Мами на дълго кърмени бебета, Да споделим

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Мами на дълго кърмени бебета, Да споделим

Мнениеот mammamia на 28 Мар 2008 12:16

Здравейте и от мен !
Ние днес започнахме деня с ново филмче . Вчера за първи път прояви интерес към Цар Лъв и беше толкова впечатлен , че днес още от сутринта ме е задърпал пред ТВ..ра с "Тати , Тати " . Даже зъбите михме пред филмчето - сърце не ми даде да му откажа , толкова беше ентусиазиран . На всичко отгоре закуси и дори дойде да си иска още сандвич , което е необичайно напоследък... Дано и вашия ден тръгне добре !
:D Ние последния път бяхме 14.500 кг . Той си вървеше шишко в началото , сега малко е дръпнал на височина и е постопил бузките . :D
Отивам да направя нещо за обяд и после малко навън . :D
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 28 Мар 2008 13:27

Здравейте и от мен, мамита!

Халя все още е във фаза злоядство и не знам кога ще излезе от нея. Освен кърма поглъща неимоверни количества к. мляко, а аз прочетох за него, че пречело на усвояването на желязото (не за киселото, а за кравето мляко по принцип), та уж мисля да я ограничавм, но пък от друга страна, нали тя по-добре "знае" какво й нужно. Оф, пустото желязо, направо не знам защо така се концентрираха в него (хем не се установи пряко дефицит). То детето си беше добре и преди тези изследвания, ама нали педката вика, давайте, водете, та ние като овчици дадохме и водихме...

Както и да е, калинкините акита вчера бяха шарени (с черни/железни примеси), но не изцяло черни. Онзи ден пък не е акала. Да видим днес. Едвам й го давам тоя Малофер, примесен с плодово пюре, щото к. мляко, като го смеся с нещо, върти глава, а със сокче по-скоро ще се олее. Не мога да я излъжа хич никак гяволицата. :twisted:

Поли, не се притеснявай за привидно еднообразното папане на Марти!! Не знам дали си чела добрия стар чичко Спок, който описва експеримент с (май три бяха) малки деца (бебета), които сами избират какво да ядат (всяко посяга към едно единствено нещо) и след като се хранят известно време само с него, изследванията им излизат еднакво добри. Изводите ще си ги направиш сама, а аз ще потърся този експеримент, за да го попрепиша тук, че спомените ми, както се види, са доста избледнели.

Освен това, когато имам време, ще преведа и една статия, доста полезна, за злояди малки дечица (1-3 години), т.нар. "picky eaters". В нея най-много ме впечатли отговора на въпроса "Защо са така злояди дечицата на тази възраст?", който гласи нещо от сорта: "Ами, защото да бъдеш прохождащ мънък означава да бъдеш и злояд, в добавка към всички останали щуротийки." Това разбира се не бива да се разглежда извън контекст и в този си неошлайфан вид, но ми хареса, та го споделям с вас.
Изображение

Изображение
Изображение
Златен медал за упорито кърмене!

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот Kalista на 28 Мар 2008 13:35

Ох, и аз очаквам с нетърпение кога Кали ще се заинтригува от филмчета, които да са ми интересни и на мен. Тя само на рекламите задържа внимание, и то за не по-дълго от 2-3 мин. А - и Бейби Айнщайн я увлича за десетина минути, а напоследък открих и телевизия Бумеранг, на Хана и Барбара, където може да отлепи и 15 мин., ако е нещо по-шашавко и с повече крясъци-врясъци. Не че гледа много, но понякога трябва да свърша нещо и аз, да 'апна или да си поема въздух.

Колко кг. е в момента, хич не знам, защото отказаха да я мерят на 5 март, че нямали право (представете си :!: ) повече от веднъж на тримесечие. После като се случи случката с изследванията, ме питат колко тежи, а аз ехидно викам, отде да знам. :mrgreen: Последно януари беше 8600 гр., сега се надам да е прехвърлила 9-9500 гр., но и да не е, няма да се застрелям. В крайна сметка, тя се роди 2450 гр., така че вече е утроила теглото си, че и отгоре е турила.

А Семи само може да се радва, че детенцето папа и не трупа, но те са толкова игриви на тая възраст, че няма начин...
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот Kalista на 28 Мар 2008 13:42

Айде, mammamia, връщайте се в София, че да пишеш по-честичко! Майтап, уе, релаксирайте възможно най-дълго, че като се върнете тука -- голям стрес. :shock:

М/у другото, къде живеете в София? Ние сме на ъгъла на Клокотница и Хр. Ботев и е некъв ужас, некъв ад (като мине трамвай, все едно земетресение става). Как искам да се преместя на тихичко и спокойничко, ама га ше ме огрее, един Господ знае.

Аз като израснала на село (Младост-4 по-принцип, ама всяка ваканция по Санданско и Пирдопско), все си мечтая за къщичка в предградията :mrgreen: , малка спретната къщурка, де, не някой палат, ама и това е трудно постижимо напоследък.
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот semiramida на 28 Мар 2008 14:13

Ха-ха, аз тогава съм от картофения пояс-Люлин! :mrgreen:
Кали, според мен малката си е със съвсем нормално тегло. Моята дъщеря се роди 4кг, а на година тежеше 8.500кг. :mrgreen: :mrgreen:
Не съм имала кой знае какви проблеми със захранването, но една седмица и повече, всико беше мазало. Бях много настоятелна и свикна.
Знаеше, че ако не хапне ядене, няма да има млекце. :mrgreen:
Сега е сезона на зелените зеленчуци и всеки ден готвя нещо такова. Преди малко хапна една купа супа топчета, а за вечеря ще им направя омлет със спанак. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 28 Мар 2008 14:37

semiramida написа: Сега е сезона на зелените зеленчуци и всеки ден готвя нещо такова. Преди малко хапна една купа супа топчета, а за вечеря ще им направя омлет със спанак. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И ние готвим в "зелено", че и салатки присъствУват на всяко хранене, ама липсва интерес, но не съм се постарала достатъчно, та няма кво да се оплаквам. Пуста работа ми е изпила и малкото мозък, дето не е изтекъл с кърмата. :lol:
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот mammamia на 28 Мар 2008 16:24

Ехооо , ние се приспахме !
Kalista написа:Поли, не се притеснявай за привидно еднообразното папане на Марти!! Не знам дали си чела добрия стар чичко Спок,

Оф да ви кажа , хем се притеснявам , защото той никога не е ял толкова малко ... (Той ядеше с такъв голям апетит почти всичко и никога не е бил злояд ) Хем от друга страна нямам право да се оплаквам , защото си суче и е страшно жизнен , енергичен и усмихнат ! ( Пу-пу :D ) Надявам се все пак да е някакъв период . Но определено вече почвам да търся малко повече инфо , така че ще се радвам да прочета това за "picky eaters".
semiramida написа:Сега е сезона на зелените зеленчуци и всеки ден готвя нещо такова

И аз през ден готвя , дори тук в провинцията ползваме домашно произведен - спанак , коприва , лапад , но Мартин нещо спря да ги яде .... А допреди месец -два се скъсваше да ги яде тия манджи с купени от супера продукти :? .
Kalista написа:А - и Бейби Айнщайн я увлича за десетина минути

Ние много ги гледахме тия . Имаме доста от тях , но наистина не към всички проявява еднакъв интерес ... Имаше си две- три любими . А с Телетъбис пробвала ли си я ?
Kalista написа:М/у другото, къде живеете в София?

В Младост -1 сме от две години и нещо , а преди това няколко години живяхме в Младост-3 , т.е почти сме били комшии :lol: .
Kalista написа: Пуста работа ми е изпила и малкото мозък, дето не е изтекъл с кърмата.

Ти в къщи ли си бачкаш ?
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 28 Мар 2008 16:49

mammamia, като гледам бузките на Марти, ми се струва, че добре си хапва! :wink:
Ох, какво да ви кажа, каката ми е толкова злояда, че ми иде да вия! Какви ли гозби не готвя, вече съм станала специалист в кухнята. На 6год. е, а тежи 16кг. :shock:
Гледам другите деца в групата й, всичките с една глава над нея, с бузки и охранени. Моето дете между тях е като някакъв изтърсак. :roll: То, и ние с баща й не сме големи, ама тя е, като щиглец.
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 28 Мар 2008 18:28

semiramida написа:mammamia, като гледам бузките на Марти, ми се струва, че добре си хапва! :wink:
.

:lol: :lol: :lol: Семи , така е ! Бузанчо си е и дори по едно време вървеше доста наднормен . Но сега наистина има дни в кито яде само кисело мляко , някоя коричка хляб ( така обича ) и сокче . Дори понякога се принуждавам и аз да прилагам твойте мерки - Ако не си изяде супата , няма сукане ! Дано е нещо временно !
За каката не знам дали са добре килограмите , но те май повечето девойки на нейна възраст са слабички . Знам , че е малко странно точно аз да те успокоявам , но гледай да ти е здрава ! Понякога тези деца са най-здравите ! Аз също се успокоявам , че може малко да яде Мартин , но поне гледам в менюто му да има само здравословни продукти . Той бял хляб почти не е ял . Избягвам бялата захар , газирано не давам , както и всички детски " безполезни " храни - снаксове , чипс , царевични пръчици и т.нт.
Ако поне плодове и зеленчуци ти яде , не й се притеснявай . :D
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 30 Мар 2008 16:21

Здравейте, мами, дано вие да карате по-свеж уикенд от моя, но няма как, засега бачкането е повече от всичко останало и се налага да го комбинирам с Халята, разбира се, не без чужда помощ, то иначе е невъзможно. :?

mammamia написа:Бузанчо си е и дори по едно време вървеше доста наднормен . Но сега наистина има дни в кито яде само кисело мляко , някоя коричка хляб ( така обича ) и сокче . Дори понякога се принуждавам и аз да прилагам твойте мерки - Ако не си изяде супата , няма сукане ! Дано е нещо временно !

Абе, от една страна, злоядото си е злоядо, поне до пубертета! Ядат си определени неща, дето им харесват, а другото приемат войнствено, сякаш не храна им даваш, ами отрова. Семи, хич не се втелясвай, нека си е стройна момата, да ти е жива и здрава! :cheers:

От друга страна, наистина опитите трябва да продължават, вкупом с кило изобретателност (напр. ябълки, нарязани на лунички, кашкавалче на звездички) и половин кило логика (напр. да следим храненето не на дневна, а на седмична база).

Като те чета, mammamia, хем се учудвам, че и Кали обича точно тези неща (к. мляко, хляб, банан, плодови пюрета, което зася го пиша в графа плодове, щот не ще да дъвче магарето ниедно), хем пък си казвам, че сигурно е закономерно.

Хайде, скоро ще преведа статията и може би ще съм полезна на всички любопитни и нуждаещи се.

mammamia написа:
Kalista написа:А - и Бейби Айнщайн я увлича за десетина минути

Ние много ги гледахме тия . Имаме доста от тях , но наистина не към всички проявява еднакъв интерес ... Имаше си две- три любими . А с Телетъбис пробвала ли си я ?

Не, но ще ги потърся. Те дойдоха към БГ-то, когато вече бях голяма кака (18-20 годишна?), и ми се струваха глупавки, но пък не съм можела да погледна през очичките на тодлърче.

mammamia написа:
Kalista написа:М/у другото, къде живеете в София?

В Младост -1 сме от две години и нещо , а преди това няколко години живяхме в Младост-3 , т.е почти сме били комшии :lol: .

Да, всъщност аз живея на настоящия адрес от 2003-та, тоест от няма и пет години...

mammamia написа:
Kalista написа: Пуста работа ми е изпила и малкото мозък, дето не е изтекъл с кърмата.

Ти в къщи ли си бачкаш ?

Да, засега работя вкъщи, но съм решила да пробвам как ще е в офиса. Тъй и тъй се скапвам от бач, та поне ако мога от домашните да си поема въздух. Е, ще се продължи с кърменето, то нЕма начин, надявам се да не е трудно. Поне си представям, че ще стане естествено. Ще видим. Ще пиша как е. По план трябва да започна след празниците, в началото на май. Оооф, вече се чудя какво да направя, та да се чувствам добре.

Хайде, може и утре да не пиша, че работата е напечена, но вие ще знаете, че с Кали мислим за вас и дечицата! :D
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот mammamia на 30 Мар 2008 17:41

Здравейте и от нас :flowers:

Kalista написа:Абе, от една страна, злоядото си е злоядо, поне до пубертета!

Охххх , искрено се надявам да не си права ..... :jesus: :lol:
Ние два дни се скъсваме да ядем . Явно запасите от фотосинтезата бяха привършили и нямаше накъде !
А и имаше готвено фрикасе , което той много обича ! :lol:
Kalista написа:опитите трябва да продължават, вкупом с кило изобретателност

Иначе и аз прибягвам до хитрости - правим храната на самолетче ,овкусявам му филийките с чесън или с една подправка , на която той много харесва миризмата .... Опитвам се да му пробутам по малко докато гледа филмче , което по принцип е в разрез с мойте правила , че трябва да яде на масата . :scandal: :roll:
За Телетъбисите - на мен ми се виждаха много инфантилни , но почти няма дете , което да не ги хареса ... оказа се , че също като Айнщаин са разработвани от специалисти и психолози в продължение на няколко години ...
Пускам ти линкове на серийки с бг превод , защото аз ги търсих месеци преди да ги открия преведени . Имаше само на Англ. и френски в Замундата .

ето линкове на преведени на български :

http://tranz.it/load.php?id=Z4L7HZ9un02iF0AO54021
http://tranz.it/load.php?id=cxS8RRIsf0keWixe54065
http://tranz.it/load.php?id=AphsXkFGp0vm5p215402

Kalista написа:Като те чета, mammamia, хем се учудвам, че и Кали обича точно тези неща (к. мляко, хляб, банан, плодови пюрета, което зася го пиша в графа плодове, щот не ще да дъвче магарето ниедно), хем пък си казвам, че сигурно е закономерно.

Може да е и от схемата на захранване . Аз захраних с каша - оризова . А плодовите и зеленчукови пюрета се редуваха в моята схема . После четох , че така си правят предпочитания към плодовите , защото са им по-близки като вкус до кърмата ... Май е трябвало да упорствам само със зеленчуци ...!? Ама здраве да е :D !
Kalista написа:Да, засега работя вкъщи, но съм решила да пробвам как ще е в офиса. Тъй и тъй се скапвам от бач, та поне ако мога от домашните да си поема въздух. Е, ще се продължи с кърменето, то нЕма начин, надявам се да не е трудно. Поне си представям, че ще стане естествено

Да , ако имаш кой да ти я гледа . А и ще се върнеш малко към нормалния живот :lol: :lol: :lol:
Не знам - Семи ,има ли кой да ти помага на теб (...в Монтана ли беше ?) , но ние нямаме баби в София ... Искам от една година да почна едни курсове и няма на кой да го оставям !
Затова и не бързам с работата :cry: !
Целувки и от нас и за Кали и за Михаила :D :kiss2: :kiss2: :kiss2: :kiss2: !
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 30 Мар 2008 19:52

Поли, благодарско за телетъбитата!! След малко ще се опитам да ги сваля.

За злоядството, не ми обръщай внимание, аз пропуснах да кажа, че често това е само период, както очевидно и ти си разбрала. Дай, Боже, да нямаш проблеми в това отношение! При нас е ясно, че ще минем през ада, докато нещата се нормализират. :?

