Отказва да пие АМ сутрин!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Отказва да пие АМ сутрин!

Мнениеот angelisti на 02 Сеп 2007 12:18

Здравейте!
Моята дъщеричка отказва да пие млякото си сутрин.Храни се по принцип 5 пъти на ден-в 7:00,10:30,13:30,16:30 и20:00-като в13:30 яде зеленчуково пюре,а в 16:30-плодово.Сутринта си изпива 2/3 от млякото,а в 10:30 със зор изпива половината.С вечерното нямаме никакъв проблем(на Аптамил 1 сме)Това е от няколко дни.Чудя се какво да правя вече.Дали да заменя млякото(10:30)с нещо друго .Не мога да се посъветвам с GP-то защото е в отпуска и си изключва телефона,а на заместничката и нямам доверие.
Надявам се да можете да ми помогнете или поне да ме успокоите :wink:
Благодаря предварително!
Последна промяна angelisti на 03 Сеп 2007 17:33, променена общо 1 път
angelisti
Пристрастен
 ---

Мнениеот иви на 02 Сеп 2007 23:17

И ние имахме един такъв период миналото лято.Мислих че е от топлото и даже излизах навън,че да хапне нещо ,но същата работа,нито вкъщи нито навън.Но след 2-3 седмици си хапваше пак нормално.
Изображение Изображение
Аватар
иви
Редовен
 ---

Мнениеот kristina на 09 Сеп 2007 16:02

angelisti и аз имам такъв проблем, но от 2 седмици спрях да я тормозя, колкото изяде толкова!
Беше ме страх да не обърне деня в нощ и обратно, но детето просто не иска да яде сутрин!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kristina
Отличник
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 09 Сеп 2007 16:26

Ами може би има по-малко апетит сутрин, моето бебе също сутрин с голяма мъка яде, ние се кърмим ктм 6,30-7,00 и после чак към 11 -12. не мисля, че трябва да се притесняваш.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот k@nella на 09 Сеп 2007 22:19

Защо не пробваш да разредиш малко храненията.По проста сметка от 7 до 16,30 следобед я храниш през 3-3,5часа,а оттам до вечерното в 20,00 има потчи 5,така че нормално е да е гладна вече.Пробвай през 4 часа,като започнеш от 8 сутринта,а между тях може да вмъкнеш някое плодче за да не останат 4 хранения за деня.Само идейка давам :D :idea:
Аватар
k@nella
Отличник
 ---

Мнениеот diana25 на 09 Сеп 2007 23:10

не се притеснявай и моя бебо е така.каквото изяде-изяде.сутрин явно не са толкова гладни.аз вече взех да го храня по-кьсно не веднага като се сьбуди.оставям го той си играе в кошарата и чак кьм 7-8 часа яде така е по-гладен.
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 10 Сеп 2007 08:49

Миличка опитай да я храниш докато спинка :wink: Лекичко и допираш бибата и тя ще зацока :lol:
При нас действа :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mishellinna на 15 Сеп 2007 09:37

Явно не сме само ние така... Бях се поуплашила, въпреки, че накрая го оставих да яде сутрин колкото иска и не веднага след ставане...За сметка на вечерното хранене - то е някакъв ритуал за него. Може да е ял час преди това, но вечерната доза не се пропуска - цялата!!!!
Изображение
Аватар
mishellinna
Начинаещ
 ---

Мнениеот baby_188 на 15 Сеп 2007 09:46

Анджи започна да отказва сутришното мляко когато стана на 6 месеца.Тогава започнах да й давам и попара.И постепенно минахме на 4 хранения.За закуска й давам направо попарка.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rumy на 16 Сеп 2007 15:26

alex76 написа:Миличка опитай да я храниш докато спинка :wink: Лекичко и допираш бибата и тя ще зацока :lol:
При нас действа :wink:

И при нас действа този метод. Даже когато дъщеричката ми (2 год. и 2 м.) беше на около три месеца, отказа да яде в будно състояние и до седмия месец се кърмехме като заспи. А сега и аз го изчаквам за сутрешното, а понякога за вечерното ядене да заспи и тогава му давам бибата. Макар, че при нас сутрешното се пие с кеф, а вечерното е доста по-късно - към 9:30 - 10 часа. Ама този период отминава.
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот Did на 08 Окт 2007 20:31

По едно време и ние с голям зор пиехме АМ, после ни изникнаха зъбки и аз го отдадох на това, защото почти и друго не ядеше като хората докато избият зъбите, но после пак се повтори и откакто започнах да давам кисело мляко (със страх в началото) нямам проблем изпива си всичките 200мл, а АМ едва 150 изпивахме и то за 1ч и 30мин
Изображение
Изображение
Изображение
Учи се от всички, не подражавай на никого, старай се да бъдеш, а не да изглеждаш!
Аватар
Did
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gery78 на 10 Окт 2007 12:27

И моя шош не яде сутрин с голям апетит. Винаги се мръщи, ама не го насилвам. През деня нямам проблеми и вечер също
Изображение
gery78
Начинаещ
 ---

Мнениеот paun4eto на 03 Ное 2007 11:33

От една седмица и ние сме на този зор...Сутрин и вечер се пада да е на мляко а той му се муси и вечерното със зор го пие ама сутрин...по 100 а пиеше 180.Другата храна със удоволствие я хапва!? на 7 месеца е.
Анджи започна да отказва сутришното мляко когато стана на 6 месеца.Тогава започнах да й давам и попара.И постепенно минахме на 4 хранения.За закуска й давам направо попарка.

и само нощното хранене остава мляко нали? и ние направо ще закусваме със попарка или др.!
А един въпрос ако е папкало кашичка или кремче по късно следобед напр.6ч. и към 8ч. вече иска да спи?минало е много малко време-2 ч.давате ли във този случай мляко за заспиването?или като се мине времето което трябва давате на сън да го изцока?
Дай тук листенце за горичката на Лори и Алекс!
И рибка за аквариума! :D :D :D
Изображение
Аватар
paun4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Did на 05 Ное 2007 12:43

paun4eto написа:А един въпрос ако е папкало кашичка или кремче по късно следобед напр.6ч. и към 8ч. вече иска да спи?минало е много малко време-2 ч.давате ли във този случай мляко за заспиването?или като се мине времето което трябва давате на сън да го изцока?

На нас ни се случва да ядем към 18ч та дори и в 19ч и после да иска да спи и аз си я слагам да си вземе дрямката и така минава поне още час и си става време за другото хранене. Ако дам мляко след като е яла преди 2 ч няма да иска да яде или ако яде повръща.
Изображение
Изображение
Изображение
Учи се от всички, не подражавай на никого, старай се да бъдеш, а не да изглеждаш!
Аватар
Did
Фен на Mamaibebe
 ---

Назад към Здравословно хранене и Рецепти