Опитвам се да забременея

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Опитвам се да забременея

Мнениеот plamsi4 на 05 Сеп 2012 16:33

Здравейте аз съм на 23.На 19 направих аборт просто реших че ми е рано.Сега съм на мнение,че искам детенце!С приятеля ми правим опити от скоро но ме е страх заради този аборт от миналото ми!мислех да ида на лекар за консулт но първо сиказах 4е 6те си пробвам ако не стане тогава!последния път в кйито бях на гинеколог по време на прегледа лекарката ме пита дали съм правила аборт и аз си казах, но от това се притесних тя ли видя не6то или просто рутинен въпрос си беше, така и не попитах!друг път след аборта като съм била на профилактични никога не са ме питали за минали аборти!така сега пражим опити аз имам много кратук цикъл от 3 до 4 дни като само един ден имам обилно те4ение!винаги си е било така.например последния път ми дойде на 14 август и ми сварши на 16 ,17!като последния ми ден е просто някои друго кафеникажо петанце!на 25 с приятеля ми не се пазихме за 1 път,след това на 29 и сега на 1 кога мога да о4аквам симптом на бременност или пос коро кога мога да проверя с тест за бременност!?
plamsi4
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 05 Сеп 2012 17:12

Ами зависи кога ти е била овулацията,но най добре е да изчакаш да видиш дали ще имаш закуснение,а за симптоми,са силно изразени пмс,наи рано 7 дни след зачеването!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Bubu_ на 07 Сеп 2012 22:15

Винаги остава,не се притеснявай :) И аз се опитвам,но не знам поради каква причина не се получавааа :( Силно се надявам скоро щастието да споходи и нас :) :P
Bubu_
 ---

Мнениеот stefy4 на 13 Сеп 2012 17:18

Vinagi moge, ti4aj do aptekata i kazi kakvo e stanalo;) Stiskame placi ;)
stefy4
 ---

Мнениеот nikkoleva на 17 Сеп 2012 11:18

здравейте момичета от 6 месеца си опитваме със съпругът ми да забременея но не се получава уж всичко ми е наред а от време на време имам някакви прокървявания през месеца ту алено червено ту кафеникаво лекарите казват че е от овулацията но аз си правя тестове и не съм в овулация имали ли сте такъв проблем :cry:
Аватар
nikkoleva
Начинаещ
 ---

Мнениеот lqli на 19 Сеп 2012 20:17

мисля,че е възможно да има месеци без овулация..но не знам...ние бебеправим от 2 месеца,аз за сега гледам да не изперквам съвсем и още не правя тестове за ову....мисля,че 6 месеца също са малко....успех
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот yulka на 20 Сеп 2012 14:35

Гледах едно предаване където един доктор каза че на 5 месеца веднъж има реален шанс жената да забременее - после и една приятелка като ми каза че и с първото и с второто е забременяла чак след 5 месечни опити...повярвах наистина.. така че спокойно.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
yulka
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 20 Сеп 2012 15:59

Принципно до 1 година е нормално да се правят опити и ако след това няма тест с 2 чертички-на лекар.А това,че на 5 месеца веднъж може да се забременее-не знам кой лекар го е казал...Аз и двата пъти забременях от раз.Ако жената има овулация и никой от партньорите няма здравословни проблеми,няма причина да не стане.знужно е само спокойствие и положително мислене :wink: :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Никинцето на 21 Сеп 2012 11:25

Здравейте,
аз съм Ники на 20 год. От 1 година се опитвам да забременея и вчера си правих тест за бременност и беше
положителен, но с много слаба 2ра черта. Днес сутринта си направих още един и
отново беше със слаба 2ра черта. Последният ми цикал беше на 15/8/12. Днес ходих и на
лекар прегледа ме на видозон и на вагинален, но и на двата нищо не видя. Каза
ми да отида след 5 дена отново. Иначе имам менструални болки в корема, гадене,
световъртеж, напрежение в гърдите... Притеснявам се, защото ми е първа
бременност и се страхувам, че радостта ми може и да е напразна..
Никинцето
 ---