За хитринките, НИЩО не помага, не се разсейва достатъчно, та да забрави да завърти гневно глава при вида на атакуваща лъжица. Фигурки правя, но тя си играе с тях. В устата се вкарва всичко, но не и храна. :shock: Що се отнася до това да й отлагам кърменето. Тя още не разбира, та и да й обяснявам, че ако не хапне, няма да има "десерт", полза никаква. Ма, хем не разбира, хем пък вече ме напада и ми сваля сутиена. :wink:

За захранването, аз започнах с картофено пюре, което беше тотално отхвърлено, затуй продължих с морковени и други зеленчукови комбинации на Хип, които Калина яде в продължение на месец, след което отказа ВСИЧКО!! Е, постепенно свикнах, че така ще бъде и се боря, ама доколкото мога, щото вече се уморих емоционално, нищо, което пробвам, да не помага.

За работата, на мен и сега татко ми помага и, въпреки, че се караме много, без него нямаше да мога да се справям. :champagne: То не, че сега съм цъфнала, но не си представям как щях да бачкам без него. Пак основната грижа за Кали си е моя, но той пък поема някаква част от домакинството, занимава я, извежда я понякога. Бе, друго си е! Нужна си е помощ. Пожелавам и на теб да си намериш начин!!

Напоследък целият ми свят, разбирай мироглед, се преобърна покрай Халя. Преди си виках, е, какви пък толкоз разходи покрай едно бебе/дете? Ама не било това, ами трудността, дори невъзможността да работиш и да изкарваш нормални пари е проблема. Детето си иска времето и вниманието и ако може човек да му ги даде в пълна степен, е щастлив. Ако не, това са все някакви кръпки, някакви безумни комбинации...

Хайде, целувки и от нас!! То се вижда колко усилено бачкам. :mrgreen:
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Re: Какво мислите за кърменето на по-големи деца - над 2 год.?

Мнениеот d11i на 31 Мар 2008 15:00

krasotiika1 написа:според мен това е малко прекалено

и кое точно е прекалено?
колкото по-дълго кърми детето си,толкова по-добре за него!!
аз също щях да продължа,ако малкия сам не се беше отказал,затова се радвам,че стана по негово желание,а не съм го насилвала,а и за мен самата така беше по-добре.кърмата ми постепенно намаля и спря от самосебе си.ако я бях спряла преждевременно сигурно и гърдите ми щяха да променят формата си.
поздравления за всички смели мами!! :oki:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 31 Мар 2008 19:10

mammamia написа:Мислех си тук да споделяме всичко , което съпътства "явлението" продължително кърмене - ползите , предимствата , проблемите , а също така - как се чустваме ние самите и нашите съкровища . :D

Ето малко информация по въпроса :

Продължително кърмене: за вас ли е?

• Защо кърменето на дете над годинка е добра идея
• Защо да кърмите детето си над годинката може да е предизвикателство
• Как да направите така, че продължителното кърмене да работи за вас

Макар че кърменето след първата годинка (също известно като продължително кърмене) е често срещано в много страни, повечето западни общества с тяхното наблягане на независимостта и самодостатъчността имат неясен поглед върху практиката. Действително, най-трудната част от дългосрочното кърмене е справянето с непоискани коментари и неодобрителни погледи от приятели, семейството и чужди хора. Но не оставяйте другите да ви оказват натиск да спрете; дългото кърмене има значителни емоционални и физически ползи, които не могат да бъдат пренебрегнати. Препоръчваме ви да претеглите всички за и против на продължителното кърмене и тогава да направите това, което чувствате, че е правилно за вас и детето ви.

Защо кърменето на дете над годинка е добра идея

• Макар че сега детето ви получава повечето от храната си от твърдите храни, кърмата все така осигурява ценни имунни вещества, витамини и ензими. Всъщност, проучванията са показали, че кърмените деца над годинка се разболяват по-малко от връстниците си.

• Тъй като детето ви става по-независимо, кърменето може да е важен източник на увереност и емоционална подкрепа. Силната връзка, която детето ви чувства, че има с вас, когато суче, ще насърчи независимостта, а няма да го направи свръхзасивимо или залепено до вас, както някои биха ви накарали да повярвате. Нашата култура е склонна да вярва, че “отблъскването” на децата ще им помогне да развият силно чувство на себестойност и независимост, казва Катлийн Хъгинс, автор на “The Nursing Mother’s Companion”, когато всъщност е вярно обратното. Принудителното отказване на дете от сукането, преди то да е готово в развитието си, няма обезателно да създаде по-самоуверено дете; по-скоро, то би го направило по-залепено към вас.

• Ако детето ви е болно, кърмата може да е единственото нещо, което то задържа. Вие също ще се чувствате по-добре, като знаете, че му помагате да се бори с болестта.

• Ако много пътувате, да кърмите е много по-лесно, отколкото да разнасяте наоколо мляко или да се тревожите, че трябва да купувате, когато пристигнете. И когато нощувате на непознато място, утехата на гърдата ви може да е най-добрият начин да успокоите страховете на детето си и да го накарате да се почувства по-сигурно.

• Може да успеете да отложите връщането на менструалния си цикъл за година или повече, предимство за всеки, който се бои от мисълта за справяне с крампи и подуване отново след дългата пауза. Но помнете, че кърменето не е ефективна форма на контрол над раждаемостта; добра идея е да ползвате нещо допълнително като презерватив просто за всеки случай.

• Да отбиете, когато детето ви е готово, е по-естествено и не така рязко, както ако изберете произволна крайна точка. Кърменето на дете над годинката е било обичайно по света преди изобретяването на адаптираното мляко.

Защо да кърмите детето си над годинката може да е предизвикателство

• Очаквайте груби коментари и ккритики от хора, които мислят, че кърменето на по-голямо дете е странно. Може да се наложи да сте по-предпазливи относно кърменето навън, ако искате да избегнете неизбежните забележки. Това може да е трудно, ако детето ви ви повдигне блузата в магазина, и поиска бърза закуска.

• По-трудно е да отбиете упорито, искащо 2-годишно, отколкото дете на 1 годинка. Някои експерти казват, че е рядкост да се намери дете, което да се отбие само преди 4-годишна възраст, което може да е по-дълго, отколкото сте склонни да чакате.

• Кърменето може да стане като патерица. Бебето ви може да започне да разчита на гърдата, когато просто е отегчено или това е единствения начин да получи вниманието ви. Ангажирайте детето си по други начини – децата горят от желание да изследват света и се нуждаят от стимулация, която да снабди с гориво бързото им развитие.

• Да кърмите дете над годинка, когато очаквате друго бебе е възможно, но някои жени го намират за твърде изискващо във физическо отношение. Освен ако не планирате да кърмите по-голямото дете, след като се роди новото бебе, вероятно трябва да помислите за отбиване, преди да се е появила “конкуренцията”.

Как да направите така, че продължителното кърмене да работи за вас

• За да избегнете неопоискани коментари и погледи, може да намерите за по-лесно да накърмите детето си у дома, преди да тръгнете за магазина или парка. Някои майки намират за по-лесно да кърмят веднъж сутрин и веднъж вечер и учат децата си да пият от чашка през деня.

• Ако не ви е грижа какво мислят или казват хората, тогава имайте някои бързи отговори под ръка, когато някой ви пита неизбежния въпрос: “Тя все още ли суче?” Понякога просто “да” е най-добрата спирачка на разговора. Или, следващия път, когато кърмите навън, и някой ви пита “Някога ще спреш ли да кърмиш?”, кажете “Да, след около 10 минути.”

Approved by the BabyCenter Medical Advisory Board

Браво на тази чудесна майчица,която все още съумява да кърми детенцето си!!!
Ние скоро правим 1 годинка и кърмичката за нас е предимство.........
Целувки и прегръдки от нас и УСПЕХ!
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот mammamia на 31 Мар 2008 19:21

d11i написа:аз също щях да продължа,ако малкия сам не се беше отказал,затова се радвам,че стана по негово желание,

d11i ,mtincheva_84 , Мерси за милите думи :flowers: !
d11i , Най важното е ,че дори и за кратко сте се кърмили - това е страхотно за бебоците ! А и няма нищо по-хубаво отказването да е по взаимно съгласие . Това насилствено отбиване е много стресиращо за тях !

mtincheva_84 , ще се радваме да споделяш с нас това , което те вълнува покрай кърменето и което е важно за вас детенце :sm_breastfeeding: :D !
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти