Как давате зеленчуковите пюрета

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Как давате зеленчуковите пюрета

Мнениеот Anesti на 01 Окт 2007 11:21

Имам дъщеричка на 5 месеца, която успешно влиза в отбора на "злоядите" :nothappy: Захраних я с плодово-млечна каша,а сега се опитвам да включа зеленчукови пюрета.Вие как ги давате на малчовците-направо от бурканчето или ги смесвате с адаптирано мляко?Знам че обедното хранене трябва да се замести с млечно-зеленчуково пюре но как да го заместя като бебушана не иска да изяде повече от половин бурканче ?!Сега дохранвам с мляко но го изпива около час след пюрето,по-рано не иска :cry: Дайте някое съветче!!! Благодаря ви предварително! :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Anesti
Начинаещ
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 01 Окт 2007 11:29

Ние от две седмици започнахме зеленчуковите пюрета(досега сме били само на кърма),замества обедното хранене.Започнах да давам по 3-4 лъжички докато стигнахме до 100мл. на хранете.На нас педито ни каза,че количеството пюре на обяд трябва да спигне до 150-160-разбира се че постепенно се достига.......Със зеленчуковото ще прибавям една четвърт жълтък пред ден!Давам първо зел.пюре,после дохранвам със кърма.
Дано да съм ти била полезна,ние така се захранваме до момента:)
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот stefania_K на 01 Окт 2007 12:03

И аз никога не съм го смесвала с АМ,а що се отнася до количеството,моят син все още не яде по 1 цяло бурканче,не я насилвай-колкото ,толкова!
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот AV на 01 Окт 2007 14:03

От началото го смесвах картофеното пюре с кърма, но после започнах да го давам чисто. Бебето си взима колкото му е необходимо не го насилвай. Това, че яде по половин бурканче не значе, че е злоядо.
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 03 Окт 2007 14:01

Радо без проблем хапва зеленчукови пюрета.Когато са по гъсти му ги "разреждам" с малко вода с АМ и так ги папка много бързо , в противен случай 30-40 минути не ми мърдат.
Иначе и той не изяжда цяло пюре , а около 150гр.Щом не иска , не го насилвам.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Anesti на 03 Окт 2007 22:14

От отговорите ви/за които благодаря :wink2: /разбирам че ги давате без АМ, а на мен педито ми каза 4е за да заместя едно хранене с пюре то трябва да садържа мляко.Същото чета и в книгите.Проблема е че моята бебушанка :sm_newsm30: не иска да наддава и ме притеснява дали е достатъчно калорично едно пюре ако е без мляко. :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Anesti
Начинаещ
 ---

Мнениеот diana25 на 03 Окт 2007 22:22

знаеш ли как:понеже детето се чуства сигурно когато си похапва мляко или кьрма както е при теб,пьрво му даваш да си посуче да затоли глада и да не се ядосва,че е гладно а ти му даваш нещо ново.после като затоли глада даваш пюрето.една-две льжички,до кото заместиш цялото хранене само с пюре.постепенно ще свикне с вкуса.не се тревожи и моя отначало не ги искаше,ама като свикна,нямаше спиране и много си ги заобича.
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 04 Окт 2007 08:48

diana25 написа:знаеш ли как:понеже детето се чуства сигурно когато си похапва мляко или кьрма както е при теб,пьрво му даваш да си посуче да затоли глада и да не се ядосва,че е гладно а ти му даваш нещо ново.после като затоли глада даваш пюрето.една-две льжички,до кото заместиш цялото хранене само с пюре.постепенно ще свикне с вкуса.не се тревожи и моя отначало не ги искаше,ама като свикна,нямаше спиране и много си ги заобича.

:oki: Много добра идея.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот tony_nm на 04 Окт 2007 09:53

аз смесвах с неразтворено АМ докато захранвах. първо давах по няколко лъжички, после кърмене. Успех със захранването.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот snejanav на 19 Окт 2007 22:43

МНОГО ХУБАВИ СЪВЕТИ ДАВАТЕ ВСИЧКИ-ТОЗИ КОЙТО Е ПРЕМИНАЛ ПРЕЗ ТРУДНОСТИТЕ В ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ЕДНО ДЕТЕ ОТ НЕГО МОЖЕ ДА ЧЕРПИМ ОТ ОПИТА МУ.НИЕ СМЕ НА 4 МЕСЕЦА НА ОБЯД МУ ДАВАМ ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ И ИЗМЕСТВАМЕ ЕДНО ХРАНЕНЕ,А ПЛОДОВОТО ПЮРЕ КОГА ДА МУ ДАВАМ -ТОВА Е ПЪК МОЯ ВЪПРОС, :arrow: МОЛЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕ
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
snejanav
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diana25 на 19 Окт 2007 22:52

плодово пюре е хубаво да даваш следобяд за закуска,но може и ако не иска да яде много от зеленчуковото на обяд да му дадеш и като десерт от плодовото.но основно се дава като следобедна закуска,по късно и бисквитка може да се сложи вътре.
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefitka на 20 Окт 2007 12:12

Да плодовото преспокойно можеш да му го даваш следобед и вместо сокче, а като почнете да хапвате и кисел за по голямо улеснение вместо да стържеш плодове да ги вариш и т. н. можеш да правиш кисела с готово плодово пюре
Изображение
Аватар
stefitka
Начинаещ
 ---

Мнениеот Did на 20 Окт 2007 12:18

Зеленчуковите пюрета ядяхме с много зор отначало, първо давах по 3-4 лъжички и после кърмех, докато стигнахме до цяло пюре и ако не искаше да го яде потапям лъжичката със зеленчуковото в плодовото пюре и тогава го изяждаше
Изображение
Изображение
Изображение
Учи се от всички, не подражавай на никого, старай се да бъдеш, а не да изглеждаш!
Аватар
Did
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 20 Окт 2007 15:30

Аз давах зеленчуковото пюре винаги с малко мляко вътре,защото в началото купувах еднокомпонентните на Хип,а те са гъстички.Винаги след това давах и по малко мляко да си допие.Плодовите съм ги давала следобед но понякога и сутрин и също след тях пак мляко.Гледала съм горе-долу пюрето което изяде плюс млякото след него да правят общо толкова милилитра колкото изпива на едно само млечно хранене.Примерно като пиеше на 6 месеца по 160-170мл мляко,давах около 100 мл пюре плюс 60 мл мляко след него.Чак по-късно като почна да изяжда по едно пюре от 180-200гр спрях млякото.А когато давах местни пюрета вместо мляко след тях давах плод-банан,ябълка,бланширани или малко плодово пюре от бурканче.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот snejanav на 21 Окт 2007 20:28

:o ЗДРАВЕЙТЕ!много ви БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ. :) И АЗ ТАКА НАПРАВИХ ДАВАМ ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ НА ОБЯД И ЗА СЛЕДОБЕД ДАДОХ ПЛОДОВО.РЕДУВАМ И МАРКИТЕ ПЮРЕТА ТО ПЪК ДАЛ ГОСПОД МНОГО ОТ ТЯХ НА ПАЗАРА. :lol: НО АЗ СИ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ДАВАМ СОКЧЕТА СУТРИН И СЛЕДОБЯД.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
snejanav
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти