Етерични масла

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Етерични масла

Мнениеот lindalinda на 07 Авг 2011 12:48

Ползвате ли етерични масла и за какво? Чета хубави неща за маслата на Икаров и вчера си взех две, на Етерика също има голямо разнообразие. Споделете и вие вашите начини на приложение.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Етерични масла

Мнениеот lindalinda на 11 Авг 2011 14:57

Взех си бадемово масло и масло от лимон. Вечер смесвам от двете по няколко капки и втривам в кожата, след 10 минути попивам излишното със салфетка. Много приятно е за кожата а специално тази комбинация е за подобряване тена на кожата, за премахване на лунички също. Взех си и масло от гроздови семки което се ползва при смесена или мазна кожа. Регулира мастната секреция като не запушва порите, него ще го пробвам след 2-3 дни.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 25 Авг 2011 08:17

Имам ( подарено ) пшенично масло на "Икаров" , с което уж трябваше да си мажа бумбата :lol: , но ми мирише ужасно и едва ли ще изполвам .Не съм фен на тези масла ...
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот malka iskrica на 31 Авг 2011 10:03

nikita_perez написа:Имам ( подарено ) пшенично масло на "Икаров" , с което уж трябваше да си мажа бумбата :lol: , но ми мирише ужасно и едва ли ще изполвам .Не съм фен на тези масла ...

И аз в момента се мажа с на Икаров,(против стрий)но и на мен ми мирише ужасно,не ми понася миризмата и ще сменя с нещо друго
Изображение
Аватар
malka iskrica
Начинаещ
 ---

Мнениеот Anngun на 01 Сеп 2011 17:32

Аз лично ползвам само натурална козметика, без парфюми, оцветители и тем подобни.Вярно е че не мирише на кой знае какво, но пък страшно съживява кожата.Сега в момента съм на крем за суха кожа Нахткерцен, много съм доволна и мисля да си взема и лосиона за тяло (може да не миришат на кокос, но пък са лечебни и на прилична цена) :roll:
Anngun
Начинаещ
 ---

Мнениеот lindalinda на 02 Сеп 2011 15:06

Аз продължавам всяка вечер с бадемово и лимоново масло защото още от бременноста ми останаха пигментни петна по лицето, пробвала съм каква ли не козметика, резултат минимален. Последно се мазах с един крем който наистина имаше ефект но... се оказа че в него имало живак и направо бях шокирана. Продават го в почти всяка аптека между другото. Много се притесних. Оттогава реших да се обърна към козметиката която е 100% натурална.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PetiaM на 21 Окт 2011 17:39

става ли при теб с лимонено масло? аз уж също се мажа, вече цяла седмица но не виждам петната да избледняват.. :?
Аватар
PetiaM
Редовен
 ---

Мнениеот lindalinda на 01 Ное 2011 09:51

Наистина става много бавно. Но сега вече не се мажа защото чакаме бебче и не трябва да се ползват етерични масла. Ако те интересува крем, който премахва петна от лицето, мога да ти препоръчам един крем който ползвам в момента и има ефект още от втората седмица. Аз колко години се мъча с това и наистина вече намерих моят крем. Казва се SD White на Skin Doctors. Това е австралийска козметика и можеш да си го поръчаш по интернет, има офис в София. Носят ти го с куриер на другия ден, скъп е към 55лв но си заслужава парите на 100%. И като се излиза навън задължително слънцезащитен 50+ дори и да няма слънце.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Greta123 на 03 Окт 2014 12:28

Аз използвам козметика с етерични масла. Новата серия на Academie - Aromatherapie е супер. По-скъпа марка, но си заслужава. Ароматите на всички продукти за много приятни, но моя фаворит е тонизиращия им лосион. Той е с екстракт от шишарки и моркови - необичайна комбинация от аромати, но е много освежаващ. :D
Greta123
 ---

Мнениеот viksi на 16 Мар 2016 20:16

Виждам, че споменавате Икаров - не съм фен, определено. Имам горчив опит с техни продукти, затова сега търся наистина качествено етерично масло. Малкото направи хроничен бронхит и вървим към астма, затова ми се иска да опитам нещо алтернативно, за да не го тъпчем всеки месец с антибиотици. Намерих страхотни рецепти с етерично масло от евкалипт и лимон, но не съм сигурна коя марка да използвам. Моя позната е доволна от маслата на Бомб - италиански, но тя ги е ползвала само за разкрасяване, а не за лечение на дете. Това са маслата: https://bomb.bg/masla/eterichni-masla-ceni ще се радвам ако дадете мение, защото наистина не ми се рискува.
viksi
Начинаещ
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 11 Юни 2016 16:13

Миналата седмица си взех крем за тяло с етерично масло Natural Cosmetic от https://www.pazaruvai-lesno.bg . Хубавото на този крем е, че е подходящ за всякакъв вид кожа, а целта му е подобряване на еластичността на кожата и има anti-age ефект. Също така има приятен аромат. В сайта има цяла серия от продукти с арганово масло, мисля да си поръчам душ гел и крем против акне с етерично масло.
valentinaivanova
Отличник
 ---

Мнениеот shishkova на 29 Юни 2016 12:27

Валентина, трябва да го изпробвам, а като гледам и цената му е доста добра.
Аватар
shishkova
Сериозен
 ---

Назад към Красота и Мода