Опитвам се да забременея

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Опитвам се да забременея

Мнениеот sissa на 30 Сеп 2012 12:56

petinkaata написа:в коя темичка трябва да отида ??? :oops:

viewtopic.php?f=27&t=19494 Ела тук :D
Ники, много момичета в началото на бременността имат такова зацапване и от тях съм научила, че ако е кафяво не е опасно. Лошо е, ако е кръв.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот soniK на 01 Окт 2012 08:34

Здравейте момичета.
petinkaata,спокойно,всичко с времето си.Трябвало по от рано да започнеш със следенето на овулацията.Всяко начало е трудно и това ще стане,само не се отчаиваите,това само ще ви навреди ,няма да ви помогне.
Ники за зацапването и аз го имах дори и вече когато бях бременна във вторият месец,моето също беше кафяво.
Това за 5 месечният шанс за забременяване е супер несериозно :lol: казано от лекар.
Овулация няма как да нямаш всеки месец,просто тя зависи от продължителността на цикъла.Аз заковавам 28 ден,затова моята винаги е на 12 до 14 ден.
Успех момичета и повече положителни емоции и мисли!
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот roni_9 на 12 Ное 2012 15:57

Успех! :)
roni_9
 ---

Мнениеот eva_beril на 13 Ное 2013 14:39

Здравейте,
първо да се извиня , че отварям малко стара тема .
Ние също си правим опити за бебе или (както видях в темите) т.н. бебеправене :)
Цикълът ми е нередовен 35-40 дни , и това , от както ми дойде за първи път преди 10 години. В момента съм на 24 години ,а приятелят ми е на 37. Нямаме деца , нямам и аборти (за което се радвам) Бяха ми установили поликистозни яйчници когато бях на 17 , след посещение на няколко различни доктори всички ми даваха различна диагноза , а и също така , възможността никога да не забременя :( .
С времето и изпити какви ли не видове лекарства и противозачатъчни нямах подобрение , а напротив даже влошаване. Имала съм периоди с МЦ по 2 месеца почти без прекъсване.Тогава спрях всякакви видове медикаменти и оставих нещата да се случват по естествен път и това беше добро решение, всичко се беше оправило (с изключение на закъснението, но не го вписвам за проблем). Но на скоро (преди 5 месеца) ми се случи в рамките на 2 непълни месеца да ми дойде МЦ 3 пъти, от който 2-рият беше със съсиреци и доста обилно кървене . Посещението при лекар беше последвано и с всякакви кръвни изследвания и естествено - НИЩО ти няма :) Това било нормален процес :? ?!? Нещо не схванах , но съвета на доктора беше, ако в следващите 3 месеца се повтори "случката" пак да го посетя . Слава на бога "случката" не се повтори .
В момента е 4 месец от както правим опити , до момента не успешни , но не се отчайваме , а напротив - по-силно стимулирани! Следя си ОВУ както следва всеки месец с календар и тестове, всичко изглежда наред (с малко по болезнена ОВУ) , но все пак продължаваме с опитите . Спазвам всички правила за правилно хранене , никакъв стрес , а и в момента си седя в къщи по цял ден. Следя си температура (или БТ) орално и ректално и днес е изключително висока 37.5 , а се чувствам нормално . Бях на преглед при гинеколог миналата седмица, а днес на изследвания , но имам леко смущение преди МЦ което не ми се беше случвало до сега и то е кафеникаво зацапване , но не течение дата на МЦ е 15.11 , ще изчакам да видя какво ще последва , но мисля , че ми е рано за тест , и както всяка жена казва - не искам това да е поредното разочарование .
Може ли съвет каква би била причината за това зацапване? Благодаря Ви !

П.С. Извинявам се ако съобщението ми е публикувано два пъти , нещо стана и се изпрати , аз самата не разбрах какво точно се случи !
eva_beril
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 19 Ное 2013 22:40

дано се е получило!колкото до зацапването пончкога може да се почви такова 8 10 дни след овулацията и е така нареченото загнездване,тоест че е станало бебето!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gost2013 на 27 Ное 2013 16:55

eva_beril повече мнения, по-сигурно забременяване.вместо да гадаеш за зацапването върви и виж, какво ще каже лекар.Казват че за забременяването е много важно спокойствието, а някои твърдят че е важно какво ядеш и пиеш,а това за зацапването може да е от милион неща-овулация, някакво инфектиране, на хормонална основа.
Последна промяна gost2013 на 19 Юни 2014 13:14, променена общо 1 път
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот suzzy_blg на 30 Яну 2014 16:31

Здравейте и от мен!
Вмъквам се да изкажа и моя случай ,защото се зачетох в едно съобщение за нередовен цикъл и забременяване.
Аз съм била винаги с нередовен цикъл откакто го имам (13годишна). Давали са ми хапчета казвали са ми поликистоза но не пия нищо и искам да ви кажа че сега от 1 година горе долу се регулира през 30-35 дни даже и 40дни. никога не съм си следила овулацията никога и дори и когато забременях :) Последния цикъл тогава ми беше на 20.4 , и след това край няма правила съм тестове тестове нищо правехме си секс не се пазахме разбира се ,защото преди това доста се пазхме исках да завърша висшето. И така на 20.4 ми беше дошло и това е , май няма , юни няма и отивам на генеколог началото на юли - обичайното не си бременна имаш поликистоза пий ясмин и дуфастон - така аз започнах да пия дуфастон след като се прибрахме от морето. Началото на август започва да ми става лошо много яко и отивам на лекар на 10 август - бях на 6 седмици :D :D :D Нещата някой път просто си стават когато не го мислиш толкова и когато просто правиш секс и междугругото вдигала съм си краката след секс нагоре по стената и съм стояла тогава :)))) :D
Сега искам второ обаче сама си усещам че съм по притеснена много го мисля и ше ми е по трудно въпреки че вече цикъла ми е доста регулиран и то без никакви хапчета и такива!
Успех на всички не го мислете просто се отдайте на самия акт защото нервите не помагат това влияе на цялото ти състояние и по време на секса.
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот natali_92 на 30 Яну 2014 17:24

Онзи ден го направихме с съпруга ми и си вдигнах краката както казват другите и днес направих тест и беше отрицателен но ми дойде цикъла даже по рано от колко очаквах и се разплаках като видях че ми е дошъл цикъл и като казах на съпруга ми и той се натъжи замалко да се разплаче незнам какво да правя кажете ми ?
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот suzzy_blg на 30 Яну 2014 17:32

Натали мила успокой се малко недей постоянно затова да мислиш дори по време на самия секс не мисли затова мисли за секса отпусни се цялата ще стане . Аз сега също доста ми накривя като видях че ми е отрицателн теста вчера , но съм се зарекла да не го мисля много просто чакам да ми дойде сега и като свърши всеки ден секс и това е . Доста по притеснена съм от преди 6 години нали ви казвам тогава незнаех нищо аз дори сега незнам кога ми е овулацията изобщо не съм си мерила Т и такива неща . Ходя си веднъж в годината на профилактика и цитонамазка и това е .
Аватар
suzzy_blg
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот natali_92 на 02 Фев 2014 00:10

Искам да попитам на някой свършва ли по рано цикъла имам предвид още на 3 ден?
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот gost2013 на 02 Фев 2014 15:22

natali_92 написа:Искам да попитам на някой свършва ли по рано цикъла имам предвид още на 3 ден?

естествено :D
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот milenche на 12 Фев 2014 16:22

Вмъквам се по темата,и по -скоро от поста по-горе за секса всеки ден след свършването на цикъла.С моя приятел правихме опити около 10 месеца всеки ден секс,казах си,все някой от дните ще съм в овулация,ходих по изследвания,имам нередовен цикъл,няма ми нищо,взех да се притеснявам,че не става. Впоследсвие стана така,че се прибирахме все по0уморени от работа и правихме секс през ден-два..и тогава забременях,съпер неочаквано за мен,за жалост напраивх спонтанен аборт и сега продължаваме с опитите,дано се получи вече :cry: .Та тогава гинеколожката ми каза,че не се прави секс всеки ден ,защото разреждаме "материала",оптималното е през ден. :wink:
Аватар
milenche
Начинаещ
 ---

Мнениеот gost2013 на 17 Фев 2014 16:51

milenche написа:Вмъквам се по темата,и по -скоро от поста по-горе за секса всеки ден след свършването на цикъла.С моя приятел правихме опити около 10 месеца всеки ден секс,казах си,все някой от дните ще съм в овулация,ходих по изследвания,имам нередовен цикъл,няма ми нищо,взех да се притеснявам,че не става. Впоследсвие стана така,че се прибирахме все по0уморени от работа и правихме секс през ден-два..и тогава забременях,съпер неочаквано за мен,за жалост напраивх спонтанен аборт и сега продължаваме с опитите,дано се получи вече :cry: .Та тогава гинеколожката ми каза,че не се прави секс всеки ден ,защото разреждаме "материала",оптималното е през ден. :wink:

milenche", Всяка жена се ражда с милиони незрели яйцеклетки, които са в очакване да започне овулацията в живота на жената, а една яйцеклетка живее от 12 до 24 часа след напускането на яйчниците. Само през този период можеш да забременееш! Има някаква логика за честия секс и итензитета на сперматозоидите, но най-важно е да се прави секс по време на овулация! Съветвам те, щом дълго време не уцелвате по естествен начин момента, да си вземеш тестове за фертилност, а ако за няколко месеца и с тях не се получат нещата, вече да се обърнеш към специалист!Най-важно е освен това и да сте спокойни, да водите целесъобразен начин на живот и да не фиксирате съзнанието си единствено около забременяването!
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот natali_92 на 26 Фев 2014 22:21

здравеите искам да попитам закаснява ми вече 1 ден но преди ме болеше преди да ми доиде месечният цикъл а сега не ме боли нзнам какво да правя кажете ми бременна ли съм или незнам
natali_92
Начинаещ
 ---

Мнениеот yulka на 02 Мар 2014 11:28

Щом не те боли - може би няма да ти идва скоро..или ще закъснее или изобщо няма да ти идва, ние не можем да знаем затова най-добре е да си направиш един тест..щом имаш ве4е закъснение би трябвало да от4ете + или - резултат...направи за да не го мислиш ...успех
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
yulka
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея