Диетата на Пиер Дюкан

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Мнениеот xristinatr_1980 на 06 Яну 2008 01:23

извинете невежата но недоумявам защо сте луднали по триците като може и без тях! ЯВНО ИМА НЯКОЯ МНОГО доволна и видяла ефекта от тях или просто държите да спазавате точните указания!МОЛЯ ОСВЕТЛЕТЕ МЕ ДА ВЗЕМА И АЗ ДА ГИ ИЗДИРВАМ ЗАЩОТО СЕГА СИ ЖИВЕЯ И ДЮКАНСТВАМ И БЕЗ ТЯХ -АМА АКО ТРЕБЕ ЩЕ ГИ ТЪРСИМ :lol:
ЗА ДА ПОБЕЖДАВАШ ТРЯБВА ДА СТРАДАШ
Изображение
Аватар
xristinatr_1980
 ---

Мнениеот Звездица на 06 Яну 2008 02:43

Триците са идеални за закуска - палачинка, кекс, в киселото или прясното мляко, може с канела и подсладител. Просто дават повече разнообразие през протеиновите дни. Особено като ти се яде хляб дават някакво усещане за заместител. Освен това на доста хора им действат и разхлабващо, а това е доста голям проблем ако ядеш постоянно суха храна. Не са задължителни в никакъв случай, но са препоръчителни поради тази причина.
Звездица
Сериозен
 ---

Мнениеот Ninkata на 06 Яну 2008 18:55

Здравейте!
Много благодаря за полезната информация :love1:
Аз по принцип не влизах в темите от този подфорум, защото никога не съм спазвала диети и засега нямам нужда от тях, но майка ми се е навила за диета и сега я зарибих с протеиновата :) Тя обаче има един въпрос /не съм изчела цялата тема, моля да ме извините, ако е обсъждано вече/ - позволено ли е кафе с една цигара сутрин?
Аватар
Ninkata
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Звездица на 06 Яну 2008 20:12

Кафето е разрешено, цигарите не са забранени :)
Звездица
Сериозен
 ---

Мнениеот Ninkata на 06 Яну 2008 21:41

:lol: :wink: Благодаря!
Аватар
Ninkata
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот harmonia на 07 Яну 2008 10:28

Здравейте Момичета :)

Аз в почивните дни се бях отдала на четене на книгата защото все не ми остава време и като стигнах до момента с триците, пише, че се препоръчва да се ползват житни трици, а овесените трици в комбинация отново с житните се използват за приготвянето на въпросната палачинка, която на четене ми изглежда доста апетитна, въпреки, че все още нямам трици и не съм я пробвала :)

Още не съм се премерила да видя има ли ефект, но по дрехите си усещам, че са ми малко по-свободни и това на този етап ме мутивира достатъчно много

Нифада, премина ли вече на смесения режим, пише, че в този режим човек може малко да се обезкоръжи, защото заради заленчуците които задържат вода, не вижда толкова бързо ефекта на отслабването, казвам ти го само ако не си го прочела да не се обезкоръжиш, дори в този етап се отслабва, като средното отслабване е около 1 кг. на седмица
Аватар
harmonia
Сериозен
 ---

Мнениеот harmonia на 07 Яну 2008 10:31

Пожелавам на всички успех :oki:
Аватар
harmonia
Сериозен
 ---

Мнениеот harmonia на 07 Яну 2008 17:04

какво мислите житни или овесени трици трябва все пак да се консумират? :roll:
Аватар
harmonia
Сериозен
 ---

Мнениеот Звездица на 07 Яну 2008 17:16

Цитирам:

- Желателно е да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко. Единствен недостатък, че трудно се намират. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
Звездица
Сериозен
 ---

Мнениеот rosidi4 на 07 Яну 2008 17:22

Нямам време да изчета цялата тема и се извинявам ако повтарям! Въпросът ми е може ли да се подложа на тази диета ако кърмя? благодаря!
Изображение
Изображение
Аватар
rosidi4
 ---

Мнениеот Звездица на 08 Яну 2008 00:25

Може, но направо на 3-та олекотена фаза.
Звездица
Сериозен
 ---

Мнениеот Nifada на 08 Яну 2008 00:31

Майка ми ме снабди с трици - и двата вида. Аз не успях да отида до центъра, но тя минавала и се сетила за моя проблем. Направих си нещо като омлет - 1 яйце, 2 с.л. овесени и 1 с.л. пшенични трици, накълцано на ситно пилешко месо, черен пипер, малко сол и горчица. На тефлонов тиган без олио. Мноооого ми се услади.
А снощи си измисих едно мое нещо, но ще го пусна в рецептите.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот harmonia на 08 Яну 2008 10:28

Здравейте Момичета,

вчера хдих до магаина след Мария Луиза вечерта сигурно към 18:30 и жената ми вика не знам какво става днес но съм продала няколко кашона овесени трици, всички идват и се запасяват като са последно :sm_156:

И ми вика знам знам за диетата, каза още че е поръчала някоко кашона така че днес пак ще има дано докато отида не свършат, аз вчера си взех само пшеничени, но днес хапнах в киселото мляко една чаена лъжичка, да видя как действа :wink2:

За съжаление не мога с никакъв съвет да помогна на rosidi4, мисля че на този етап жената има нужда от по разнообразна и богата на витамини и дори мазнини и въглехидрати храна, но ми се струва по добър съвета на Звездица да започнеш от 3-та фаза за да не ти спре кърмата все пак, защото диетата колкото и лека да изглежда си е стрес за организма :D

Нифада как върви при теб, на мен вече ми е 7-ми ден ударен режим и мисля тези дни да премина на смесения режим, но се чудя от кога да започна, какво ще ме посъветвате да изчакам ли до 10-тия ден или по-рано да се преориентирам примерно от утре :roll:
Аватар
harmonia
Сериозен
 ---

Мнениеот harmonia на 08 Яну 2008 11:29

Момичета искам да ви потитам, на някоя от вас случвало ли ви се е да ви се изсушава кожата прекалено много след като започнали диетата, аз по принцип съм си със сужа кожа, но от вчера кожата на цялото тяло ми е много суха, особено на ръцете станали са ми като шкурки, мажа ги постоянно с хидратиращи кремове, които преди са ми помагали за цял ден и ефекта е за 5-10 минути и после почва процедурата пак от начало

Какво ще ме посъветвате, нещо да се мажа, или и аз не знам какво да направя
Аватар
harmonia
Сериозен
 ---

Мнениеот Звездица на 08 Яну 2008 13:47

За кърменето не е опасно толкова за спирането на кърмата, поемат се много течности и с кърмата проблеми няма. Опасно е заради токсините, които организмът отделя при прочистването си и част от тях преминават в кърмата.
За кожата - при доста от момичетата се наблюдава изсушаване на кожата и е добре да се овлажнява.
Звездица
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Архив