"Раничка"?

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот diana25 на 30 Ное 2007 15:22

аз не бях раждала,когато ми я изгориха,нямах никакви последствия за бременноста и при раждането.сега и на контролните прегледи няма нищо нередно.
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ваня на 05 Яну 2008 21:56

не е болезнено само найстина мирише на изгоряло
Аватар
ваня
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Раничка на шийката

Мнениеот fantania на 19 Яну 2008 09:39

На мен са ми горили раничка много преди да родя. Намазаха я с нещо, после имах леки болки, и изтичаха едни неща като пресечен белтък, по думите на докторката. И не съм се проверявала скоро, знаете ли дали от кюртаж има вероятност от разраняване на шийката?
Аватар
fantania
Сериозен
 ---

Мнениеот lisana на 19 Яну 2008 10:18

айде и аз да се включа,първо добро утро и второ по темата,аз също имам раничка за която скоро ще ходя на гинеколог моя приятелка обаче ми каза ,че на нея преди да и я горят и правили биопсия ,за да установят дали е от този тип който се гори или това ще се окаже вредно в нения случай,някой чувал ли е за нещо подобно?
Аватар
lisana
Пристрастен
 ---

Re:

Мнениеот Имар на 20 Яну 2008 19:07

evlora написа:Благодаря ви!
Имар,честито.
А някакъв период на възстановяване има ли-питам кога може да се прави секс? :sm_061:
Майтапа настрана-ще ходя за коледа при мъжо-той не е в България,и остана да не мога..........

Evlora извинявай,но 4ак сега виждам 4е си питала :hammer: (не,4е останалите не са отговорили,де :D )Макар,4е е минала Коледа,аз да кажа....Зна4и след като ми изгори рани4ката,не беше лазерно,защото и при мен,както казва Mistika,миришеше на опърлено :D ,докторката ми каза след цикъла да отина на контролен преглед,да види как зараства и след това да си правя спокойно секс без да се притеснявам.Не ми е казала и да не правя веднага след манипулацията,но мен самата си ме беше страх да не усложня нещата и затова из4аках.
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evlora на 22 Яну 2008 18:00

Bлагодаря ви момичета,аз тогава като питах,ходих,но лекарката ми каза да изчакам след 6-тия месец на раждането,не знам защо.И сега тия дни ще ходя и после ще ви уведомя как е било.
А на мен след първото раждане също ми правиха биопсия с цитонамазката,обаче сага такова нещо нямаше.Но пак ще питам-да не пропуснала нещо.
Аватар
evlora
Сериозен
 ---

Мнениеот adi_petrova на 01 Фев 2008 15:23

на мен ми гориха рани4ка след нова година и да ви кажа си ме боле6е:(имах някаво те4ение и било от рани4ката да ама сега пак си го имам и ве4е ми писна:) :evil: а и до цикала не може да се прави секс,след това си може:)
Изображение
Не съжалявай за това,което си направил , а за това което не си!:)
Изображение Изображение Изображение
Аватар
adi_petrova
Сериозен
 ---

Мнениеот evlora на 26 Фев 2008 21:08

Здравейте,
Да ви информирам,че ходих на въпросната процедура и всичко мина гладко.Е,с изключение на това,че наистина е отвратително,а и болка са усеща.Хубавото е,че е за кратко-2-3мин.и готово.
В момента не се чувствам много комфортно-все едно съм неразположена-но е прозрачно.
С две думи,щом сме раждали деца,значи можем всичко.
Успех на всички,на които им предстои.
Аватар
evlora
Сериозен
 ---

Re: "Раничка"?

Мнениеот Mi6el на 26 Мар 2008 13:44

И на мен след раждането ми откриха раничка чрез цитонамазка и ходих 3 пъти да ми я мажат.Но наистина,момичета,трябва честичко да се ходи на прегледи :roll:
Изображение Един мъж желае по-силно една жена ,когато тя носи неговото дете! Изображение
Изображение
Аватар
Mi6el
Сериозен
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 01 Апр 2008 22:21

Много неприятно звучи това, радвам се че на мен нищо такова ми няма
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 09 Апр 2008 23:40

Те не се получават само при раждане.Аз имах преди 2 години такава раничка а не бях раждала и ми я махнаха с ток.Не болеше.
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mi6el на 10 Апр 2008 15:02

qna_georgieva написа:Те не се получават само при раждане.Аз имах преди 2 години такава раничка а не бях раждала и ми я махнаха с ток.Не болеше.

На мене лекаря ми каза че не било хубаво да се гори раничката и ако се наложи горене е само при раждали жени :roll: Така знам
Изображение Един мъж желае по-силно една жена ,когато тя носи неговото дете! Изображение
Изображение
Аватар
Mi6el
Сериозен
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 11 Апр 2008 12:21

Mi6el написа:
qna_georgieva написа:Те не се получават само при раждане.Аз имах преди 2 години такава раничка а не бях раждала и ми я махнаха с ток.Не болеше.

На мене лекаря ми каза че не било хубаво да се гори раничката и ако се наложи горене е само при раждали жени :roll: Така знам
Ми незнам да ти кажа.Ама останах много доволна.
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mi6el на 14 Апр 2008 15:34

qna_georgieva написа:
Mi6el написа:

Ми незнам да ти кажа.Ама останах много доволна.
Добре че всичко е наред,че съм чувала че до какви ли не поразии може да доведе раничката :roll: И при мен изчезна,лекаря я мажеше с един мехлем,защото била малка и няма нужда от горене и сега всичко е наред,но ми каза че при следващо раждане пак може да се появи :shock:
Изображение
Аватар
Mi6el
Сериозен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 29 Апр 2008 23:37

Здравейте !
Аз имах раничка на шийката на матката.Гинекологът ми каза,че трябва да се гори това е единствения начин да я премахнем,но понеже не съм раждала майка ми не се съгласи,понеже е чувала,че не е хубаво на жена която не е раждала да се гори раничка.И така тръгнах по мъките.Смених 4 гинеколага и всеки ми преписваше различни скъпи лекарства,единият дори ми каза,че имам крушовидна форма на матката и почти е малко вероятно да забременея,а последния ме вкара в токсикологията в Пирогов.Беше ми изписал лекарство(не му помня името),което е трябвало да пия на 12 часа,а той ми ги беше изписал на 8 часа.Майка ми му се обади и му казала,какво е станало и той веднага дойде да ме види,с обещание,че ще пробваме по леки лекарства.Да ама да не съм луда,върнах се при моят си гинеколиг,който искаше да горим директно раничката.Последваха ме поредица от изследвания и лечение на бяло течение.И след като влагалището ми бе напълно изчистено,ние изгорих ме раничката.Един месец след това забременях и сега чакам своята първа рожба :lol: Няма гаранция обаче,че след като сте горили раничка,тя след време няма да се появи :( За съжаление всички сме "обречени"
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт