Възможно ли е?

Всичко за нашите съкровища.

Модератори: Nifada, intense®, kama4e

Възможно ли е?

Мнениеот e-rosa на 28 Юни 2011 03:02

Здравейте,
Предварително се извинявам, ако темата не е на правилното място.
От известно време един въпрос не ми дава мира. Изпитвам съмнения кой е биологичният баща на детето ми. Забременях преди да се омъжа. Всъщност и това беше поводът. Но по същото време правих секс един път с бившия си приятел. Той не е свършвал в мен. Това, което ме накара да изпитвам съмнение е, че започнах да намирам черти в детето, които не намирам нито в мен, нито в съпруга си. Не много, но има. Като цяло прилича повече на мен. То е на 3 години и все още е с твърде детска физиономия, за да преценя точно. Гледах бебешки снимки на съпруга ми, но не намерих някаква очевидна прилика. Другото е, че се разрових в медицинските документи и отрих, че според датата на термина се пада да съм забременяла точно в деня, в който и съм съгрешила така да се каже, понеже я помня (но пък нямам спомен в кои дни съм правила секс със съпруга ми, със сигурност не е било в същия ден, но като цяло не ме е пазил). Което ме накара да се поровя в интернет и да установя, че статистически погледнато между 20 и 30% от жените забременяват точно по този начин - чрез свършване навън. И така съмненията ми нараснаха. Кажете ми според вас има ли реален шанс да е така? Решила съм да напрявя ДНК тест, но докато го направя и излязат резултатите, съмненията не ми дават мира.
e-rosa
 ---

Re: Възможно ли е?

Мнениеот lyubomira_naidenova на 28 Юни 2011 07:49

Бебе се прави по време на овулация. Овулацията настъпва около 14тия ден от 1вия ден на месечния ти цикъл, демек, ако ти е дошла менструацията на 1во число, на 14то число приблизително си била в овулация. Пресметни кога е трябвало да бъде твоята и така. В редки случаи овулацията е в началото на М или в края, понякога по време на менструация... Но това е рядкост.
Хайде успех за в бъдеще.
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот e-rosa на 29 Юни 2011 01:03

Да, това за овулацията ми е ясно, но в случая не мога да я изчисля, тъй като е минало доста време и не помня датата на цикъла. Но според дататана термина се пада да съм забременяла във въпросния ден. Та по-скоро питам дали е възможно да съм забременяла, ако той не е свършил в мен и ако наистина приемем, че тогава съм била в овулация. Знам, че е малко сбъркана цялата ситуация...
e-rosa
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 29 Юни 2011 07:27

По теория на възможностите мила, всичко е възможно...
Аз познавам много добра моя приятелка, която има бебе по този начин.
Рядко са интимни, да речем на месец, два, три... правят любов веднъж в месеца, съпругът и свършва извън нея както всеки път в продължение на години и когато трябва да й идва цикъла, той просто не идва.
Та всичко е възможно...
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот e-rosa на 29 Юни 2011 08:52

Благодаря ти за отговора. Явно наистина сигурният начин да се разбере е днк тест :(
e-rosa
 ---

Мнениеот Camellia на 29 Юни 2011 11:17

Здравей е-роса! По принцип е напълно възможно да забременееш така и мъжът ти да не е биологичният баща на детето. А колкото до метода на изваждането, той изобщо не е сигурен както си мислят повечето хора. Основното количество семенна течност се отделя при оргазма, но е възможно и често се случва, когато еякулацията наближи да се отделя малко количество сперма. Така тази сперма попада на точното място и шансът да забременееш е голям. Затова не разчитайте много на "вадя го като свършвам" ! Иначе аз скоро се интересувах за ДНК тест и поразрових къде и как става. Нужно е съгласието и на двамата родители, за да се случи. При това положение цената е приемлива - около 300-400лв. Има и лаборатория в София, която прави тестове без да изисква подобни формалности, но при това положение тестът няма юридическа стойност и не може да бъде използван като доказателство пред съда. Ако се стигне до там. Струва 500-600лв.Тестът ще бъде за ваше успокоение, или за потвърждение на съмненията ви. Можете да съобщите резултата, но ако искате да го докажете ще трябва да правите другия.
Не знам дали ти помогнах много, но това е деликатна тема и честно казано, само ти можеш да си отговориш на поставените въпроси.
А това, че детето ти не прилича на мъжа ти, не е фатално. Моят мъж има дете от предишен брак, което живее с нас и честно казано, колкото повече го гледам, толкова по-малко прилики откривам между него и мъжа ми. Но пък за сметка на това малкият изцяло прилича на семейството на майка си. В частност на дядо си. Просто е копие на дядо си по майчина линия. И това си пролича едва преди няколко години, а той е вече на 9г. И още нещо. Какво ще се промени, ако се окаже, че детето ти не е от мъжа ти? Ще кажеш ли на биологичният баща? А на мъжа си? По-малко ли ще го обичаш ако не е от мъжа ти, или повече? Струват ли си всичкото усилие и парите? Помисли добре. В повечето случаи една такава информация може да те "разклати" психически и да объркаш нещата в иначе прекрасният си семеен живот. Каквото и да решиш ти пожелавам успех!
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 29 Юни 2011 23:37

