме полицая вкъщи, обяснихме му какво правим, той видя, че няма нито музика, нито нищо, че съм бременна, че сме в ремонт (като цигански катун - всичко на една страна, стените остъргани и оглозгани до мазилка) и си тръгна. Не е идвал повече, но и ние спряхме да сваляме тапетите. Незнам какво толкова се чува на първия етаж. Тогава майка му беше още жива и на легло и той полудя, че ние правим ремонт и непрекъснато се вдигаше олелия и як шум. Но какво да направя? В тази къща думата "ремонт" не се беше чувала 30 г, аз да родя на бунище ли? Разбира се, че ще си го оправя и подредя, моето бебе е по-важно от неговата 80 годишна майка на легло.
А! И накрая веднъж пак беше звънял тоя за някаква забележка и мъжа ми направо щеше да му се нахвърли.....ЗА МАЛКО! И той заплаши - "ти ще имаш дете някой ден".....мъжа ми направо полудя от тези думи. Да заплаши неродено дете, бебе....леле изрод. Но оттогава НП. Отвреме навреме бучи там нещо все прави у тях, но след 10 ч ЗАДЪЛЖИТЕЛНО спира :D
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 27 Мар 2007 17:01

Сетих се още нещо и оттогава го намразих: Бяхме още гаджета с мъжа ми и празнувахме една НГ у тях. Бяхме 10 човека и естествено надута музика, хоро в 12 ч и той звъня и заплаши, че ще викне полиция, и ние се укротихме, как съжалявах тогава........ами да беше викнал, кво. Веднъж е НГ!
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vesi_127 на 27 Мар 2007 17:09

Напълно разбирам ситуацията. До нас също живее една мърла, дето така ни тормози - купони, музики, гледа ТВ посред нощ ама на мах. Ужасна е просто. Може би е по-малка от мен, неомъжена, не знам дали работи. Преди години свекъра и свекървата са имали проблеми с нея. Свекърът разправя, че правела секс, групов секс :haha: (за последното не знам дали да му вярвам) и т.н. Една нощ свекърва ми ходила да и прави забележка, а оная не само,че не и отворила вратата, ами и надула музиката още повече. И на другия ден мръсното същество (съседката де, не свекърва ми) залепило звънеца (долу на входа) със скоч да звъни непрекъснато, изкъртила табелката от пощенската кутия и не знам още какви магарии направила. Е, такова с кеф да го биеш и да не му казваш защо.
Изображение
vesi_127
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот the king на 27 Мар 2007 17:44

Да кажа нещо и аз :wink:
1. Винаги викай полиция и то през час , ако не спре.
2. След това пусни жалба във Вашето районно полицейско управление , в която задължително пиши , че те заплашва да те убие и взриви. Те са длъжни на писменната ти молба да образуват преписка. Искай изрично да му напишат предупредителен протокол.
Ако всичко това което пише по-горе е направено , то тогава е време да заведеш и съдебно дало за причинене неимуществени щети. По горното ще се използва за доказване на иска по основоние :wink:
Надявам се да съм бил полезен : ако предприемеш тези действия , каквото и да ти се случи на теб и семейството все него ще държат отговорен, дори той да няма никаква вина :wink:
Аватар
the king
Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа