Маска за коса

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Маска за коса

Мнениеот izzi на 25 Яну 2009 19:07

Аз от много години съм само на L'oreal profesional и съм страшно доволна.
Аватар
izzi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 01 Фев 2009 23:37

Аз от време на време си правя маска от жълтък, мед, оцет и купешка маска.Стоя така 3-4 часа.Определо има ефект.
Ина4е много харесвам маските на Гарние.Последно си взех на Дав за косопад и от нея съм доволна.2-3 4аса преди всяко къпане по краищата си слагам бадемово масло.
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jilina на 03 Фев 2009 00:32

Плзвам напоследък само на Гарниер продуктите Колор резист.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 03 Фев 2009 11:51

В момента ползвам професионална на лореал-интенс рипер,много съм доволна от продуктите
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 03 Фев 2009 16:13

В момента имам само една- "Глис кюр" - "цялостно възстановяване 19" .Без отмиване е и за това много ми допада.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Elisha на 03 Фев 2009 16:42

За любителите на домашните маски, ще дам една рецепта, която преди години спаси косата ми, без да преувеличавам, в буквалния смисъл. Косата ми беше запонала да капе на кичури, това е болест, наречена Алопециа ареата. Стигнахме до София при уж най-добрата професорка, която се занимава само с тази болест. Куп пари дадохме за мазила, да не говорим, че трябваше да стоя у дома по 48 часа без да мога да се покажа навън, заради нахлепаната ми коса. След лечение при един човек в Чирпан, той ми даде тази рецепта, която не само накара косата ми да расте като луда, ами се и сгъсти невероятно много.

равни количества Тривитаминол(който се намира само във ветеринарните аптеки), глицерин, витамин А. Към тази смес можете да добавяте и от вас, например аз съм слагала мед, бренди(или друг алкохол), жълтък. Може на някой да му е смешно мазането с продукт за жовотни, но оказва невероятно въздействие на косата. При мен случая беше доста сериозен, но този Тривитаминол много ми помогна. След раждането се мазах с него и не ми е паднал един косъм, докато на познати след раждането им окапваше косата. Дано съм полезна!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот izzi на 03 Фев 2009 19:56

Чудесно,е че има такива жени като теб,Elisha!
Аз бих си я направила,че косата така ми пада...
А майка ми имаше твоя проблем с алопецията и това,което и помогна естествено не бяха скъпите лекарства,които и бяха предписали докторите,а бабешка рецепта. Бяха и казали да маже мястото,където е падала косата с никотин! Това помогна на нея и за около три седмици и тръгна нова коса!
Аватар
izzi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 03 Фев 2009 23:46

Елиша, наистина много убедително.Както се казва бабешки цярове, но понякога са много по-добри от скъпите мазила и лекарства.Аз вярвам, 4е си била много полезна за моми4етата, които имат този проблем!
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот magos на 05 Фев 2009 00:41

Elisha написа:За любителите на домашните маски, ще дам една рецепта, която преди години спаси косата ми, без да преувеличавам, в буквалния смисъл. Косата ми беше запонала да капе на кичури, това е болест, наречена Алопециа ареата. Стигнахме до София при уж най-добрата професорка, която се занимава само с тази болест. Куп пари дадохме за мазила, да не говорим, че трябваше да стоя у дома по 48 часа без да мога да се покажа навън, заради нахлепаната ми коса. След лечение при един човек в Чирпан, той ми даде тази рецепта, която не само накара косата ми да расте като луда, ами се и сгъсти невероятно много.

равни количества Тривитаминол(който се намира само във ветеринарните аптеки), глицерин, витамин А. Към тази смес можете да добавяте и от вас, например аз съм слагала мед, бренди(или друг алкохол), жълтък. Може на някой да му е смешно мазането с продукт за жовотни, но оказва невероятно въздействие на косата. При мен случая беше доста сериозен, но този Тривитаминол много ми помогна. След раждането се мазах с него и не ми е паднал един косъм, докато на познати след раждането им окапваше косата. Дано съм полезна!!!

О, изцяло подкрепям Елиша за тривитаминола! Действа! Аз този цяр го знам от години, помагал е и на хора, които оплешивяват.За това чудодейно едва ли не мазило съм чувала добри отзиви от кого ли не - и приятелки, и фризьорки по салоните за красота...И разбира се, хора които са го ползвали! Затова аз самата си взех, когато ми се появи проблемът с косопада (заради боядисване с ТРИ БОИ за една нощ!!) и останах страшно изумена. Значи, това не са точно бабини рецепти, това е нещо като лосион (мазно е като олио или зехтин), с което мажат руното на овцете и други животни за сгъстяване. Така че, нищо чудно, че действа и при хората, то това са само витамини - А,Д (три) и Е. По принцип се мажа само с него, като го оставям да престои на главата ми около 2 часа, но сега ще пробвами рецептата, която е дала Елиша. За съжаление, не съм много постоянна, и много често опаковките ги изхвърлям почти цели, заради изминала срок на годност. Но въпреки рядката употреба, определено ефектът е поразителен! Сгъстява косата, спира косопада. Моето мило има от скоро (2 години някъде) проблем с косата- в предната му част започна да пада прогресивно, и той , също като Елиша е ходил къде ли не, при най-добрите професори в София, какви пари е потрошил по всякакви скъпи лекарства, хапчета и шампоани. Ефект- нулев! Диагнозата била, че това се дължи на стрес някакъв, но..ефективно лечение така и не успели да приложат. Казах му за Тривитаминола, майка му също, с последна надежда женицата, настоя да го ползваме и... казвам ви, досега само 2-3 пъти съм го намазала, за по 30 мин. и косата му спря да капе! А майка му разпитала свои познати дали са ползвали това мазило, и колежка й разказала за своя съпруг, който почти без коса бил останал, но след редовна употреба, косата му порастнала отново!
Това мазило наистина се намира само по ветеринарните аптеки и хубавото е , че е по джоба на всеки - около 4- 5 лв шишенцето, 100 мл.
Наистина, момичета, заслужава си да се пробва.
Изображение Изображение

"Не големите изяждат малките, а бързите - бавните!"
Аватар
magos
Сериозен
 ---

Мнениеот Elisha на 06 Фев 2009 01:57

Izzi, това е наистина много болезнен проблем, особено за една жена, тъй като косата е може би първото нещо, освен гърдите естествено (в кръга на шегата), което забелязват мъжете у нас. Моето самочувствие беше спаднало на минимум, бях започнала да оплешивявам, това ме тормозеше ужасно. Изчела съм сума литаратура за тази болест, тя е в много различни форми, гледала съм снимки, на живо съм виждала деца, които нямат никаква коса, вежди и дори мигли. Много е стресиращо. Посещавах един "знахар" в Чирпан, който ми мажеше петната по главата с нещо, което пареше толкова много, че не веднъж съм се прибирала с рев до Димитровград, а бях 11 клас. Като приключи лечението започнах с маската с Тривитаминола и чудото стана. До ден днешен нямам вече този проблем, да чукна на дърво и да благодаря на този, който ме свърза с чирпанлията. Препоръчвам го на мами с проблемни коси, при сезонен косопад, за стресовия за организма следродилен период, или за мами, които искат да подобрят вида на косите си. Както е казала magos, това е продукт, предназначен за мазане на овчето руно или за конска грива, но явно с човешката коса прави изумителни неща. Този, който пробва сам ще се убеди.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nev_23 на 01 Май 2009 17:51

Miosotis с костен мозък и плацента.Перфектна е!Използвам я от години!
Изображение
Аватар
nev_23
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот buterfly на 08 Май 2009 09:08

Аз също съм ползвала Миосотис и съм много доволна, макар че да чукна на дърво нямам проблеми с косата си засега. Чувала съм обаче че докато кърмиш не ти капе косата , като спреш тогава , а а аз още кърмя моя бебок.Иначе от години си правя домашма маска с жълтък, кисело мляко, мед,зехтин или деавит(от аптеките) и малко ракия. Слагам една найлонова торба на главата и така 2 часа. Мога да кажа че въпреки че имам тънък косъм редовно си боядисвам косата и кичури правя и нямам проблеми.
Изображение
Изображение
Аватар
buterfly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 13 Май 2009 22:49

Ами аз съм ползвала една маска с "костен мозък и плацента" (не го разбирайте буквално),както и една гореща макса на AVON.От първата съм доволна,но от втората...не бих казала.Правила съм си и бабини рецепти за маски и те също са хубави.Но сега съм си взела хининова вода вместо маска,пък да видим какъв ще е резултата. :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lidia7608 на 16 Май 2009 18:01

Използвам маска на AVON от серията planet spa с маслини -страхотна е .Понякога и тази на echo,но определено първата е по-добра.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Изображение
lidia7608
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vasilka.stefanova на 04 Юни 2009 12:19

zdraveite,az su6to polzvam trivitaminola i sum mnogo dovolna,kosata mi se sguatqva,no iskam da znam dali moga da maja i kosi4kata na detenceto mi,tq e na 2god.a nqmame mnogo kosa,podstrigvam q no osobeno golqm rezyltat nqma,nqkoi znae li dali moga da maja i neq,blagodarq vi

Здравейте, аз също ползвам тривитаминола и съм много доволна, косата ми се сгъстява, но искам да знам дали мога да мажа и косичката на детенцето ми, тя е на 2 год., а нямаме много коса, подстригвам я, но особено голям резултат няма, някой знае ли дали мога да мажа и нея, благодаря ви.

Благодарим Ви за участието във форума! Писането на кирилица тук е задължително. Ако нямате кирилизираща програма, моля използвайте КРЕДОР. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
vasilka.stefanova
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Красота и Мода