e-rosa написа:Да, това за овулацията ми е ясно, но в случая не мога да я изчисля, тъй като е минало доста време и не помня датата на цикъла. Но според дататана термина се пада да съм забременяла във въпросния ден. Та по-скоро питам дали е възможно да съм забременяла, ако той не е свършил в мен и ако наистина приемем, че тогава съм била в овулация. Знам, че е малко сбъркана цялата ситуация...

Извинявай,ама термин се определя НЕ по деня на зачеване,,попрочети малко,не се излагай...терминът се изчислява от първия ден на последната редовна менструация,всяка раждала жена е наясно с това.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот e-rosa на 30 Юни 2011 11:43

Camellia, благодаря ти за изчерпателния отговор. Наистина въпросите, които поставяш са доста сериозни, но при всички случаи резултатът не би се отразил върху детето. Но съмненията ме терзаят и съм решила да разбера истината, дори и да си остане само за мен. За съжаление дори и кръвните групи на трима ни са еднакви - моята, на съпруга ми и на този, в когото се съмнявам. Така че остава само днк тест. За него и аз се интересувах. Цената му в България е доста висока. Има лаборатории в Англия, които правят тест за около 100 паунда. Ако все още ти трябва, пиши ми на лични и ще ти пратя линк.

Ester, за съжаление тонът ти не помага особено на човек, попаднал в трудна ситуация. Виждам, че искаш да покажеш знания, но наистина ли мислиш, че не знам как се изчислява овулация. Написала съм, че НЕ ЗНАМ датата на последната менструация. В документацията, коята открих, има само дата на термина, определен ми в болница в чужбина, тъй като не съм раждала в България.
e-rosa
 ---

Мнениеот ester на 01 Юли 2011 16:56

И от какъв зор ще се пъна да показвам знания пред теб ?Никъде не съм споменала,че не знаеш как се изчислява овулация :roll: .Ти не си помниш ни ПРМ ,камо ли пък кога ти е била овулацията ,нима твърдиш,че са ти определили термина по овулацията?Ако и тогава не си си знаела датата на ПРМ,то вероятно са определили термин по това на коя седмица отговаря бебето.И това,че си раждала в чужбина няма никакво значение.
e-rosa написа:Да, това за овулацията ми е ясно, но в случая не мога да я изчисля, тъй като е минало доста време и не помня датата на цикъла. Но според дататана термина се пада да съм забременяла във въпросния ден. Та по-скоро питам дали е възможно да съм забременяла, ако той не е свършил в мен и ако наистина приемем, че тогава съм била в овулация. Знам, че е малко сбъркана цялата ситуация...

Като ти определяха термина,ти знаеше точно кога ти е била овулацията ли???Значи си си я следяла,човек доста трудно би могъл да знае,че е в овулация,ако не се следи.А,м/у другото доФторите признават за достоверно следене единствено фоликуметрията.Ти дрънкаш тъпотии,после тонът ми бил некъв си...
Не виждам смисъл в цялата ти тема.Ако имаш идея да си провалиш брака -прав ти път.И да ти кажа въобще не е задължително между деца и родители да има очебийна прилика.
И още нещо - това,че много жени забременяват при свършване навън не е вярно.Е,вярно е друго,че много от мъжете са калпави и не умеят да пазят,но това е друга тема :wink: .
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот e-rosa на 01 Юли 2011 19:13

Ester, наистина не ми е до заяждане. Оценявам усилията ти да "спасиш" брака ми, но най-учтиво ще те помоля да не пишеш повече в темата ми, още повече като не виждал смисъл в нея. Благодаря!
e-rosa
 ---

Мнениеот ester на 03 Юли 2011 12:28

e-rosa написа:Да, това за овулацията ми е ясно, но в случая не мога да я изчисля, тъй като е минало доста време и не помня датата на цикъла. Но според дататана термина се пада да съм забременяла във въпросния ден.

Да,няма да пиша повече,но който и да прочете това,ще се запита как може да не помниш ни ПРМ,ни овулация(въпреки,че само три години са минали),но да говориш за един конкретен ден. :shock: .Камито много хубаво ти е отговорило детето,твоя си работа какво ще правиш,за какво ще го правиш...айде със здраве :P ,милата :mrgreen:
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Teodoram на 05 Яну 2018 11:55

Здравейте ! Искам да попитам възможно ли е да забременееш, след това да си имаш нормална менструация и на следващата предстояща менструация да ти закъснее и да разбереш, че си бременна ?
Teodoram
 ---

Назад към Бебето и детето