Съвет за козметика по време на бременност !

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Съвет за козметика по време на бременност !

Мнениеот denialex на 16 Юни 2008 17:52

Здравейте мами,
Имам 2 въпроса:
1-Свързан е с лакирането по време на бременност.... :thinkk: Някъде прочетох,че лакирането по време на бременност не било за презпочитане, защото и това вреди по някакъв начин.
2-Този въпрос е свързан с това какви шампоани и сапуни използвахте докато сте били 2 в 1. Аз веднага си купих шампоан и съпун за бебета... и не си позволявам никаква друга козметика, ако мога да се изразя така.
ИзображениеИзображение
Аватар
denialex
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Съвет за козметика по време на бременност !

Мнениеот denialex на 16 Юни 2008 17:56

Ще ви помоля за съветче. От както започнах да чета литература за бъдещи майки се оказа че почти всичко е забранено. Дайте съветче, че определено не се чувствам много чиста като използвам само тези бебешки шампоанчета, съпунчета и някое и друго масалце след баня :emon26:
ИзображениеИзображение
Аватар
denialex
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 17 Юни 2008 10:37

1. За лакирането – аз нон стоп се лакирам през цялата бременност (както и по принцип). Моята лекарка не само, че много ясно вижда това, но почти всеки път обсъждаме маникюра ми (казва ми, че й е много интересно да разглежда маникюра на други жени, понеже на нея професията не й позволява да има). През ум не ми е минало, че може да е забранено за бременни, а и ако беше – тя щеше да ми каже.
Само за раждането знам, че някои лекари имат изискване да отидеш без лак, защото по цвета на ноктите ти се ориентират за състоянието на сърцето и кръвоносните съдове.
2. Шампоани и сапуни за тялото използвам пак каквито и преди, но гледам за избирам такива, които са с по-малко оцветители и ароматизатори (колкото по-малко химия толкова по-добре).
Кремове за тяло и т.н. – само специализирана козметика за бременни.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 17 Юни 2008 11:56

Абе, хора, вие сте бременни, не болни.
Не съм се съобразявала с това с какъв шампоан ще се изкъпя или да не се лакирам и изобщо да се поддържам. Не съм видяла по балсами, сапуни и шампоани да пише: Да не се използва при бременност!
Ами дайте сега 9 месеца да не ходим на фризьор, козметик, да не се чувстваме красиви.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот drali на 17 Юни 2008 12:15

откакто съм бременна имам страхотни нокти, затова сега си правя маникюр на воля :emon22: !
къпя се със същите шампоани, виж за тяло използвам вече други неща , които да ме предпазят от стрии, но пък от тях има и много хубави :wink3: . Даже сега отивам да ми боядисат косата.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 17 Юни 2008 14:00

Ноктите си ги лакирах няколко пъти, но аз по принцип не се лакирам много много. Що се отнася за шампоана - избирах си го по миризмата :D , защото на мен ми ставаше лошо дори от миризмата на сапуна и шампоана.
Един съвет от мен - не се задълбавай чак толкова във всичко което четеш. :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dessy на 17 Юни 2008 14:08

С нищо не съм си променила живота по време на предишната бременност, същото се отнася и за тази. Боядисвам се, лакирвах се /сега не се лакирам, просто защото не успявам/, отидох да раждам с френски маникюр - дори не ми го изтриха...
Ползвам същата козметика и по време на бременност, като миналия път използвах и специализираната за бременни, сега все още не съм почнала :oops:
Общо взето Алекс е права - ние сме бременни, а не болни. ТедиКрасева, ти е дала също добър съвет!
Лека бременност.
ИзображениеИзображение
Изображение
dessy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 17 Юни 2008 16:27

И аз не съм се съобразявала.Лакирвах се боядисвах се постригвах се.Не съм сменяла нито шампоана нито душ-гела.Не се притеснявай и не се вманиачавай! :sm_174:
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 17 Юни 2008 18:05

Ооо,миличка наистина недей да се вманиачаваш толкова много. Няма как да се чустваш добре с шампоан и сапун за бебе,защото те просто не са толкова силни,поради чуствителната кожа на бебковците и второ,защото те не се нуждаят от силно измиващи средства,поради факта,че биват къпани,мити,пазени от мръсотията толкова много,че на практика са си чистички нон-стоп и им е нужно нещо много леко за измиване. ти си голям човек и постоянно се цапаш,всяко едно излизане навън и се излагаш на мърсотията и така. аз по едно време,много отдавна,имах мерак да си мия косата с бебешки шампоан,за да е по-хубава,а фризьорката ми каза,че не е достатъчно силен за косата на възрастен човек. отказах се. през бременността си се лакирам,подстригвам,боядисвам и т.н. Права е Алекс,че все пак си бременна,а не болна. :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот denialex на 17 Юни 2008 22:05

Мерси на всички ви. Наистина като се замисля се оказва, че трябва да се откажа от всичко което обичам да правя, спрямо това което съм прочела. Радвам се че споделихте вашите мнения. Въпросчетата ми бяха малко..... абе в сравнение с някои други направо безмислени, но мерси за отделеното време :wink2:
ИзображениеИзображение
Аватар
denialex
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 19 Юни 2008 11:39

Аз не спазвах някакви определени правила по мвреме на бременноста си,бях лакирана нон стоп,както и сега :mrgreen: Правих си кичури,ползвах си дамска козметика-не мисля,че е вредна :wink:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Margarita на 19 Юни 2008 11:47

Малко встрани от темата - имам чувството че хората се надпреварват да ни забраняват всякакви неща. С добро го правят, ама на мен малко почва да ми писва - всеки който ми види корема решава че трябва да ми даде съвет със :!: знак. Не обръщай внимание на всички глупости които предстои да чуеш :D
Изображение

Изображение
Margarita
Отличник
 ---

Мнениеот ger6uin на 19 Юни 2008 12:33

По-специален продукт,който запо4нах да ползвам по време на бременноста ми е крем против стрии за коремана "Матерн",и за сега нямам.Иначе се лакирам, гримирам се чат-пат,не си боядисвам косата.За интимните зони ползвам "лактацит",а колкото до шампоана-винаги разли4ен,пробвам от всички. Все пак не трябва да се вмънеачаваме толкова в бремеността си,всичко трябва да е с мярка.А и за лицето ползвам на "гарние" сапун за измиване на лице,който всъщност няма съставките на сапун,и след това хидратиращ крем.
Последна промяна ger6uin на 20 Юни 2008 11:35, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
ger6uin
Начинаещ
 ---

Мнениеот amila на 19 Юни 2008 12:47

По принцип съм с адски алергична кожа и ползвам медицинска козметика за тяло. Обаче от мноооого години насам правя пълна кола маска на триъгълника (интимната част) при козметик и сега и на двете ни става все по трудно, а не мога да си представя да се занемаря там. Освен това ми е трудно да си направя каквото и да е сама там, защото вече краката си не виждам от големия корем, камо ли нещо по-нагоре.Не знам също доколко е безопасно. Споделете как решавате този проблем?
Изображение
amila
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ger6uin на 19 Юни 2008 12:59

amila написа:По принцип съм с адски алергична кожа и ползвам медицинска козметика за тяло. Обаче от мноооого години насам правя пълна кола маска на триъгълника (интимната част) при козметик и сега и на двете ни става все по трудно, а не мога да си представя да се занемаря там. Освен това ми е трудно да си направя каквото и да е сама там, защото вече краката си не виждам от големия корем, камо ли нещо по-нагоре.Не знам също доколко е безопасно. Споделете как решавате този проблем?

бръснене,но и това ми става все по-трудно,заради корема-нещо нищо почти не се вижда вече,и се притеснявам как ще си правя тоалет като започна да раждам.Пробвала съм,но преди да забременея с депилиращ крем на "Виит" и адски щипе,повече не опитвам,особено в деликатния ми случай
Изображение
Аватар
ger6uin
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Бременност и Раждане