Лазерна епилация в къщи ?

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Лазерна епилация в къщи ?

Мнениеот Lus на 14 Юни 2009 19:00

Да не мислищ, че навсякъде са специалиатите?
Все пак аз съм инженер.
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veronika13 на 16 Юни 2009 09:23

Момичета и момчета, препоръчвам ви http://save-darina.org/ ако искате да си правите качествена лазерна епилация. Имат чисто нов немски александритен лазер, който е направен единствено за лазерна епилация.
Останах възхитена като разбрах,че са единствените, които се занимават само с лазерна епилация и нищо друго.
http://save-darina.org/

Рекламата в сайта се заплаща!
Модератор
veronika13
 ---

Мнениеот veronika13 на 18 Юни 2009 11:24

*********е студиото за лазерна епилация, вместо да го триете заради реклама го пуснете, а не хората да си набутват парите по фотоепилация или домашни измишльотини...

Редактирано от Модератор
veronika13
 ---

Мнениеот intense® на 18 Юни 2009 16:25

veronika13 написа:******* студиото за лазерна епилация, вместо да го триете заради реклама го пуснете, а не хората да си набутват парите по фотоепилация или домашни измишльотини...

Хайде да четем правилата, а?!
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот Marcheto на 25 Сеп 2009 14:12

Не бих се излъгала по тези домашни уреди. Ако бяха качествени, то би трябвало и цените им да са различни. Китай напредва - това ми е мнението.
Marcheto
Начинаещ
 ---

Мнениеот Jordana88 на 16 Юни 2010 13:22

Аз вече си закупих уред от фирмата, само че не за лазерна епилация, а за фотоепилация. Не знам дали не са ме излъгали, но ми казаха, че моя уред е Израелски. Много ми е хубав - Silk'n е името. Харесах го от един чужд сайт и го намерих и тук.
За другите уреди, за който пише тук разбрах, че са английски. Krasivotialo мисля, че се казваше фирмата, но не съм напълно сигурна :) Когато ми ги демонстрираха обаче, ми се сториха много бавни в сравнение с този.
Но е факт, че вече има и друг вариант освен с студио. Лошото е, че българите не вярваме на евтините неща, така сме се научили.
Не знам дали ще има същия ефект, но пък си струва да опитам. На корема е забележима разликата, интимната зона обаче се бори по-трудно :(
Jordana88
 ---

Мнениеот bibinceto на 05 Юли 2010 09:55

Здравейте! Аз имам лазера на RIO X20, използвала съм го много малко, но честно казано нямам време да се занимавам с него. Продавам го, ако някой се интересува да ми пише на ЛС.
Аватар
bibinceto
Сериозен
 ---

Мнениеот Camellia на 24 Ное 2010 11:33

Току-що се сдобих с един от тези уреди. Естествено не съм давала пари за него. Взех го от една приятелка, чиято сестра живее в Англия и си го е купила. Нито една от двете обаче не е намерила време да го ползва. Наистина става бавно, защото се третира косъм по косъм. Аз сега се облъчих на две-три места и ако до следобяд не съм получила нежелана реакция ще продължа малко по малко с обезкосмяването, пък да видим какво ще стане! Не знам кой е моделът. С лазер само за по един косъм е. :roll:
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Magdalena Dimitrova на 17 Дек 2010 13:21

аз не бих рискувала с лазер със съмнителни качества. Все пак ще го използам върху себе си :D Ходя от извесно време на лазерна в едно студио до Пирогов и съм страшно доволна. Космите изтъняха и оредяха драстично. Много се кефя. Там ме обслужват медицински лица и това ме кара да се чувствам доста спокойна, все пак е лазер...
Magdalena Dimitrova
 ---

Мнениеот Camellia на 17 Дек 2010 15:17

Значи, лазерът не е със съмнително качество. Първо - трябва да сте наистина запознати с производителите, за да твърдите, че качеството му е съмнително.Второ - по същата логика можете да се съмнявате и в епилиращите ленти и домашната кола маска. И трето - щом е създаден за домашна епилация, значи не е чаааак толкова опасен, колкото мислите. И четвърто - винаги първо се прави опит дали кожата ти ще го понесе и чак тогава се третира навсякъде.
Е, аз го пробвах. Нямаше ефект от първият път и пробвах втори. Някои косъмчета паднаха след няколко дни, други - не. Беше усилен на последната степен. Става адски бавно, защото е от лазерите с площ един косъм. Мисля, че приключих с домашният лазер. Нямам нерви за такова нещо. Става да си обработиш примерно веждите, над горната устна (мустака, така да се каже), евентуаааааално мишниците и по края на бикини зоната. Не боли, не щипе, не изгаря... Ако ви попадне такова нещо - пробвайте!
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот aneliaivanova86 на 11 Юни 2011 16:44

Да ви кажа честно ако ще си правя процедура по епилация, то по-скоро би била фотоепилация. Защо? Ами защото фотоепилацията е призната като един от най-ефективните методи за отстраняване на нежеланото окосмяване. И ако все още се съмнявате в това – точно сега е моментът да прочетете тази статия.

