Стрии

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Стрии

Мнениеот emi_viktoria на 03 Ное 2009 17:07

КАМЕЛИЯ,благодаря!Направо мисля да си купя и да пробвам .
Изображение
Изображение[imgИзображениеimg]
Аватар
emi_viktoria
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 05 Ное 2009 11:49

Моля, пак заповядай! :oki:
Дано ти помогне бързо! Колкото са по-пресни стриите толкова по-бързо изчезват!
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот женито на 13 Дек 2009 23:03

Да ви питам мами, аз съм още само в 4 месец и по гърдите ми се появиха едни червено-сини черти ,това стрии ли са?Много е гадно :nothappy:
Изображение
Изображение
Аватар
женито
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 14 Дек 2009 14:41

Женито, да не те разочаровам, ама ако не са вените ти, които прозират под кожата, значи са стрии! :roll:
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vetito на 27 Яну 2010 13:26

На мен а г-то ми предписа тоалетно мляко против стрии - дермоластин , търсих го и по аптеките, накрая намерих това http://www.toppha.com/dermolastine.htm - ако някой е ползвал, моля за отзиви . В 5 м. съм. и май ще имам проблеми, защото бързо наедрявам. :lol:
Аватар
vetito
 ---

Мнениеот xrissi 28 на 29 Яну 2010 17:25

Аз съм на мнение 4е вси4ко е въпрос на кожа дали е еласти4на или не . :?
xrissi 28
Отличник
 ---

Мнениеот karol на 22 Фев 2010 16:35

xrissi 28 написа:Аз съм на мнение 4е вси4ко е въпрос на кожа дали е еласти4на или не . :?

И аз мисля така. На първата ми бременност се мажех с много лосиони, олиа, но въпреки всичко пак имам страшно много стрии.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
karol
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот metal_mommy на 26 Фев 2010 13:19

аз до шестия месец нямах нито една и буквално за няколко дни цялата се нацепих ,ужастни са иначе пробвах и с маслата на икаров и чико с бебешко олио ,мас но нищо .....имах и пиърсинг на пъпа след като го махнах в 4 ти месец ,сега имам ужасен белег, като една голяма стрия ,препорачвам на всички с пиърсинг да ги махат по рано :sm_156: :sm_156: :sm_156:
Изображение Изображение Изображение
Аватар
metal_mommy
Отличник
 ---

Мнениеот metal_mommy на 13 Мар 2010 23:28

а някой да знае дали е вреден лосиона на avon против стрии докато кърмиш? :roll:
Изображение Изображение Изображение
Аватар
metal_mommy
Отличник
 ---

Мнениеот veseto-dp на 14 Мар 2010 16:45

metal_mommy написа:а някой да знае дали е вреден лосиона на avon против стрии докато кърмиш? :roll:

аз съм ползшала на ейвън всичките лосиони против стрии,няма много ефект от тях,защото трябва да се мажеш сутрин и вечер задължително и така ти отива по 1тубичка на седмица и докато съм кърмила не съм се мазала с лосиони,на някои лосиони пише да не се изполват при кърмене-на този не пише ли :roll: -ако си мажеш корема и краката мисля че няма проблем,но не си мажи гърдите ако кърмиш
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tancheto на 14 Мар 2010 21:27

За бременелките- ако ви сърби корема за нищо на света не го чешете!!! Едно почесване и по опънатата кожа стрийте ще си излязат на воля!!
Иначе бадемово масло, смесено със зехтин му е майката (още от първите дни на бременността) ! Ако почнете да се мажете в 7 месец, кел файда дето се казва. Кожата трябва да е много подготвена от рано!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veseto-dp на 14 Мар 2010 21:46

Tancheto написа:За бременелките- ако ви сърби корема за нищо на света не го чешете!!! Едно почесване и по опънатата кожа стрийте ще си излязат на воля!!
Иначе бадемово масло, смесено със зехтин му е майката (още от първите дни на бременността) ! Ако почнете да се мажете в 7 месец, кел файда дето се казва. Кожата трябва да е много подготвена от рано!

ама Танче защо не каза по рано да ме видиш мен с какво ли не се мазах и пак се разцепих а и се чешех якоо :evil: ама какво да правя много сърбеше :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tancheto на 14 Мар 2010 23:37

Веси, на мен във Франция ми забраниха да се чешам! Сериозно говоря! Там са на принципа, че една бременност в никакъв случей не трябва да повличе на жената в отрицателна посока, и дори след като родиш безплатно ти правят абдо масажи за да сти се събере корема. Та за чешенето ми обясниха, че от това сърби самата кожа, защото вече е опъната до краен предел и може да се сцепи от съвсем лек натиск. Що се отнася до мазилата...... никое от тях не е ефикасно ако се започне късно. А пък веднъж излезли стрийтееее...... не се заблуждавайте мацки, с каквито и л*йна да се мажете отърване НЯМА! Ако има ефект, то той е ваше внушение :wink: Ако на мен не вярвате, питайте дерматолози и естетични хирурзи....Така че не си харчете парите за глупости, ами по-добре се научете да си харесвате тялото такова каквото е! И мойте гърди са нацепени (не от бременността, още много преди тоца) ама хич не ми пука :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 17 Мар 2010 10:32

Tancheto написа: Що се отнася до мазилата...... никое от тях не е ефикасно ако се започне късно. А пък веднъж излезли стрийтееее...... не се заблуждавайте мацки, с каквито и л*йна да се мажете отърване НЯМА! Ако има ефект, то той е ваше внушение :wink:

Ааааа Танче, душко, ще те опровергая веднага! Чак така да си внушавам, че и мъжа ми да спре да ги виждаааа... :roll: :P :lol: Мазилото на Мустела наистина ги изпари, но пак повтарям, че бяха пресни! Старите стрии са много трудно отстраними! Иначе си е вярно, че всичко е до кожа и цаката му е да се започне от рано, а не в 6тия месец да установиш, че "Може би трябва да се мажа с нещо!?" :lol:
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mika123 на 19 Мар 2010 13:07

Съгласна съм, че всичко опира до еластичност на кожата. Разбира се не е излишно да се използва някаква козметика , за да се помага на кожата по време на бременността.
Появят ли се един път стрии, нямат премахване - тази информация ми е от доктор дерматолог. Освен може би с помоща на пластичната хирургия.
Затова най-добре е да се вземат всички възможни мерки за предодвратяване на образуването на стрии.
Аватар
mika123
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Красота и Мода