Съвет за козметика по време на бременност !

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: Каква козметика за тяло ползвате по време на бременност?

Мнениеот pepitttooo на 12 Дек 2010 21:45

Аз не бях много редовна в мазането, бях си купила МАМА ДОНА на Чико в началните месеци, но после си купих някакво масло на икаров за 4 лв, но и с него не се мажех много, ползвах го в 5-6 м, накрая се мажех с изварена свинска мас, чиста и бяла, защотото козметичката ми ми каза, че е най-близо до кожата ни и аз в 9ти месец всеки ден след баня си мажех гърдите, корема, дупето и част от бедрата.
Искам да отбележа, че коремът ми беше огромен, иначе гърдите ми не порастнаха почти, качих 12 или 14 кг, но нямам нито 1 стрия.
Много е важно да се мажеш още отначало, защото стриите нямат махане, целта е да хидратираш яко.На повечето жени в болницата, гърдите им бяха станали огромни, бяха качили много кг и бяха на ужасни стрии, не съм ги питала дали са се мазали.Но те съветвам да се мажеш обилно и да се стараеш да не качиш повече от 15кг, не е здравословно.
Леко бременеене.
Изображение
Изображение
Аватар
pepitttooo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот just_me на 13 Дек 2010 13:48

pepitttooo благодаря много за подробния отговор ! дано и други мами споделят опит :)
Изображение
Аватар
just_me
Пристрастен
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 13 Дек 2010 14:10

За стриите ползвах маслото против стрии на Хип, масло от пшеничен зародиш и бадемово масло (но имам малко стрии, явно си е до кожа). За тялото използвах предимно бебешки лосиони и масла, крем за лице и слънцезащитен продукт - също подходящи за бебета... Намалих значително употребата на декоративна козметика. :wink:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Съвет за козметика по време на бременност !

Мнениеот valentina0577 на 23 Дек 2010 21:15

Е,хубава работа!Дайте сега като сме дебеланки да станем и грозотийки...пък после да се чудим защо мъжете ни гледат чуждо! :D :D :D Подържайте се момичета-боя,грим,шампоани,маски за лице...нищо от тези неща не са вредни.Наистина-ние не сме болни,все пак :D Единствено трябва да сме по-жнимателни с козметиката против стрии и да се използва само такава,която е специално за бременни,защото тези кремове си съдържат някакви химикали
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evva на 24 Дек 2010 15:55

Всичко е до еластичност на кожата ще ви кажа аз.Но въпреки това пак трябва да се използва козметика,но която е предназначена за бременни.Спор няма,че бебешката козметика е хубава,но бебешката кожа е съвсем различна от тази на бременните.Може да се консултирате с личния ви гинеколог,който следи бременността и той ще ви обясни какво да ползвате.
Валентина0577,искам да ти кажа,че като си боядисваме косите и като си мажем лицето с грим стриите няма да изчезнат. :wink: Тук момичетата питат за козметика против стрии.
Аз ползвах с първата бременност от кремовете на Мустела и останах доволна.Сега също ползвам от тях,но пробвах и Регал.но от Регал много ме сърби кожата и го оставих.
Изображение
Изображение[/url]Изображение
Аватар
evva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 26 Дек 2010 23:52

evva написа:Всичко е до еластичност на кожата ще ви кажа аз.Но въпреки това пак трябва да се използва козметика,но която е предназначена за бременни.Спор няма,че бебешката козметика е хубава,но бебешката кожа е съвсем различна от тази на бременните.Може да се консултирате с личния ви гинеколог,който следи бременността и той ще ви обясни какво да ползвате.
Валентина0577,искам да ти кажа,че като си боядисваме косите и като си мажем лицето с грим стриите няма да изчезнат. :wink: Тук момичетата питат за козметика против стрии.
Аз ползвах с първата бременност от кремовете на Мустела и останах доволна.Сега също ползвам от тях,но пробвах и Регал.но от Регал много ме сърби кожата и го оставих.

Така като гледам не е само за козметиката за стрии...Май не четеш...Ти си пиши за каквото искаш...АЗ СЪЩО
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evva на 27 Дек 2010 00:58

Валентина,не съм искала да те засегна,но най-гореща тема са стриите.
Изображение
Изображение[/url]Изображение
Аватар
evva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 27 Дек 2010 09:34

Не си ме засегнала :D Аз виждам,че са стриите,но са споменати и други неща,та затова реших да изкажа мнение за тях :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pepitttooo на 27 Дек 2010 13:24

Аз също искам да кажа да не спирате да се подържате.Аз лежах пред повечето от бременността си, но не спирах да си правя сешори, грим, ходих да ми правят ноктите, на коламаска, нищо не съм променила.Даже като родих започнах да полагам повече усилия отколкото преди това.Не трябва да се занемаряваме и да се успокояваме, че вече имаме деца.Да не забравяме, че все пак имаме и мъже.А мъжете обичат с очите.
Изображение
Изображение
Аватар
pepitttooo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veronik26 на 13 Май 2011 16:01

аз ползвам козметика на кларанс и биотерм! за лакирането не съм 4ула някой да каже 4е не бива, но аз и без това не се лакирам много!
Изображение
Аватар
veronik26
Редовен
 ---

Мнениеот Anni_K на 07 Яну 2016 14:14

На мен ми е за първи път и съм още в началото. Гинекологът изрично ми забрани да си боядисвам косата до 16та седмица :?:
Иначе все си мислех, че против стрии козметиката се използва след раждането, добре че влязох тук да видя, че не е така. Аз съм в 8ма седмица и все още не е започнал да ми расте корема - дали да започвам от сега или кога?
Anni_K
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 08 Сеп 2017 18:10

Каква козметика използвахте по време на бременността? Искам да използвам само изпитани и качествени продукти.
valentinaivanova
Отличник
 ---

Мнениеот shishkova на 10 Сеп 2017 18:07

По време на бременността си поръчвах козметика от https://www.baby.bg/produkti-za-bremenn ... achki.html . Предлагат изключително качествени кремове и не са скъпи. Хубаво е, че са без конверсанти и аромати, които да причиняват алергии. Определено са подходящи за родилки.
Аватар
shishkova
Сериозен
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 18 Сеп 2017 20:54

Ще пробвам с тях, силно се надявам и на мен да ми харесат.
valentinaivanova
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Бременност и Раждане