Сода–та.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Сода–та.

Мнениеот lilivi на 30 Юни 2010 10:23

Вижте какво намерих в нета за содичката ,надявам се да ви е интересно и практично материалчето.
Содата освен в домакинството, може отлично да се прилага и в домашната козметика. Ако например се добави малко сода в пяната за почистване на лицето, ще се получи много качествен пилинг. Миниатюрните частички почистват нежно кожата от мъртвите клетки, като й придават свежест и блясък.
Содата, добавена към гела за измиване на лицето, ще донесе истинско облекчение на тези, които страдат от постоянни кожни раздразнения. Възпалените места ще се облекчат при измиване съд слаб воден разтвор.
Ако искате да се отървете от голяма пъпка, за няколко часа нанесете върху нея кашица от сода и вода.
Ако лесно ви се образуват неприятни пъпки по лицето, много подходяща е маската, приготвена от две лъжици брашно и чаена лъжичка сода. Оставете я да действа 15 мин. и я правете веднъж седмично.
За да избавите косата си от праха или големите количества фиксиращи препарати, може да смесите шампоана със сода за хляб в съотношение 4:1. След измиването косата остава мека и лъскава. Тази смес е щадяща и за боядисаната коса.
Содата е вълшебно средство за почистване и на зъбите. Най-добре е щипка сода да се смеси с пастата. Постепенно петната от зъбите изчезват, без да пострада емайлът.
Неприятният дъх също може да се отстрани с помощта на содата – достатъчно е няколко пъти на ден да се изплаква устата с чаша топла вода, в която е разтворена лъжичка сода.
Същият разтвор успешно се справя и с неприятната миризма на краката и подмишниците.
Ако от умора или по друга причина имате торбички под очите, сложете върху тях натопени в соден разтвор тампони. Отпуснете се и след 15 мин. ще почувствате разликата
.
Източник: actualno.com
Изображение
Аватар
lilivi
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Сода–та.

Мнениеот bubi383 на 30 Юни 2010 13:47

Понеже съм с маззна кожа,редовно навлажнявам малко памук,топвам го в содата и с кръгообразни движения го нанасям върху мокро лице.Содата отдавна съм я признала
ИзображениеИзображение
bubi383
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 01 Юли 2010 13:20

И аз съм чувала хубави отзиви за содата, но никога не съм пробвала :roll: Моя колежка си почиства лицето със сода и честно казано кожата й изглежда много добре.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 02 Юли 2010 08:03

Аз използвах и използвам содата за петната по зъбите.Само че след пастата направо си топкам четката в содата съвсем малко,колкото да хване прашец.Определено няма избелваща паста,която да може да се сравни с ефекта от содата и най-важното е,че венците ми спряха и да кървят. :D Аз съм пушач,страстен при това,но нямам лош дъх. Имах и бактерий по езика (тези,от който ти става бял езика и е много неприятно),пак със содата ги махнах.като си изчеткам зъбите минавам и езика.:D Содичката е истинско облекчение за зъбките,няма да сгрешите. :wink: Ще я пробвам и за пъпките да видим какво ще стане,че имам тук такме по някоя пъпка.Ще пиша резултата. :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 02 Юли 2010 11:57

Юле, аз съм чувала, че содата разрушава емайла на зъба и не е много хубаво да се използва с тази цел :roll: От колко време я използваш с тази цел?
Къде е Естерчето да си каже тежката дума :mrgreen:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 07 Юли 2010 16:51

Нати,от мноооого време я използвам содата за зъбите специялно.Точно....около 5 год. някъде.Абе като си станах баш тийнейджърка,много държах на белите зъби.От там разбрах за содата и така.А зъбките ми са очудващо здрави.Даже по време на бременноста не съм имала проблеми с тях.По едно време ми кървяха малко,но бързо размина. :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 07 Юли 2010 23:22

Аз вече два пъти изполвах сода в комбинация с гел за измиване. Кожата ми наистина стана мека. Мисля да продължа, но не всяка вечер :wink:
Юле, колко често използваш содата за избелване на зъбите? В седмицата например.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Натали на 09 Юли 2010 13:12

И аз съм ползвала сода, но нещо без ефект. :?
Като ученичка ми излизаха разни гадни пъпки, и бях чела на памучен тампон да се сложи малко сапунена пяна и сода, и да се чисти лицето. Редовно го правех, но нямаше ефект. :(
И за зъбите съм я ползвала, но само няколко пъти, защото и аз знам, че ги разрушава. И пак без ефект. :lol:
Аватар
Натали
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 01 Авг 2010 17:26

и аз съм чувала добри отзиви за содата,но не съм я ползвала.За почистване на зъби и лице съм чувала
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubetodve на 04 Авг 2010 19:53

Ако страдате от черни точки по лицето, взимате малко сода и втривате хубаво, около 5 мин. на заразеното място, ще се учудите от резултата. За бала си избелих зъбките точно със сода, като Юлето, топвах четката директно в содата. Когато имах проблем с петите, топнах краката за 15 мин. в топла вода и една с.л. сода и после с пемзата тръкнах, егаси хубавия ефект. Доста приложима е.
Аватар
bubetodve
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 11 Авг 2010 23:55

мн полезна информация почерпих,аз използвам содата за пилинг на лицето,защото имам мн черни точки ,обаче първо си правя парна баня с лайка,после втривам с пръсти от содата и ефекта наистина е страхотен и кожата става мн мека,за зъбите не съм пробвала но нищо не ми пречи да го направя :D
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 12 Авг 2010 22:37

Михайлова24 написа:... Юле, колко често използваш содата за избелване на зъбите? В седмицата например.

Нати,преди ползвах всеки ден,но сега когато се сетя.Много рядко вече!Да кажем един път седмично.Но зъбите ми са бели. :D :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Елис7 на 14 Авг 2010 11:53

Много интересна информация,за пръв път чувам за содата ,че може да има
такова дествие!
Мисля скоро да я пробвам за зъбите!
Изображение
Елис7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobynka на 15 Авг 2010 14:30

Да и аз съм 4увала от майка ми (тя я ползва за вси4ко казано горе и се и промива със нея интимните 4асти ,била противобактериална :roll: )
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 15 Авг 2010 17:16

bubetodve написа:Ако страдате от черни точки по лицето, взимате малко сода и втривате хубаво, около 5 мин. на заразеното място, ще се учудите от резултата. За бала си избелих зъбките точно със сода, като Юлето, топвах четката директно в содата. Когато имах проблем с петите, топнах краката за 15 мин. в топла вода и една с.л. сода и после с пемзата тръкнах, егаси хубавия ефект. Доста приложима е.

Бубе ,мерси.ще пробвам за петите,че сега лятото са.........
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Красота и Мода