Как действа фотоепилацията? Принципът се състои във въздействието на мощни импулси светлина (intense pulsed light - IPL) върху сърцевината и корена на косъма. Оцветяващият космите пигмент – меланинът – поглъща енергията на светлинните вълни. В резултат светлинната енергия се преобразува в топлинна, корените на космите силно се загряват и се разрушават. Трябва да се отбележи, че тъмните косми съдържат повече меланин, отколкото светлите или побелелите. Затова фотоепилацията е най-ефективна при тъмно окосмяване, по-слабо ефективна при светло и изобщо не се прилага за отстраняване на побелели косми (тъй като в тях няма изобщо меланин). Чрез метода на фотоепилацията могат да се отстраняват косми от всякакви участъци на тялото – започвайки от косъмчетата над горната устна и стигайки до интимните места.

Качеството на услугата се определя от качеството на оборудването. В добрите салони оборудването позволява да се проведе индивидуална преценка на интензивността на светлината и количеството процедури. По този начин ще получите най-щадящото и ефективно въздействие. В по-евтините места ще ви предложат универсална програма, която може да се окаже или прекалено травмираща, или недостатъчно ефективна. Стойността на процедурата се определя не само от качеството на оборудването и квалификацията на персонала, но и от площта на кожата, на която трябва да се премахнат космите.
Така, че иска се детайлно проучване преди да се захване човек. В момента нямам нито възможността, нито времето, което е необходимо да отделя за такава епилация и затова си карам с епилатор и лентички.
aneliaivanova86
 ---

Мнениеот soniK на 04 Фев 2015 09:55

Някой вече да си е купил и да има мнение? :D Аз съм на път да си купя,събирам все още информация.
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kalinak на 23 Юни 2015 00:34

Не бе недей вкъщи не излиза по евтино повярвай. По-добре иди при професионалисти. Аз например в Пловдив ходя при Лазерни центрове Инканто и честно да ти кажа доста рядко ми се налага 5-6 пъти годишно. Имат много добри уреди и козметици и се стараят да забавят максимално разстежа
kalinak
Начинаещ
 ---

Мнениеот Sissi0011 на 25 Юли 2015 15:29

Здравейте, дами. Моето мнение за уредите за лазерна епилация за домашна употреба е много ниско, така да се каже – направо негативно. Изпробвала съм им възможностите – много бавни, некачествено работят (всеки косъм поотделно обработват) и ако искаш да отстраниш косъмчетата хубаво ще са нужни часове… Много зле. И накрая какво се получи, излъгах се аз – дадох близо двеста лева за един Xmos laser (май така му беше името) и си останах пак с окосмяването. Не ви препоръчвам да си купувате, само ще си дадете парите. Е, ако имате свободни дни да се занимавате само с епилация – може и да ви устройва такъв лазерен епилатор. :) След като си го купих и не подейства, известно време пак си ходих на кола маска, но и това не си е работа и сега ходя в Армада, където хората си разбират от работата. Не искам да правя реклама, но държа да отбележа, че в сравнение с епилацията вкъщи – с технологиите специално за лазерна епилация направо се родих. Все пак оборудването в тези места специално за епилация не струва 200 лв, а сигурно 200 000 лв и малко или много е по-качествено. Не се лъжете и не купувайте някакви измислени лазерни епилатори, по-добре си купете нормален епилатор или идете на лазерна епилация ;)
Sissi0011
 ---

Мнениеот mina99 на 22 Сеп 2015 21:45

Аз не смея да си правя лазерна епилация сама, защото за тази цел си трябва човек, който е квалифициран. Скоро започнах да ходя на лазерна епилация, вече съм на третата процедура и за сега съм доволна, дано е така и до края, вижте https://www.youtube.com/watch?v=RCO-3H-F6-4 . Всеки може да избира как да се обезкосмяване, дано само да не направите беля като нямате опит. Успех!
Аватар
mina99
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Красота и Мода