Маска за коса

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Re: Маска за коса

Мнениеот Jordana88 на 16 Юни 2010 12:58

Аз пък VidaShock ампули и тоник(не е точно маска де, но ефектът е супер) ... Дадоха ми ги като подарък при една покупка, а те ми спасиха косата :) Много съм доволна , но не знам къде се продават :?
Jordana88
 ---

Маски за коса

Мнениеот lussi на 17 Дек 2010 06:59

Здравейте дами,
От известно време косата ми е станала тънка и изтощена :( . Всичките лакове за коса, преси, сешоари и т.н. допринесоха са състоянието й. Иска ми се да пробвам с някакви маски за коса, но нямам опит с тях. Чувала съм, че маски с масла и витамини дават резултат, но кои точно витамини и масла и как се прилагат тези маски?
lussi
 ---

Мнениеот Brinne на 04 Яну 2011 18:17

Здравейте. Темата за косата ми е любима :D Предпочитам домашните маски. Любимата ми е зехтин+мед+жълтък. Вместо зехтин експериментирам с други масла - бадемово, кокосово, даже и свинска мас.
Не се боядисвам, а се къносвам с естествена индийска къна+амла+касия. Това са все натурални продукти, които придават чудесен вид на косата.
Ето една снимка от мен след последното къносване: Изображение
Константин - 6 г. и 10 м.
Иван - 2 г. и 11 м.
Аватар
Brinne
 ---

Re: Маски за коса

Мнениеот Brinne на 04 Яну 2011 18:24

lussi написа:Здравейте дами,
От известно време косата ми е станала тънка и изтощена :( . Всичките лакове за коса, преси, сешоари и т.н. допринесоха са състоянието й. Иска ми се да пробвам с някакви маски за коса, но нямам опит с тях. Чувала съм, че маски с масла и витамини дават резултат, но кои точно витамини и масла и как се прилагат тези маски?

Позволявам си да се включа с няколко съвета 8)
Пресата уврежда косата силно. Добре е да се прибягва до нея по-рядко и то след употреба на подходящ термозащитен продукт. Аз лично не бих подложила косата си на подобно мъчение. Сушар използвам много рядко и при необходимост, на най-ниската степен. Добре е да се започне от някъде за подобряване на състоянието на косата. Ако има изгорели или цъфнали краища няма друг начин, освен да се подрежат. За да се види някакъв ефект трябва редовна употреба на подходящи маски. Ефектът ще е най-вече върху новопоникналата коса. Увредената коса може да се замаскира с някои продукти - има заглаждащи такива, има терапии с кератин и протеини, които външно подобряват състоянието на косата.
Аз съм голям фен на домашните маски, както писах по-горе. Четох, че е обсъждана и маската с Тривитаминол/вит. АДЗЕ /. Лично аз не съм я пробвала, но и нямам подобно желание, защото витамините в АДЗЕ-то са мастноразтворими и в количества, неподходящи за хора. ритеснявам се от хипервитаминоза, което не е шега работа.
Константин - 6 г. и 10 м.
Иван - 2 г. и 11 м.
Аватар
Brinne
 ---

Мнениеот SIMON4ETOYY на 29 Яну 2011 21:21

ЗДРАВЕЙТЕ и от мен, аз мога да кажа че също съм много доволна само от домашните маски, а тези купешките са си само химия, макар че на тях пише-костен мозък, плацента еди си какво, а мириса им е невероятен, да ама са си химия, за ТРИВИТАМИНОЛА и аз го използвах преди 2 год, наистина косата ми се пооправи, че се бях изсветлявала от черно та предади ми блясък, пооправия , но пък много взе да ми се омъзнява в корените, а аз съм със многооо ама много суха коса, и спрях да го използвам, сега пак си правя дом. маски за подхранване-...
-2жълтъка
-1-2 лъж зехтин
-1 л.оцет
-1л.ракия(или друг алкохол)
-1л. стимулант на икаров за коса
-1л.хума за коса
-1л.кис мляко
-понякокога ако ми се плеска повече слагам каквото още ми хрумне-и маже се в корените, а остатъка по дължината на косата, слага се найлонка и кърпа и се седи поне 1 час, след като я измия косата си слагам хининова вода но само в корените, а по дължината си слагам при измиването малко балсам, вече използвам шампоан на ДЕНИС-с силикон за изтощени коса-много съм доволна от косата си, става мека, лъскава...
МОЛЯВИ ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ НЕЩО ЗА СЛЕД ИЗМИВАНЕ-ИСКАМ МНОГО БЛЯСЪК А СЪЩО ИСКАМ НЕЩО ЗА ВКАРВАНЕ В РЕД КОСАТА СИ, ЧЕ МИ Е ЧУПЛИВА ПЪК СКОРО СЕ ПОДСТРИГАХ ПО КЪСО И НЕМОГА ДА Я ОВЛАДЕЯ, САМО СТЪРЧИ, ХВЪРЧИ и без пяна да я начупя не става..
ИзображениеИзображение
роден - 2.870гр и 51 см
1месец- 4.060гр и 53 см
2месеца-5.220гр и 56 см
3месец-6.080гр и 59см
SIMON4ETOYY
Отличник
 ---

Мнениеот v3r0n1ka91 на 07 Ное 2011 21:54

Здравейте, реших и аз да пиша . :) аз си закупих ето тази маска тъй като боята ми за коса е на същата марка ( INDOLA ):

http://hair2007.bg/product_info.php?cPa ... cts_id=723

Много съм доволна, даже преди малко се боядисах , докато се къпех си сложих и маска на косата, искам да ви споделя че косата ми сега е уникална, супер мека, не е изтощена изобщо , все едно не съм се боядисвала. Като цяло страшно много си поддържам косата, но от тази маска наистина съм много доволна, препоръчвам ви я, заслужава си парите. :)
v3r0n1ka91
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 18 Ное 2011 12:18

Ползвам маска Miosotis много е ефикасна ;)
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PetiaM на 29 Ное 2011 15:11

а някой правил ли си е домашна маска с пресован лук? чух, че стимулира растежа на косъма, но не съм видяла ефект досега, а вече 4 пъти съм си правила
Аватар
PetiaM
Редовен
 ---

Мнениеот malinka85 на 20 Дек 2011 12:48

Аз използвам маската с чесън на Lorys и съм много доволна от нея.
malinka85
Начинаещ
 ---

Мнениеот kristina iv iv на 22 Май 2012 16:46

тука има много и разнообразни маски за коса- за различни коси и за различни сезони ;)
изтрит линк
kristina iv iv
Начинаещ
 ---

Мнениеот momakokona на 25 Окт 2012 15:19

Аз ползвам на Л'Ореал от Серия Професионален Експерт Professionnel Expert Serie Absolut Repair Cellular Mask и съм много доволна.
Изображение
momakokona
Начинаещ
 ---

Мнениеот mariqhristova на 10 Юни 2016 16:35

Да ви кажа честно, наскоро си купих етоз тази маска за коса https://bomb.bg/za-kosa/maska-za-kosa-ceni дали е толкова хубава все още не мога да кажа, но имам приятелка, която я ползва и ме уверява, че ще направи чудеса с косата ми. Ако искате пробвайте я, аз все още не мога да гарантирам за нея на 100 % :P
mariqhristova
 ---

Предишна

Назад към Красота и Мода