Провал в кухнята :(

Форум за рецепти, съвети, обмяна на опит...

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Мнениеот nikita_perez на 09 Яну 2008 10:44

Nifada написа:И аз ще се добавя тук. На мен редовно нещо не ми става както трябва, но все го изяждаме. но се сещам за два големи гафа на майка ми.
Баща ми донесъл от село една тлъста кокошка и майка ми ще я вари. В същото време затвряме и буркани с печени чушки. Затворихме и си легнахме( кокошката вече увряла). през нощта започна едно гърмене здраво, хвърчат капачки по тавана като побъркани. Чушките преляли извън бурканите и едни набъбнали. Като ги опитахме - те със сода. Майка ми вместо сол им наслагала сода. Остави това ами и кокошката беше сварила със сода, та и семеен скандал имаше, че нарочно го е направила "защото кокошката е от свекървата":)
Другият и гаф беше наскор. У нас решила да вари пилешка супа на Гугито, но вместо сол, сложила захар. Опитала я, видяло и се, че е безсолна и слагала още и още.....захар. Накрая загряла, и за да не хвърли нещото, сложила още вода и фиде, ама и сол сложила. Е пак беше сладко и като си тръгна нахраних "тоалетния човек" и аз:)

Като се сетя за нещо фрапиращо мое, ще го напиша:)

Е това е много добро!Нифада , майка ти е голям шемет.
Сега се сетих за дядо ми.Бях в основното още.Баба ми беше приета в болница за известно време , наш'те на работа и кой да ни готви на мен и на брат ми .... ДЯДО.Милият решил да ни направи закуска кус-кус , ама вместо сол ( и той ) сложил сода.След като се отказахме с брат ми да ядем това шуптящо чудо , дядо ми си сложи захар и воден от "Веруюто" "Пениш се не пениш , ще те ям" , си го изяде.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот didi_24 на 09 Яну 2008 13:15

:D :D :D много смешна тема
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 09 Яну 2008 20:53

аз също нямам късмет с готвенето....абе желание имам,ама не става.нямам кой знае какви гафове,но елементарни неща,за които хората не се и замислят как се готвят,на мен не се получават.Пример: много обичам боб,обаче досега всички опити са ми ужасни и накрая го направих супер по някаква случайност и си викам "супер научих се"................да ама не,следващите пъти уж го правих точно по същия начин и не се получава вече и това си е. абе ужас! но се сетих за една баница за миналия Бъдни вечер- реших с готови кори и праз лук да я направя,за да е постна...........и сядаме си ние двамцата за първия ни Бъдни вечер сами и какво мислите,че стана,взимаме си,хапваме си,а то само праз лук,все едно кори не съм слагала,едвам я преглътнах,а мъжа ми който хич не е капризен и той едва едва гълта и ми стана ясно,че приключвам с баниците. аз не обичам сладки неща да ям,а за мой карък единствено сладките произведения ми се удават и то с лекота,а любимите ми манджи не и не!!! :yawna:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Elisha на 10 Яну 2008 11:01

Ох, като се сетя за първата си пилешка супа, дето и кучето на село не искаше да я яде, чак ми се доплаква. Иначе поне 4-5 кекса тип "подметка", една баница с ориз, сирене и яйца, с която спокойно можеше да се убие човек, безсолни манджи - безброй. Но сега да се похваля никой не се е оплакал от качеството на яденето.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kykona на 10 Яну 2008 23:38

аз по принцип не умея да пека сладкиши,затова мъжо прави,та ето един негов провал:много обичам кексовете,та с дни го моля да опече,един ден отново същата история,накрая мир,ще има кекс :ura: аз вече точя лиги чакам,1во мъжо забрави и го пече на 50градуса,аз видях и :verymad: криво ляво дйде момента на рязане,гледам аз нещо не не нестава,а мъжо-забравих млекото и брашно да сложа :idiot: дори сънувах кекс тая нощ
Изображение
ИзображениеИзображение
kykona
Сериозен
 ---

Мнениеот tania1mi на 11 Яну 2008 10:27

sinna написа:Всеки си има провали в кухнята. Аз си имам много, защото постоянно готвя нещо. Не се сещам за фрапиращ случай. В повечето случаи ,става за ядене, но не е това което съм очаквала.

и аз така.много често правя нещо с мерак-и накрая нищо........пълен провал...........
tania1mi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 11 Яну 2008 21:00

Издънките ми са много-веднъж направих кекс със сол вместо захар,сгъстявах леща като разбих брашното в гореща вода и цялата леща стана на топченца,предпоследния път като правих дроб-сърма можеше с нож да си отрежиш порцийка,залисах се с детето и стана тя каквато стана.И още има,но сега не се сещам.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 11 Яну 2008 23:25

аз пък ще правя питка за първи път и ще ходим нагости в кумовете след нова година ,ама това става преди няколко години ..и омесих питката ,сложих всичко необходимо мая ,сол ,захар брашно и т.н. и я метнах да се пече ей на външен вид егати гледката .Отиваме на гостито и аз вече доволна ,ама ако знаете че неможах да си отчупя и парченце тя подметка то се оказа че въобще не съм оставила питката да втасва ама аз откъде да знам....
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Провал в кухнята :(

Мнениеот Stefy на 17 Яну 2008 13:53

Първия път когато готвех на радо реших да му направя доматено сосче с лук и подправки, обаче беше голям смях, всичко беше готово и 2-3 мин.преди да го сваля от котлона ще слагам сол.Питам Радо къде е солта, а той "ми нали знаеш ей там отгоре" аз отивам грабвам един буркан с нещо бяло вътре, понеже имаше още един но това беше брашно, взимам една лъжичка бам в манджата и тя като взе да кипи ужас, близнах от бялото нещо то било сода е голям смях му се смяхме, после си сложих солта и беше много вкусно, нямаше вкус на сода поне :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Stefy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама Ели на 18 Яну 2008 14:49

Темата е много готина :oki: Докато четях се сетих за моето готвена за пьрви пьт на мьжо. Та решихме, че ще правя спагети и ще ги запечем с кашкавал, шунка и т.н. Спагетите сварих благополучно и дойде момента в който трябваше да изсипя водата в мивката. Уж леко да не ги изсипя оооообаче :brows: нали сьм много похватна и ще му готвя за пьрви пьт.... те толкова умело се изсипаха в мивката че неможах да реагирам изобщо. Той взе инициативата в свои рьце и каза че ще сготви от магазина :wink:
Да си призная имала сьм и други гафове ама... неможе без тях, винаги има по нещо и винаги е можело по добре, поне аз така мисля :wink:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
мама Ели
Сериозен
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 21 Яну 2008 18:20

Спомних си и аз за първата манджа-пълен ПРОВАЛ!!С много желание се захванах да правя кебап,ама......направих едни въглени :verymad: Бях бясна и замалко да се откажа от готвенето завинаги.
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_Beti на 21 Яну 2008 18:29

Никита,много се смях,но на всеки се случи да има провал в кухнята.Аз не съм правила кой знае какви гафове-е,за Нова Година правих пита,но вместо брашно сложих пудра захар :idiot: ,а аз се чудя защо не се получава тестото.Мъжа решил да се избазика и пресипал пудрата захар в опаковката на брашното,а брашното в другата опаковка.
Изображение
Изображение
Аватар
mama_Beti
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 28 Яну 2008 15:10

mama_Beti написа:Никита,много се смях,но на всеки се случи да има провал в кухнята.Аз не съм правила кой знае какви гафове-е,за Нова Година правих пита,но вместо брашно сложих пудра захар :idiot: ,а аз се чудя защо не се получава тестото.Мъжа решил да се избазика и пресипал пудрата захар в опаковката на брашното,а брашното в другата опаковка.

ее това вече се нарича съпруг с чувство за хумор :D
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот skarabei на 30 Яну 2008 13:41

kremi7 написа:
mama_Beti написа:Никита,много се смях,но на всеки се случи да има провал в кухнята.Аз не съм правила кой знае какви гафове-е,за Нова Година правих пита,но вместо брашно сложих пудра захар :idiot: ,а аз се чудя защо не се получава тестото.Мъжа решил да се избазика и пресипал пудрата захар в опаковката на брашното,а брашното в другата опаковка.

ее това вече се нарича съпруг с чувство за хумор :D

Ха-ха, то това си е направо за веселушки.... :haha: :haha: :haha:
Аватар
skarabei
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 29 Фев 2008 19:35

последния ми провал беше вчера......по-гадно прясно зеле не съм яла,на мирис го докарах,ама на вкус....нееееееееееее! Защо все не ми стават манджите такива каквито искам? само сладкишите са ми страхотни,но това не ме радва,защото не обичам сладко.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Готварско форумче