Д-Р ОГНЯН СИМЕОНОВ

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Re: Д-Р ОГНЯН СИМЕОНОВ

Мнениеот bogdana на 26 Дек 2008 21:56

на мен ми допадна мнението на иво,които е абсолютно прав ,че иогите са открили пътя давним давно,а ние сега се опитваме на напипаме топлата вода.5пъти кои яде/аз като съм в депресия/ама наистина ако се яде толкова много как ще се изчисти организмът,а това е всъщност за хора без други занимания-правят си под час меню,стоят в къщи и набиват.не виждам ако си зает човек как ще си угаждаш на душицата ,сутрин те будят 2 деца с крясъци,ти почваш да ги гласиш за градина и училище ,да оправяш стаи,кафета,мъж,и си казваш еи сега ще си направя една здравословна закуска,ще си я изпапкам и не ми пука със задръстванията в колко ще се завлека на работа.работиш,работиш и както си в час пред у-ците,или си с пациент в кабинета,или караш трамвая по околовръстното изведнъж се сещаш,че е време да се подкрепиш с 2ра закуска.после нагло се обръщаш и казваш на колегите си -извиняваите,ама аз ша спра да работя щот пазя диета и тряя да ям,а като стане време за ве4еря направо отиваш при шефа си и му казваш -шефе,ако еисеа не ям после квото хапна и ше се залепи еи тука.а в къщи като се прибера имам толкова мнвреме,че направо сядам на масата.
смъртта е занимание самотно за бредбъри,а за моята скромна главица диетуването е занимание за хора,които не знаят кво да правят свободното си време и имат излишни пари да ги даат на всякакви самоизявили се диетолози-ама кои е завършил медицина и после е специлизирал диетология от тях?
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот bogdana на 27 Дек 2008 12:29

и конкретно за доки- ама,моля ви се кви са тея грамажи,бе !аз трябва да си купя едно кантарче ,преди да сложа в устата -меря.така се създава порочния навик да мислиш само за грамажи и ккл.,организмът е в постоянен стрес,защото не мож се отпусна да се насладиш на нищо и след 1-2год.изчисления се уморяваш,теглиш една и се започва отново голямото плюскане.освен това кви са тея вкусни съчетания-каисии с маслини-ммммммммммм,много добро ща знаиш,по цял ден си ги редувам-маслинка,каисиика,яичице,пръц!индивидуално?всеки така казва,обаче я си сравнете диетите 10тина човека,да видим къде са разликите.тои ги прави на принципа на баланса между мбв.както се казва -нищо ново под слънцето.и ако яде човек 5по 600гр.=3кг.ще ли отслабне .
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот bogdana на 28 Дек 2008 21:03

още една груба сметка
казахме 5по 600гр.=3000/3кг ядеш по 3кила храна и слабееш.
1.или д-р о.с. е откривател и оборва всички медицински трудове и постановката за намаляне на ккл.при диетите за отсл./трябва да го предложим за нобелова награда/
2.някои пуска постове с реклами по различни форуми,в които се говори,че тои лекува рак,високо кръвно хашимото и затлъстяване/нали не забравяме,че е завършил спортна академия и диетология в атина/нали не забравяте ,че има хора които учат по 8-10год.онколози и вътрешни болести за да лекуват гореупоменатите заболявания.безобразие е да се дава поле на изява на некомпетентни лица.извинете,но много лекари ходят на фитнес и са добри спортисти.ако си напънат задниците ,ще влязат в спортната академия,но малко от са и да се напъват/наи-много да се осерат/могат да влязат и да завършат медицина.стига сте вярвали на такива самозванци,момичета.като чуете диетолог все едно че ви е гуру.луксозен кабинет,кинти,минти,вървете на фитнес и спортуваите,а ако имате сериозно затлъстяване се обърнете поне към компетентно лице.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот Uliana на 28 Дек 2008 22:58

Привет, Богдана!
Искам да оспоря твоето виждане, защото диетолога Огнян Симеонов не е открил Америка и не е самозванец, за тове сведение явно не си много запозната с болестите на човек, но всички идват от мисленето и храненето, защото когато всичко е в баланс и равновесие има както в хранат така и в мислите на човек, то тогава няма да има болести! За твое сведение аз познавам хора които са се излекували от рак, затлъстяване и дори заболявания на костите именно чрез този метод, или режим на хранене! И да хапва се по 5 пъти на ден, но ти май не знаеш колко е 30 гр рибка знаеш ли :roll: явно не, направо стана смешна с този коментар, за ежедневието, еми щом намираш време за спорт ще намериш и време да си свариш 2 яйца или да си направиш една салатка зеле или да си купиш 1 кисело мляко с 5 фъстъка .... аз имам и дете и мъж и къща да поддържам и го правя! Човек, няма нужда 2 години да си мери храната и след това да се нплюска като невидял, защото в менюто ти присъсват и Б, М, В и в един момент просто организма типривиква към тази храна и е важно количеството и качествето!
какво за тебе е компететно лице??? ЩОМ НЕ Е ДИЕТОЛОГ КОЙ Е? ЛЕКАР :idiot: Е ТО НЕ Е ЛИ ДИЕТОЛОГ?
Относно грамажите трябва ти кантарче точно първите седмици след това знаеш кое колко е и сама си правиш менюто, а и както казах готвя и на мъжа си и на дъщеря си и на мене!
Като заключение мога да кажа, че ти не си отговорна към здравето си, независимо дали си слаба или не, защото това е здравословно хранене!
ООО И ДА НЕ ЗАБРАВЯ ЧЕ ИМАМ ПОРАЗЯВАЩО ЕФЕКТИ - ПРОСТО В ЗАКЛЮЧЕНИЕ!
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 28 Дек 2008 23:51

Ох,Богдана,мила,остави......И аз не мога да си представя,да ям по 5 пъти на ден.....Та то само за това трябва да мисля :? А си имам достатъчно работа.Прочетох менюто на Юлето......Ами аз си ям много повече пиле от 60гр. :lol: и не мога да изям 600г.гъбки,шЪ СЪ пръсна :lol: .Нищо не си меря,ям си много салатки, мръвчици и рибки,ама само вечер.През деня не мога да ям,много ме размързява.Пък и то си е обяснимо,храносмилането изисква множко енергия.......През деня го карам по-леко-ябълчица,мандаринка.Е,на обяд може и да хапна пилешка пържолка със салатка,ама по малко.Не се фукам с прекрасна фигура :lol: ,честно ще си призная колко тежа-58 кг. при ръст 166 см.Наистина трябва да съм май 55кг.,ама май мускулите ми сигурно тежат повечко :mrgreen: ,допреди да забременея спортувах на уредите вкъщи по 2 часа на ден,всеки ден.Е,трите килца ще ги сваля полека-лека.Ама само със спорт ще стане.Само с ограничения не става.Спорта си е най-доброто средство за хубаво тяло.И наистина не искам да сЪ фукам,ама дрехите от преди бременността ми стават.Все пак на 33годинки.не ща да приличам на лелка,затова се гледкам,старая се,но не робувам на никакви режими.Храня се разделно от години.Някога постно(тогава разделното е гарантирано,без нищо животинско :mrgreen:) ,а сега без въглехидратки :lol: .Юле,радвам се,че имаш добри резултати,ама не ти ли писва да се съобразяваш с този режим?Само разделно хранене е достатъчно,мисля,не че те агитирам.Пък и повечко движение,разбира се.Е,успех на всеки,захванал се с борба с килогрламите!И аз все се боря,боря :lol: И накрая-весело посрещане на нова година на всички!Бъдете здрави и усмихнати!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 05 Яну 2009 23:35

Юле,поздравления!На снимката наистина изглеждаш чудесно!Личи си,че си отслабнала,браво!Много си сладка!Все така!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Uliana на 06 Яну 2009 17:18

ester написа:Юле,поздравления!На снимката наистина изглеждаш чудесно!Личи си,че си отслабнала,браво!Много си сладка!Все така!

Благодаря! ( Сори за спама :oops: )
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bogdana на 07 Яну 2009 18:14

привет и от мен!мразя да се заяждам и да се поддържа такъв тон -ама ти знаеш ли,ама не знаеш и т.н.радвам се че нефада е заключила оная тема за истината за диетите,защото вече всеки почна да се прави на спец и да ръси мозък и черва на вън.само да кажа на оная философка-сссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссс,
юле,браво за резултатите!но симеонов е завършил спортна академия и незнам без да учи медицина как е специализирал диетология.може и така да е,но си изказвам мислите.това за храненето си е меко казано базик и с грамажите.като ми се яде месо със салата на обяд никога няма да тръгна да меря колко грама съм изяла.не ми усещаш бъзиците ,не се сърди.моите уважения към симеонов,но предпочитам себе си.а баща ми не можа да се излекува от рак.това,че лекува рак е меко казано цинично,мила,явно не си имала близък човек ,болен от тази гадост и не знаеш за какъв х. е.тои ако лекува рак ще му дадат нобелова награда.
естер,чнг,желая ти много щастие и любов ,ама да си толкова щастлива,че изобщо да не се сещаш за килограми.ние сме набори и трябва да си пазим сърцата,но от много любов на никои не му се е драифало,е,освен ако не си пълни устата.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот bogdana на 07 Яну 2009 18:25

осве това аз не мисля,че е здравословно за 3 мес да се отслабва с 20 кг.възможно е и с 30 да се отслабне.но -ако сме мазоисти .20-за 1 год.да,за 8 мес.-да,но за 3 мес-това е вода и мускули.и доста последствия носи на организма.да не говорим,че след 2-3 год се връщат двоино.и затова съм нащрек когато някои диетолог обещава магически и вредни неща.лекарите не го правят,освен ако няма тежък проблем с наложителни интервенции.освен това фъстъците не са една подходяща храна за диетуване,виж-орехите и бадемите-да.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот Uliana на 08 Яну 2009 10:32

Само д акажа че не се заяждам, преди поста ми!!!
Богдана за съжаление тази болест яима и в моето семейство и зная за какво говоря ....
Относно мнението ти че за 3 месеца не е е здравословно да с есвалят 20 кг, съм за и съм против и ще обесня защо! Я си представи едно момиче на 21г, високо 163, тежи 90 кг и казва аз съм на диета, а яде по 300гр фъстъци(фъстъците с аполезни , но по няколко бр на ден), 3 пакетчета солети, вафли и всякакви др боклуци , а като стана да танцува на дансинга и като раздруса тия ми ти сланини, с извинение а зряпа да ям, макар че съм дебела си имам оправдание - Даная, просто ми скри шапката, а и има и самочувствието на красива и финна мацка :shock: :shock: :shock: :shock: аз се изумих, дори и преди да забременея и по време на бременост не съм си позволявала такъв 'лукс'!!!
На мене Симеонов , не ми е обещавал магически резултати за 7 месеца каза че около 20 кг ще сваля, ама аз съм свалила само 5 за 2 месеца така че, мисля че е по важно да се научиш да с ехраниш здравословно! А ти Богдана с ехраниш здравословно, месце със салатка ммм идеално, тогава имаш и добра фигура и най-важното добро здраве ... :) и не ти трябва режим на хранене, но з апо горния случай какво мислиш?!!!
Аз това имах в предвид, не съм конкретизирала никой в мислите си :) но определено случаи като това момиче има много!
П.П. Извинявам се з аправописните грешки, но пишех с малката!
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bogdana на 08 Яну 2009 17:07

привет!за съжаление без да обвинявам немарливостта на бг народ генетично,но истината е наяве-20год.дропли,с плитки дънки,сланинажът се тресе,тъпчат вредните храни,пият повече от мъжете ,пушат също повече от тях-бъдещи мами!-нацията затлъстяла,болна ,обездвижена и деградирала.следствие от липса на елементарни хранит.навици.аз се бъзикам за 5 крат.прием-но това е здравословното.просто живота ни,работата ни,стреса и липсата на желание да се живее здравословно ,превръща всеки ден младите хора в плужеци.наи-ме е яд като видя в у-щните дворове деца,в час по физическо да висят по пеиките.как може да стои здраво дете седнало?то трябва постоянно да се движи.
за мен-да,храня се здравословно,но защото си имах доста сериозно заболяване и трябва да внимавам какво ям,имам си 10излишни с които в момента се боря,но и аз карах една бременност-улежах се тотално тогава.отслабването започва от мозъка,от съзнателната промяна на хранит.навици,като се надлъгва организма.постоянно.мозъкът по отношение на храната си е такъв какъвто е бил преди хилядолетия, но ние не сме само първични.нали-имаме самоконтрол и воля.аз уважавам всеки,които се стреми да се храни здравословно,дори да има наднормено кило,отколкото някои клецави хора,които макар и слаби ядат само боклуци.нали човек е това,което яде.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот Uliana на 08 Яну 2009 20:53

bogdana написа:привет!за съжаление без да обвинявам немарливостта на бг народ генетично,но истината е наяве-20год.дропли,с плитки дънки,сланинажът се тресе,тъпчат вредните храни,пият повече от мъжете ,пушат също повече от тях-бъдещи мами!-нацията затлъстяла,болна ,обездвижена и деградирала.следствие от липса на елементарни хранит.навици.аз се бъзикам за 5 крат.прием-но това е здравословното.просто живота ни,работата ни,стреса и липсата на желание да се живее здравословно ,превръща всеки ден младите хора в плужеци.наи-ме е яд като видя в у-щните дворове деца,в час по физическо да висят по пеиките.как може да стои здраво дете седнало?то трябва постоянно да се движи.
за мен-да,храня се здравословно,но защото си имах доста сериозно заболяване и трябва да внимавам какво ям,имам си 10излишни с които в момента се боря,но и аз карах една бременност-улежах се тотално тогава.отслабването започва от мозъка,от съзнателната промяна на хранит.навици,като се надлъгва организма.постоянно.мозъкът по отношение на храната си е такъв какъвто е бил преди хилядолетия, но ние не сме само първични.нали-имаме самоконтрол и воля.аз уважавам всеки,които се стреми да се храни здравословно,дори да има наднормено кило,отколкото някои клецави хора,които макар и слаби ядат само боклуци.нали човек е това,което яде.

БРАВО, СУПЕР ИЗКАЗВАНЕ, ТАКА СЪМ СУПЕРРР СЪГЛАСНА!!!! И ТОВА ИМАХ В ПРЕДВИД АЗ!!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 09 Яну 2009 13:05

bogdana написа:естер,чнг,желая ти много щастие и любов ,ама да си толкова щастлива,че изобщо да не се сещаш за килограми.ние сме набори и трябва да си пазим сърцата,но от много любов на никои не му се е драифало,е,освен ако не си пълни устата.
.

Благодаря ти,Богдана!И аз ти пожелавам само хубави неща,здраве,щастие и любов :sm_174: :sm_174: :sm_174: !
А аз между другото спрях да мисля за килограмките и не щеш ли-съм станала 55-56 кг.Без да правя нищо по въпроса,но най-сетне спорта ми се отблагодарява :lol: .Аз като малките деца,да не пропусна да се похваля :lol:
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bogdana на 10 Яну 2009 20:56

чак сега гледах филма таината.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот bogdana на 10 Яну 2009 21:03

браво,естер,абе вие с юлето сте много амбицирани да отслабнете и да изглеждате добре.аз щом съм такава хромозома незнам....сигурно щото си имам други ядове и вместо да пуша и пия-ям.ама от утре и аз ще започна да говоря на санскрит ,да припявам ом намах шивая,да стоя в лотус,да пазя моята гадна диета/налага се/.и кво-само моето малко чочи ще ми ръкопляска/то е на 11мес./
bogdana
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Диети