Стрии

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот elli на 04 Ное 2006 10:46

:lol: и моите стрии са от побертета, ама аз тогава правех разни диети и най-смешното е, че бях слаба а се мислих за дебела. Всъщност в аптеките продават много хубави продукти, обаче за тези, който са как да ги нареча по-преснички, сега появили се, при тях може и да има някакъв ефект да се заличат, но при тези, с които сме се здобили едва ли. На ROC козметиката е най-добра казват, ако си спомням правилно към 50лв. беше едно флаконче.
Аватар
elli
Пристрастен
 ---

Мнениеот nadejda chamova на 04 Ное 2006 14:31

emmy написа:
kama4e написа:Стрията е белег на кожата и веднъж появила се тя няма пълно заличаване.Никакъв крем,гел,лосион или дори Контратубекс няма да помогне за пълното им заличаване.Ужасни са.Мразя ги.Няма да казвам колко мноооогооооо имам. :cry:

И аз така.Мазала съм се с какво ли не и нищо не помага :cry: .

Въпрос е на еластичност на кожата и аз имам стрии, не са много, но ги има и то в областа на ханша :(
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nadejda chamova
VIP
 ---

Мнениеот vaina на 05 Ное 2006 14:01

Всичко е много индивидуално. Лично аз от самото начало се мазах с какво ли не -Мустела,Чико,джонсан,Лирак,Икаров,контратубекс за белези,бебешки кремове даже свинска маз и ефекта е НИКАКАВ! Цялата съм в стрий. Така,че с каквото и да се мажеш,ако кожата ти е прерасположена и не е достатачно еластична нищо не помага! :( :cry:
Аватар
vaina
Начинаещ
 ---

Мнениеот elli на 06 Ное 2006 15:10

:D може и да си права, но все пак трябва да се приемат много течности, за да е еластична кожата, а и прием на витамин Е. :wink:
Аватар
elli
Пристрастен
 ---

Мнениеот ionkovi на 10 Ное 2006 17:48

Здравейте,аз сьщо имам стрии от пубертета .В момента съм в 21г.с и се мажа с едно олио на "Икаров"против стрий ,вярно не ми мирише особено приятно,но засега сам доволна от него.
ionkovi
Редовен
 ---

Мнениеот Did на 12 Ное 2006 14:28

Аз моите ги получих през първата бременност, макар че се мазах с какво ли не - от български до чужди марки козметика. Сега се мажа от както разбрах, че съм бременна първо с крем за стрии на Дева, че ми беще останал от преди, сега съм на Регал и съм много доволна поне за сега - не виждам да имам нови или старите ми да се уголемяват още. По въпроса за еластичността мисля, че си е до ген. Имам приятелки, които не са се мазали с нищо и качиха повече от 15 кг брез бременността и нямат и една стриичка
Изображение
Изображение
Изображение
Учи се от всички, не подражавай на никого, старай се да бъдеш, а не да изглеждаш!
Аватар
Did
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evdokiya_bayrami на 24 Ное 2006 14:28

Някой да е ползвал MUSTELA 9 MOIS,сега започнах да се мажа с него!Много се надявам да има ефект,че както съм започнала да се поразширявам на места... :? сериозно се притеснявам!
Преди това ползвах Дева против стрии,ама е много сух и труден за втриване;също и на Jhonson бебешко олио!
Бях си купила от Англия на REVLON,страхотен лосион,но свърши :cry: ...а тук май го няма! :(
Та за МУСТЕЛА си кажете мнението :wink: ...
Животът не се мери с брой вдишвания и издишвания, а с миговете, в които ни спира дъха!
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
evdokiya_bayrami
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот norin на 03 Дек 2006 01:33

Според мен е хубаво да се ползват кремовете против стрии от началото на бременността и да се продължи и след раждането, когато започнете да отслабвате. Аз започнах да ползвам крем против стрии на Chicco когато разбрах, че съм бременна. Ползвала съм и на Avent и съм доволна, но продължих и след раждането да ги използвам. Честно казано не съм много убедена, че много помагат, на мен на корема не ми излезе нито една стрия, но на дупето ми се увеличиха. Казвам увеличиха, защото имах от преди това от рязко отслабване. Като цяло обаче може да се каже, че съм доволна, защото по принцип имам много суха кожа и много се притеснявах, че ще се нацепя цялата. Имам приятелка, която изглежда ужасно! :( Слава богу при мен пораженията са минимални като имам в предвид, че качих 30 кг. по време на бременността ми. Направо ужас! :nothappy:
Изображение

Изображение
Аватар
norin
Отличник
 ---

Мнениеот AV на 26 Яну 2007 01:02

Ползвах олио На Jhonson,но последните дни ми свърши а не исках да остава за малчо понеже се бях спряла на Bubhen, се мажех с бебешкото кремче на Nivea. Нямах нито една,защото акушерката ми сложи торба с пясък веднага след раждането та кожата да се прибере веднага, а аз я махах понеже болеше ужасно,но като излязохме ме посъветваха да си обуя един колан та по бързо да ми се прибере корема и те ти беля от дясно под пъпчето имам две три чертички. Не се забелязват, но съм сигурно че лятото ще изпъкнат. Та съвет към всечки бъдещи мами: търпете пясъка в болницата и не обувайте колани 3-4 дни след раждането.Гинекологът ми каза че именно заради колана съм получила тези чертички, понеже по време на самото раждане не съм имала. Ето и една интересна тема :D
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Dobi81 на 26 Яну 2007 22:34

За мое голямо щастие не ми се появиха стрии по време на бремеността, бях си купила крем против стрии на Галеник.
Изображение
Изображение
Аватар
Dobi81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот пуфа на 31 Яну 2007 15:56

за сега нямам,мажа се с бебешко олио една тубичка на Ееент,а сега съм взела на Джонсън,дано да не ми се появят до края
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
пуфа
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 31 Яну 2007 22:59

хубаво е по време на бременноста да се мажеш но според мен най вече зависи от самата кожа и аз се мазах :( но пак ми се появиха стрии :( аз си имах малко и преди това :( не може да сме перфектни отвсякъде :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mika на 03 Фев 2007 17:10

На мен през бремеността не ми се появиха,но от скоро имам на едната гърда;бебчо нея я харесва повече.Не съм ползвала специални мазила,но аз по принцип мажа тялото си,а и в материалите който исчетох по въпроса пише,че всичко е генетично заложено,тъй че ако ти е заложенода имаш стрий ще имаш каквато и козметика да ползваш; и съвета е да не харчим парите си за скъпи продукти,по-ефективни са маслата,като бадемово и пшеничен зародиш.
Аватар
mika
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anni_79 на 03 Фев 2007 18:37

По корема нямам никакви стрии,но по гърдите имам.Малко след раждането личаха доста,но сега са по-незабележими.
Аватар
anni_79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот macka на 06 Фев 2007 17:52

anni_79 написа:По корема нямам никакви стрии,но по гърдите имам.Малко след раждането личаха доста,но сега са по-незабележими.

и аз съм така
Изображение
Изображение
Аватар
macka
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Красота и Мода