Въпрос към раждалите секцио

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Въпрос към раждалите секцио

Мнениеот denita на 24 Ное 2007 21:37

Тези който са раждали секцио,изпоузвах те ли някакъв стягащ клин или колан след операцията,от какъв модел и марка.И още един въпрос мажехте ли с нещо белега за по- бързо заздравяване и какво :sm_bouquet:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
denita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zng на 24 Ное 2007 22:28

Здравей,аз използвах клин.За прибиране на корема не ми помогна толкова,но за подпиране на кръста след операцията-да.Вървях много по-лесно с него и болката не се усещаше толкова.Клинът се казва Рита.А белегът го мазах с контратубекс 6 седмици и нямаше резултат.Може би е трябвало да продължа по-дълго.Нека мами,които са го ползвали по-дълго да кажат дали са доволни.
Аватар
zng
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zng на 24 Ное 2007 22:32

Забравих да пиша,че направих 5 процедури с лампа Биоптрон за по-бързо затваряне от 6-я до 10-я ден включително след операцията.
Аватар
zng
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот fantania на 24 Ное 2007 23:27

Аз не носих клин нито колан, чувствителността на раната не ми позволяваше никакъв допир. Смених бикините с дълбоки пликчета тип "страстоубийки", в които обаче се чувствах удобно. Това продължи няколко месеца. Мазах с контрактубекс, но без ефект. после ме посъветваха да мажа с мас и невен. Нямах дълго търпението да го правя. Белега стана първо тъмно лилав, след това взе да изсветлява, и към третата година доби цвета на останалата кожа. А корема се прибра доста бързо, правих само коремни преси, и то след 45-ия ден. Бързо :sm_baby: възстановяване!
А как си с кърмата?
"Siempre quedará la fragancia en las manos de aquel que repartió rosas" (autor desconocido)
Аватар
fantania
Сериозен
 ---

Мнениеот fantania на 25 Ное 2007 00:23

Забравих да кажа, че по едно време мазах сикатрикса с "бял крем "Рачев". Мисля, че сега бих почнала направо с него, живот и здраве. Поздрави!
"Siempre quedará la fragancia en las manos de aquel que repartió rosas" (autor desconocido)
Аватар
fantania
Сериозен
 ---

Мнениеот kiarra на 25 Ное 2007 14:10

И аз не съм ползвала стягащи колани, единствено след операцията носех онези дълбоки "страсто-убийки", за които спомена fantania :D Доста са грозни, но пък наистина с тях се чувствах много по-добре. Носих ги около 20 дни, след което се върнах към нормално бельо. Белега мажех с Контратубекс, но и аз не съм забелязала някакъв страхотен ефект. Напротив, белега придоби цвета на останалата кожа доста месеци след операцията. Когато ходих на контролен преглед при моята акушерка, тя погледна белега ми и каза, че е очаквала да не се личи толкова много, но при всички жени било различно, при едни почти не личи, докато при други - точно обратното. Е, аз съм била от втория тип :( Но какво пък, на плажа дори с доста изрязан бански, белега не се вижда, така че споко 8)
Изображение
Аватар
kiarra
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Geritop на 26 Ное 2007 15:21

Аз носих два размера стягащи гащи - единият номер след 2-3 седмици ми стана голям, минах на по-малкия размер. В момента не нося. Обаче си мисля за коремни преси, а ме е страх да не си издефектя корема нещо. Fantania, сериозно ли след 45-я ден си ги правила?
А раната не мажа с нищо специално. Преди 2 седмици ми беше прокървила малко, но сега нищо й няма. Слагах на 2 пъти Топоцин и няколко пъти съм се мазвала с кремчето против подсичане на Бочко.
И да попитам - като натиснете белега, стои ли твърд под кожата?
Изображение[/url]Изображение[/url]
Аватар
Geritop
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 26 Ное 2007 15:26

Нищо не съм използвала,нито мазила,нито колани,белега и сега си личи,но малко,така че според мен не е нужно.А коремът ми се прибра още в болницата :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 28 Ное 2007 15:22

stefania_K написа:Нищо не съм използвала,нито мазила,нито колани,белега и сега си личи,но малко,така че според мен не е нужно.А коремът ми се прибра още в болницата :D

И аз така.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот snejanka9 на 30 Ное 2007 16:41

Да, ползвах - колан за стягане, дадоха ми го, не зная марката.

Мазила - не.
snejanka9
 ---

Мнениеот Desi & Gabi на 01 Дек 2007 01:12

stefania_K написа:Нищо не съм използвала, нито мазила, нито колани, белегът и сега си личи, но малко, така че според мен не е нужно. :D

И аз така.
Изображение
Изображение
Аватар
Desi & Gabi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 01 Дек 2007 19:50

Бях си поръчала клин за стягане, но той толкова ме изнервяше, че го слагах рядко. В резултат - нищо не се стегна. А белегът го мазах доста време с контратубекс и той в средата просто изчезна, но останаха две черти - дебели и лилави, отстрани. така си е и сега.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Feliche на 28 Дек 2007 18:59

Geritop написа:И да попитам - като натиснете белега, стои ли твърд под кожата?

Да, стои твърд под кожата.
Белега не ме притеснява толкова, колкото коремчето. Доки каза, че мога да си сложа колан и да правя упражнения след 40-тия ден.
Feliche
Редовен
 ---

Мнениеот fantania на 29 Дек 2007 04:56

Geritop, бях качила 18 кг, тръгвайки от 42 в момента на забременяването! Корема си ми беше големичък, и наистина нямах търпение да започна вземането на "мерки". Затова си спомням, че рано започнах! И с голям успех! Извинявам се, че чак сега пиша, просто не съм обърнала внимание, че има въпрос към мен. :ouuu:
Аватар
fantania
Сериозен
 ---

Мнениеот maiamibee на 12 Яну 2008 22:05

аз бързо си възвърнах формата
Не съм носила нищо за стягане и коремчето само се скри но с белега не мога да се справя. не е голям нито гаден но ме дразни. доста неща пробвах, но незнам дали са му повлияли, защото нямам представа как щеше да е ако нищо не съм му правила
Изображение
Изображение
Аватар
maiamibee
Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Спорт