Аптамил или Милумил

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Аптамил или Милумил

Мнениеот veni04 на 30 Яну 2008 16:30

Е мамчета дайте вашето мнение кое е по добро
Синът ми съм го хранила с Милумил и бях много доволна , но виждам че нещо много се хвали и Аптамил
Та кажете ми според вас кое е по хубавото - разбира се че кърмата е най-добрия вариант ама като е липса.....
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Аптамил или Милумил

Мнениеот Bonbon на 01 Фев 2008 18:21

Здравей аз взимах Аптамил и бях много доволна Тони нямаше никакви проблеми
Сега има една нова храна Лактана Био за нея съм чувала че е много хубава но не съм копувала
Има още много теми свързани с адаптираните млека можеш да ги прочетеш има много полезни съвети :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Bonbon
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plamba_bo на 01 Фев 2008 20:32

Аз лично я дохранвам с Аптамил,но останах приятно изненадана като открих че Аптамил който купих от България няма нищо общо с тоя в Италия!!!!Този от БГ мирише на риба и е по едър,а този тук е сладък и много финен!Трябва да видиш какво ще хареса на бебето,не е задължително да е скъпо!!!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
plamba_bo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 02 Фев 2008 00:10

До колкото зная, Милумилът е за чувствителни стомахчета. Аз дохранвах Гергана с Аптамил, но го смесвах 50/50 с Аптамил АР, защото в един период връщаша след ядене.
не зная новите Аптамили как миришат, но старият наистина не миришеше много приятно.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Rumy на 02 Фев 2008 14:13

Bonbon написа:Здравей аз взимах Аптамил и бях много доволна Тони нямаше никакви проблеми
Сега има една нова храна Лактана Био за нея съм чувала че е много хубава но не съм копувала
Има още много теми свързани с адаптираните млека можеш да ги прочетеш има много полезни съвети :)

Аз бих те посъветвала същото. Лактана БИО е с пробиотици и е немско БИО мляко. Давам го и на двете си деца и да ти кажа съм много по-доволна отколкото от Аптамила. На голямата си дъщеричка съм давала и Аптамил преди Лактана. За Милумил нищо не мога да ти кажа само съм чувала, че мирише на ванилия и по-сладък. Аз горещо препоръчвам Лактана БИО. Много мами с които сме заедно по градинката са на Лактана БИО и не съм чула нито едно отрицателно мнение. Успех от мен. :D
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот kate на 07 Фев 2008 13:52

Аз зная че Аптамила го водят по-добър има една съставка която в Милумила липсва.
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alexs на 14 Яну 2009 16:12

Здравейте, на всички.
Педиатърката ми каза да ползвам Нан т.к. кармата не ми достигаше, но сина ми от нея неможеше да ака, по един път на ден и постояно се напъваше и го болеше коремчето ,затова я смених с Аптамил и проблема се оправи.Но сега ми прави впечатление че ака на всяко ядене и въпреки всичко коремчето го боли и се привива, като чели има колики, който бяха намаляли с Нан. Та се питам, възможно ли е от Аптамила да се засилят коликите,. чела съм че има адаптирани млека на различна основа - краве мляко и на основа соя, и миля че имаше и др.Нали коликите идват от кравето мляко т.к. орг. на бебето не може да го разгради.,чудя се какво адаптирано мляко да ползвам, така бяхме и с капките за колики, а сега и с млякото,...........???............. ако може някой да помогне..........???
alexs
Начинаещ
 ---

Мнениеот veni04 на 15 Яну 2009 10:38

Хах ха ха когато съм пуснала тази тема ,бях още бременна и не съм предполагала че моя мъник няма да иска никакво адаптирано мляко а само да суче ,иска си живо месо ,няма да го залъгвам със силикони :mrgreen:
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galq_86 на 15 Яну 2009 13:14

Аз давам Милумил и останах доволна, малката много го харесва, не сме имали проблеми като повръщане и запек.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
galq_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ATI21 на 15 Яну 2009 13:23

Кърмих бебо само един месец,после минахме на Аптамил и все още сме на него.Не съм сменяла млякото,действа и добре-не повръща,няма запек....доволна съм :D
Изображение
Аватар
ATI21
Отличник
 ---

Мнениеот petillo на 22 Яну 2009 09:07

Zdraveite!Kazvam se Raliza i sam ot Plovdiv.Predi mesez mi se rodi bebce momicenze i sam mnogo shtastliva,no imame problemi s mlekata.Smenihme niakolko sega sam na Aptamil zashtoto vidiah ce poveceto maiki sa dovolni.Az oshte nemoga da razbera zashtoto sam davala samo dva pati i drugoto e karma.No imame problemi s akaneto i mnogo halza.ako niakoi znae neshto koeto da pomogne shte sam blagodarna. :sm_swing:

Здравейте!Казвам се Ралица и сам от Пловдив.Преди месец ми се роди бебце момиценце и сам много щастлива,но имаме проблеми с млеката.Сменихме няколко сега сам на Аптамил защото видях че повечето майки са доволни.Аз още немога да разбера защото сам давала само два пъти и другото е карма.Но имаме проблеми с акането и много халза.ако някой знае нещо което да помогне ще съм благодарна.

Мнението е редактирано от модератор! Моля, пишете на кирилица според правилата на форума! Последвали мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!
petillo
 ---

Мнениеот iskra_zv на 28 Яну 2009 16:52

veni04 написа:Хах ха ха когато съм пуснала тази тема ,бях още бременна и не съм предполагала че моя мъник няма да иска никакво адаптирано мляко а само да суче ,иска си живо месо ,няма да го залъгвам със силикони :mrgreen:

Да ви кажа че и при нас е така пробвах с фризолак с нан но не приема нищо даже и се гади и след това започва по трудно да се храни и така до сега когато вече е на 6 месеца и освен кърма не приема нищо друго
iskra_zv
 ---

Назад към Здравословно хранене и Рецепти