Мнениеот valentina0577 на 21 Сеп 2012 11:34

Щом има 2а черта,дори и бледа,значи си бременна,честито! :D А симптомите,които описваш са си типични за бременност,спокойно! :wink: Може и още да е рано да се види плодния сак,но след 4-5 дена би трябвало вече да го има.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Никинцето на 21 Сеп 2012 15:40

Благодаря ти за положителният отговор :)
Никинцето
 ---

Мнениеот petinkaata на 29 Сеп 2012 11:51

Здравейте момичета! :wink:
Нова съм от няколко дни и постоянно чета различни мнения препрочитала съм вече 10-тина цели теми за да се включа както трябва – да не объркам нещо. Искам малко съвети и подкрепа от вас защото вече се ошашавих и плача всяка нощ от 3 месеца :( :( . 2 години вече се опитваме с мъжа ми да си направим бебе. Той много иска и постоянно за това ми говори. Даже иска пролетта да прави детска стая защото всеки път е сигурен че ще има бебе когато ми закъснее и после виждам как се разочарова когато ми дойде. Не ме обвинява нито мен, нито себе си а просто си казва пак "явно не заслужавам такова щастие...." и виждам как му се насълзяват очите. Тези опити ги правим от 1 година и 7 месеца. Даже по няколко пъти сме го правили на ден по някой път. Не го правим само когато той е на работа, защото е международен шофьор и няма как просто…. Но когато си е тук действаме. Откачих, правих какво ли не – прегледи, изследвания (всичко си е в нормата), здравословна храна, пречистване, наблягане на зърнени храни, хапчета, Дуфастон, Метафолиева киселина, дори метода с краката нагоре, различни схеми в кои дни да го правим и какво ли не…. Сега ми дойде на 15.08.2012 цикъла ми е по-дълъг (около 40 дни) и сега от 2-ри октомври започвам с тези тестове (ову) за овулация да си „пипна” овулацията. Моля Ви стискайте ми палци, със сълзи на очи Ви пиша, много искам и в моя дом да изгрее слънчицето. Всеки ден чета как по света има изоставени дечица, където никой не го интересува как ще се оправят някой ден… а аз толкова много го искам и го няма… просто го няма щастието. Обожавам секса с мъжа си, наслаждавам се и когато всичко приключи си казвам на ум „моля ти се Господи дано да стане този път….” Отчаяна съм…. Помогнете ми…
Аватар
petinkaata
 ---

Мнениеот sissa на 29 Сеп 2012 17:05

Пети, първо ела в нашата темичка, там със сигурност ще ти бъде по-леко, защото всички сме момичета като теб. Второ, няма място за отчаяние. Мисля, че причината поради която толкова време не става е професията на мъжа ти. Забременяването е възможно в един единствен ден. А фертилните дни са 2-3 дена преди това. Ако повечето пъти мъжа ти през тези дни е бил на път няма как да стане. Колко време в месеца мъжа ти е при теб? Подкрепям те за тестовете. Трябвало е по-рано да почнеш да ги правиш. Така поне ще знаеш кои са тези дни и ако сте били заедно тогава може да се надяваш, но ако не сте... просто да не се тормозиш излишно и да знаеш, че няма как да е станало. Защото в които и други дни да го правите извън тези и колкото и често да го правите, то просто няма как да стане. Успех и аз ще ти стискам палци този месец просто да улучите момента и ако нямате някакви други проблеми, другото ще си дойде само. И ела при нас да си споделяме тези неща. :D
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petinkaata на 29 Сеп 2012 19:09

в коя темичка трябва да отида ??? :oops:
Аватар
petinkaata
 ---

Мнениеот Никинцето на 29 Сеп 2012 19:11

Здравейте, отново! Незнам дали тук му е мястото да споделя, но...
Ходих отново на лекар и този път плодния сак се видя :) Но днес забелязах, че имам леко зацапване,а цветът е кафеникав и много се притесних. Обадих се на лекаря ми и той ми каза да си взема Дуфастон и да го пия 3х1 и да отида другата седмица към сряда на преглед. Моля, ако има някой със същия проблем като моя да пише, защотото много се притеснявам да не направя аборт. :(
Никинцето
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея