Опитвам се да забременея

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Опитвам се да забременея

Мнениеот gost2013 на 04 Мар 2014 12:45

natali_92 написа:здравеите искам да попитам закаснява ми вече 1 ден но преди ме болеше преди да ми доиде месечният цикъл а сега не ме боли нзнам какво да правя кажете ми бременна ли съм или незнам

Натали, дойде ли ти вече?
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот natali_92 на 25 Мар 2014 22:06

здравейте искам да ви попитам не ме боли корема но наближава деня на който трябва да ми дойде става ми лошо и ми се повдига вече цяла седмица незнам какво да правя дайте ми съвет
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 26 Мар 2014 13:35

Здравей,незнам доколко си запозната с процеса на оплождане и забременяване и симптоми на бременност!Всеки месец жената отделя яйцеклетка годна за оплождане,а то може да стане само по време на овулация тоест само 5 дни в месеца,този период можеш да го определиш с тестове за овулация и мерене на базална температура,но не забравяй шанса за забременяване на месец е само 25%,след овулацията жената има предменструален синдром които протича по различен начин,когато правиме опити за забременяване ни се изразчват по често тези симптоми,гадене,повръщане подуване на гърдите болки в яйчниците.тези симптоми ги има и като има бременност,така че симптомите на ПМС и симптомите на бременност се припокриват!затова най добре си прави тсетове за овулация и правете секс по време на овулация,най сигурния метод за установяване на бременност е тест пиклив или кръвен които се прави в лаборатория!Стискам ти палци да си бременна!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот natali_92 на 27 Мар 2014 12:05

благодаря kamelia_1326 че отговори на въпроса ми и аз ще си стискам палци да сам бременна зада мога да зарадвам не само съпруга ми но и цялото ми семейство
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот natali_92 на 28 Мар 2014 10:12

за съжаление не съм бременна дойде ми днес но е едно такова бледово розово не е червено нз защо така друг път е червено сега бледо розово дайте ми съвет какво да правя
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот natali_92 на 03 Апр 2014 11:19

здравейте тукощо си направих тест за бременност но както винаги отрицателен незнам вече какво да правя дайте ми някакъв съвет :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :emon23: :cry1: обърках се извинявайте
Последна промяна natali_92 на 03 Апр 2014 16:14, променена общо 1 път
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот milenche на 03 Апр 2014 16:02

Както винаги положителен?? Нали това искаше? Не разбирам :roll:
Аватар
milenche
Начинаещ
 ---

Мнениеот natali_92 на 13 Апр 2014 20:46

Направих си тест но ми беше както винаги отрицателен незнам какво да правя моля ви кажете ми
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот micky на 14 Апр 2014 17:36

Прави ли повторен тест! Някой път се иска време, да покаже двете чертички :). Пожелавам ти късмет!
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
micky
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот natali_92 на 15 Апр 2014 13:06

А има ли възможност да съм бременна качила съм 2 килограма за 1 месец и много ям незнам какво става с мен утре ще направя един тест дано да има 2 чертички :)
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот gost2013 на 16 Апр 2014 12:35

natali_92 написа:А има ли възможност да съм бременна качила съм 2 килограма за 1 месец и много ям незнам какво става с мен утре ще направя един тест дано да има 2 чертички :)

Стискам палци, но можеш просто да си имаш и апетит! Натали, а ти си ходиш на гинеколог нали? Правила си ХПВтест и т.н.-нямаш причини да се притесняваш, че не можеш да забременееш?
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот kiba на 16 Апр 2014 15:04

Здравейте,

Писах в горната тема, но май съм за тук. От извесно време работим за бебе. Последните 2 месеца засичах овулация с тестове. "Бебеправихме" всеки ден в дните около овулация. И после ми идваше цикъла. Всеки път като ми дойдеше се разстройвах много. Притеснявам се да няма някакъв проблем.
Трябва ли да се юрвам да правя всякакви тестове и изследвания или да продължавам в същия дух . Не искам да губя време, но знам, че и когато си внушаваш някакви неща също си вредиш. Изчетох доста неща. Навсякъде пише, че при здрави партньори има 25 % вероятност жената да забременее в един цикъл. Какво значи 25%?
Аз си го обяснявах с това, че ако не се пазите и не знаете кога е ову, вероятността да стане е 25%, тъй като горе-долу от 1/4 от цикъла са фертилните дни (грубо). Но ако знаеш, че овулацията ти е на определена дата -+12 часа и правиш кекс тогава, то не би ли следвало шансовече ако няма проблем да са много над 50?
kiba
 ---

Мнениеот natali_92 на 16 Апр 2014 22:27

kiba значи влез тук и виш кога ти е овулацията http://www.vienna-ivf.com/fertility-calender-bg/ и през този период ще правите кекс :D
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот natali_92 на 16 Апр 2014 22:32

gost2013 да ходила сам на гинеколог правила съм си тестове и сега чакам да доиде датата на която трябва да направя теста :)
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот Teddito на 23 Апр 2014 10:15

Добро утро и от мен:-)))
аз искам да споделя нещо с вас и да чуя какво ще ме посъветвате.
Миналият месец бях на преглед при моята гинеколожка и на 13 ден имаше 14мм фоликул и тя заключи поликистоза и няма ОВУ. Аз взех тестове и засякох + на 21 ден от цикъла, но ми дойде.
Мисля, че вече доста се втелясвам в тази овулация и бебеправене ,но нека ви разкажа този месец какво стана.
Ходих при един лекар, само защото ми е безплатен от застраховката, да проследя овулацията. След доста кандърдисване и коментари от негова страна, че така не се следяла с екограф, а с тестове и БТ в крайна сметка отидох 2 пъти този месец на 8 и 14 ден от цикъла.
На 8 ден коментара беше че нищо не се вижда, а на 14 , че имало 2 фоликулчета по 5-6 мм , овика ме как деца с екографии не се правели и ми връчи листче за БТ.
Аз се прибрах и взех все пак тестове за ОВУ и след 2 дни теста беше доста наситен а на 3 бяха еднакви двете черти Shocked Тоест на 16-17 ден е бил +теска.Имаше и ЦС до деня на положителния тест включително.
на следващият ден беше вече отрицателен (тоест правих го от минус до минус).
Ние съответно работихме по въпроса всеки ден от началото на тестването до минуса включително- 4-5 дни поред.
Обаче през цялото време имам едно такова напрежение в яйчниците....
Незнам какво става момичета, има ли я няма ли я овулацията Rolling Eyes
Факт е обаче че много искам да има резултат и ме мъчи това чакане.
Кажете да си пусна ли прогестерон на 7 ден - тоест 7 дни след деня с положителен резултат.
Ще ми покажат ли нивата дали е имало ОВУ или не?

Слънчев ден на всички :congratulations:
Teddito
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея