Хемороиди

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот djenifar77 на 06 Мар 2007 15:23

и аз имам същия проблем но за момента не усещам болка или кървене,затова си трая.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
djenifar77
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот teri_33 на 29 Мар 2007 21:11

Говори с АГ сестрами имаше и докато беше бременна направо се беше побъркала
Аватар
teri_33
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот genova на 30 Мар 2007 11:30

djenifar77 написа:и аз имам същия проблем но за момента не усещам болка или кървене,затова си трая.

И аз така :(
Аватар
genova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebe на 12 Апр 2007 14:22

И аз имам и повече от две години не мога да се отърва от тях. Мажа се отвреме навреме с Ултрапрокт, но сигурно не го прилагам както трябва, защото нямам ефект. Личната ми лекарка се опитва да ме лекува и не ме праща на хирург. От моя приятелка разбрах за някаква билка от Билкова аптека, била много ефикасна, но не съм се наканила да си я взема и не мога да Ви споделя личен опит.
Аватар
bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 13 Май 2007 00:21

gana_68 написа:Щом имаш кръвотечение не е добре. Трябва да се установи от какво е. Аз ходих на гастроендрокринолог и хирург за моя проблем и ме зарадваха с операция. Засега се ослушвам, но по принцип отзивите са много негативни- до около 1 година и пак се появявали. Има и други начини освен оперативното лечение , безкръвни операции - но и от тях отзивите са за кратък срок на подобрение а и било доста скъпо, понеже тия клиники били изцяло частни! Ако някой е претърпял такава интервеция моля да сподели! Чао! :P
Аз си имах проблеми преди години-кървящи хемороиди. Взеха ме в болница по спешност. Оперираха ме .Лежах в болницата около седмица. И от тогава-никакви проблеми .Дъщеря ми беше първи клас-значи 10 години от тогава и нищо не ми се е появило за щастие.
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pile82 на 20 Юни 2007 09:44

моми4ета,икам да попитам нещо-при 100% от раждалите по нормален път ли се появяват хемороиди вседствие на напъните?А тези,които раждат секцои имат ли го този проблем и има ли на4ини да се избегне тая гадост?
Аватар
pile82
Пристрастен
 ---

Мнениеот macka на 20 Юни 2007 10:07

ами аз раждах секцио и имам,но при мен имаше усложнения следоперативни и се наложи да пия железен препарат за да ми се вдигне желязото и хемоглобина,а при повечето хора хемароидите са вседствие от запек от желязото или от напъни-като при нормално раждане,има начин да се избегне,повече течни храни,без ориз,и плодове,натурални сокове и др.
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pile82 на 22 Юни 2007 13:05

абе,моми4ета в паника съм!!!!Кажете и при раждане със секцио ли се полу4ават тия гадории???при 100% от раждалите секцио ли е това???Хайде при нормално раждащите-от напъните-ами при секцио от какво??нали няма напъни?Кажете има ли на4ин да се вземат някакви мерки предварително и да се избегнат тия гадове???
Аватар
pile82
Пристрастен
 ---

Мнениеот macka на 22 Юни 2007 13:53

pile82 написа:абе,моми4ета в паника съм!!!!Кажете и при раждане със секцио ли се полу4ават тия гадории???при 100% от раждалите секцио ли е това???Хайде при нормално раждащите-от напъните-ами при секцио от какво??нали няма напъни?Кажете има ли на4ин да се вземат някакви мерки предварително и да се избегнат тия гадове???

няма място за паника,уви ДА и при секцио се получават хемароиди но не е при всички,зависи си от организма.При секцио се получават както и след операция с пълна упойка,понеже отначало не се храниш нормално и т.н.и се получава запек(ще ме извиниш но няма как да ти го обясня)и от там от напъните се получават но пак казвам че не е при всички хора,яж след операцията повече супички,плодове и сокове и няма да имаш такива проблеми,избягвай ориз и тестени
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pile82 на 22 Юни 2007 14:13

ауууу като слушам тия работи и по4вам да си мисля,4е бременността е по-скоро диагноза отколкото естествен процес-като 4ета какви страни4ни ефекти има и какви последици....
Аватар
pile82
Пристрастен
 ---

Мнениеот macka на 24 Юни 2007 16:26

pile82 написа:ауууу като слушам тия работи и по4вам да си мисля,4е бременността е по-скоро диагноза отколкото естествен процес-като 4ета какви страни4ни ефекти има и какви последици....

ееее не се шашкай излишно и колкото по малко мислиш и обръщаш внимание на тези неща толкова по добре за теб,не при всички се случват разни усложнения,някои даже не разбират как са родили и кога са били бременни,така че горе главата и без подобни мисли
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот SLANCE на 05 Юли 2007 12:46

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: имам хемароиди от както родих за първи път големия си син това преди 9 год.вътрешни, кървящи ,болящи, всякакви , :( :( :cry: :cry: :oops: :oops: гадна работа ,с абсолютно всичко съм пробвала да се излекувам, с народна медицина , с хомеопатия , с помади , всякакви даже имаше и една .........мас ,нишъдър и сяра ,бърка се и се маже .............. :twisted: все едно са ти запалили дъто :D :yawna: :cry1: :laundry: :verymad: :hair: и кво нищо не ми помогна ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...........................до преди 6 мес.една позната стана въпрос и ми каза че и нейната майка имала такъв проблем и се оправила с ............СУТРИН МИЕТЕ ЗЪБИТЕ И ПРЕДИ ДА ЗАКУСВАТЕ И ПИЕТЕ КАФЕ "ГЛАДНА ПЛЮНКА"ПЛЮЕТЕ СИ НА ПРЪСТЧЕТО И :D СИ МАЖЕТЕ ДУПЕТО ЕДИН ПЪТ СТИГА /НЕ Е НУЖНО ВТОРИ ПЪТ ДА СИ ПЛЮЕТЕ НА ПРЪСТЧЕТО/ :ura: Е ПОМОГНА МИ ДАНО ДА Е ЗА ПОСТОЯННО УСПЕХ НА ВСИЧКИ
Аватар
SLANCE
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот macka на 05 Юли 2007 16:35

слънце благодаря ти за съвета това е нищо работа и не коства нищо да се пробва дано помогне........
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dani_76 на 05 Юли 2007 17:41

Оле,колко майки сме засегнати от този проблем.И на мен ми се появиха след раждането.Беше просто кошмар,неописуемо е.Доксипрокт като,че ли помагаше.Сега поотшумяха,но пак си болят,просто е поносимо.Имам приятелки на които им стояха по около месец след раждането и после изчезнаха завинаги.Мъжът ми си прави скоро операция след много години адски болки.За сега е доволен.Няма ги.
Изображение
Аватар
dani_76
Редовен
 ---

Мнениеот bebe на 06 Юли 2007 08:52

И аз вече две години и половина си ги имам. Получих ги след раждането и около година беше пълен кошмар. При всяко ходене до тоалетната /разредих ги до един път седмично/ сякаш раждах всеки път. Толкова много ме болеше. Сега малко се поуспокоиха, но пак ги имам, не съм се излекувала :(
Аватар
bebe
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт