Ваксина против варицела

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Ваксина против варицела

Мнениеот Ivche1 на 27 Апр 2011 19:14

Здравейте,

В сезона на варицелата, пиша ви да споделя какво ходене по мъките е да намериш ваксина против варицела. Цялата работа тръгна оттам, че детенцето - на 4 г. - си ходи на градина и беше логично да се разболее по някое време. Обичайно бумът на варицела е след края на зимата. Таткото не е карал варицела като дете, а да я преболедуваш на стари години не си е работа - кара се тежко и има много усложнения. Така че заех се със задачата да намеря ваксина против варицела. Тя не се продава в БГ. Не разбрах защо, въпреки че звънях до местното представителство на Глаксо Смит Клайн, които произвеждат една от ваксините. Казаха ми, че не се продава в България, не могат да ми я внесат и само са чували, че хората си я купували от Гърция. Мисля, че цялата работа е, че ваксината не е евтина и вероятно няма да има пазар у нас - българите сме си свикнали децата да си карат варицела и даже се счита за полезно - най-добре е да я изкараш като малък;) А държавата да осигури имунизация, както в развитите страни няма да стане - пак заради цената. Само че по-малко известно е, че вирусът варицела зостер си остава в тялото и на стари години или като ти падне имунитетът, може да се разболееш от херпес зостер, което е доста неприятно.

Ваксините са 2: Варилрикс на Глаксо и Варивакс на Мерк. съдържанието е същото, само че Варивакс е с 10-тина евро по-скъпа.

Бяхме се навили да я купим откъдето и да е:
- Поръчка по интернет от доставчик - не доставят за България, тъй като тук ваксината не е регистрирана.
- Да я закупим от Букурещ - регистрирана е, но трудно се намира
- Продава се в Сърбия - писах до местния Глаксо Смит Клайн - никакъв отговор.

Накрая познат лекар ни препоръча една аптека в Гърция до границата. Обадихме се /трябва да назнайвате малко гръцки, че на англ. не става/ и се уговорихме за следващия ден да вземем ваксините - 2 за мъжа ми - бият се през 6 - 8 седмици и една за детето.
Намерихме аптеката, ваксините Варилрикс си бяха там. Носехме хладилна чанта, но така или иначе от аптеката предлагат охладител, с който можеш да ги пренесеш до БГ. На мъжа ми бихме ваксината още в Гърция - пари не ни взеха. Дъщеря ми, уви, имаше сополи и кашляне и отложихме ваксината. 10 дни след това тя хвана варицела от градината и ваксинацията пропадна. За щастие я изкара сравнително леко - без температура и усложнения. Мажех пъпките редовно с Vira Sooth. Сега има само 2 белега на лицето, но се надявам да заздравеят лека полека. Таткото засега е здрав - минаха 3-те седмици инкубационен период, така че сме спокойни и скоро ще дойде време за втората ваксина да ни е мирна главата.

Остана ни ваксината, която беше за малката, така че ако някой иска да я купи, продавам я на редовната цена на аптеката - 43 евро - ще си спестите ходенето до Гърция.

Ваксината може да се сложи на дете над 12 месеца - 1 доза. Имунитетът е за 7-10 години, поне според изследванията, които четох. След това, на 12 години отново има имунизация.

Ваксината е особено подходяща и за бъдещите майки, които не са боледували от варицела, тъй като ако се разболееш през бременността, последствията за плода не са благоприятни. Най-вече е добре да се ваксинират неболедувалите майки, които планират второ дете, тъй като вероятността първото ти детенце да ти пренесе варицела от детската градина е голяма.

Ако някой иска да отиде и до гръцката аптека, също мога да дам координати.

Бъдете здрави:)
Ivche1
 ---

Re: Ваксина против варицела

Мнениеот albena_rasheva на 02 Май 2011 13:44

Здравей, изпратих ти лично съобщение.
albena_rasheva
 ---

Мнениеот Viktor29 на 18 Май 2011 10:41

Здравейте! Проявявам интерес да купя тази ваксина ако още е налична и също така ще съм благодарен ако ми дадете координати на аптеката в Гърция. Предпочитам ако може да ми дадете телефон за да се чуем и уговорим.
благодаря!
Viktor29
 ---

Мнениеот Viktor29 на 18 Май 2011 11:48

Здравейте! Ще си оставя и телефон за връзка 0888932006.
Viktor29
 ---

Мнениеот bnikolova на 20 Авг 2011 23:19

Dobar den. Strashno shte sum vi blagodarna ako mozete da mi dadete adresa i telefona na aptekata v Gurtsia, tiu kato az i dushteria mi, koiato e na 1 godina biahme v kontakt s bolno ot varicela dete.
Mnogo vi blagodaria!
boriana

Добър ден. Страшно ще съм ви благодарна ако можете да ми дадете адреса и телефона на аптеката в Гърция, тю като аз и дъщеря ми, която е на 1 година бяхме в контакт с болно от варицела дете.
Много ви благодаря!
боряна

Писането на кирилица във форума е задължително !
Модератор
bnikolova
 ---

Мнениеот ilinaR на 12 Окт 2011 21:46

Ще съм много благодарна, ако ми кажете адреса и телефона на аптеката в Гърция :D
ilinaR
 ---

Мнениеот aradia на 12 Ное 2011 21:05

Ивче,много полезно. И ние се замисляме над тези ваксини за шарките. На вас как ви се отрази?
Аватар
aradia
 ---

Мнениеот ema_k на 25 Яну 2012 17:05

Здравейте, моля, дайте малко информация за аптеката в Гърция, от която може да с екупи тази ваксина против варицела - нужна ли е рецепта за тази ваксина, има ли я налична или се чака някакво време, за да се вземе..... а ако иамте контакт (телефон) с аптеката, ще съм благодарна да ми го дадете. А ако самата вие пътувате често по този маршрут бихме могли да се уговорим нещо. Оставям телефон за връзка 0888 206 466. Кожухарова. Или вие оставете ваш телефон, за да се свържа с вас. Предварително благодаря!
ema_k
 ---

Мнениеот slancho65 на 29 Юни 2012 03:21

Здравейте,
Имам налична една доза от ваксината Varilrix на Glaxo, закупена от Гърция. По време на бума на варицелата в детската градина и когато дъщеря ми бе в контакт с болно дете "като на пожар" се изнесохме до най-близкото селище в Гърция и закупихме 3 дози - 2 за мен, тъй като изпаднах в ужас, защото не съм боледувала като дете и една за детето. Е .....аз се ваксинирах, а при детето, което бе контактно реших да изчакам да отмине карантината.......и то се разболя. Ако някой проявява интерес да ми пише. Цената е 43 евро. Мога да е предложа само в София и да я предам лично, тъй като се съхранява в хладилник и трябва да се пренесе с охладителите с които ми бе продадена.
slancho65
 ---

Мнениеот venijo34 на 12 Юли 2012 11:08

Здравейте,

аз усилено търся начин да се ваксинирам срещу варицела.Детето ми скоро тръгва на детска градина и няма начин да не се зарази от варицела.Аз за съжаление не съм я карала и никак не искам да я карам на 34 години. Много моля за някакъв телефон за контакт и/или адрес на аптеката, която е близо до границата. Мога да купя от някой и излишна ваксина за възрастен - 1 или 2 дози.

Оставям е-мейл за контакт: venijo@abv.bg
veniyo@gmal.com

Мерси предварително!
venijo34
 ---

Мнениеот venijo34 на 12 Юли 2012 11:13

сега видях датата на съобщението на slancho65
мога да купя дозата - аз съм от София.Още ли е налична?

мога да ви се обадя ако е удобно ли да ви пусна имейл ако още не е реализирана дозата.

поздрави
venijo34
 ---

Мнениеот venijo34 на 12 Юли 2012 15:34

до Ivche1

здравейте!

много моля за информация - телефон и адрес на гръцката аптека - с цел да се опирам да купя ваксината.бременна съм а малкия няма начин да не се зараз тази зима в градината
оставям моя тел: 0889 21 25 21

ако нямате възможност да се обадите моля за инфо по имейл: veniyo@gmail.com
venijo34
 ---

Мнениеот natali_70 на 19 Фев 2013 18:51

Здравейте,
продавам една доза ваксина против варицела VARILRIX на GlaxoSmithKline на цена 42 Euro. Закупена е от Солун. При интерес пишете на лични.
Аз съм от София
natali_70
 ---

Мнениеот Desi7121 на 09 Мар 2013 20:20

natali_70 написа:Здравейте,
продавам една доза ваксина против варицела VARILRIX на GlaxoSmithKline на цена 42 Euro. Закупена е от Солун. При интерес пишете на лични.
Аз съм от София

Zdraveite az bix Iskala da q vzema moq tel e 0988889832 desi
Desi7121
 ---

Мнениеот svetlas_76 на 18 Мар 2013 15:21

Здравейте, търся да закупя ваксина за Варицела за възрастен човек. Разбрах, че най близката страна в която се ползват и се закупуват е Гърция. Аз съм от Пловдив, телефона ми за връзка е : 0886 903 402.
svetlas_76
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации