Защо да не мога да сменя АМ?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Защо да не мога да сменя АМ?

Мнениеот mamaalex на 12 Яну 2008 10:24

Здравейте майчета,
най-накрая и аз събрах смелост да се запиша при вас. Имам един въпрос, който ме тормози от една седмица. Дъщеричката ми Александра е на 2 месеца и откакто се е родила е на Аптамил. Всичко беше ОК докато не го промениха тоя Аптамил и от тогава не иска да го пие, а и да ви кажа честно и на мен не ми харесва. Все едно разтварям прах за пране. Много от мамите с които сме заедно са на Лактана БИО. И всичките доволни. Една майка ми даде да пробвам. Изпи си го бебо. Зазпа си доволна. Чак не можах да повярвам. Изчетох почти всичко и реших и аз да мина на Лактана БИО. Обаче педиатърката ни не дава и дума да се обели за смяна на млякото. Та какво да правя. Мисля на своя глава, както разбирам от форума доста мами така са направили. Та въпросът ми е защо да не може?
Много ще съм ви благодарна ако ме посъветвате как да постъпя.
Мама на Александра
Аватар
mamaalex
 ---

Мнениеот stefania_K на 12 Яну 2008 11:15

Щом не иска да го пие,според мен трябва да го смениш.Не знам защо педи ти е казала така,но какво гладно ли да стои детето? :thinkk: Ицко беше на Фризолак и Фризовом,смесвах му ги 1:1 и съм много доволна.Още му давам по 180 мл вечер,но вече Фризо 3.Според мен АМ е много по-полезно от киселото или от прясното мляко.
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 12 Яну 2008 12:48

Аз също съм сменяла ам и то без да питам-първо бяхме на Миломил,след това Фризолак,а сега сме на Аптамил,а и Фризовом пиехме заради запека.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mamaalex на 12 Яну 2008 15:32

Благодаря ви майчета.
Най вероятно така и ще направя. Ще го сменя и точка. А мога ли да ви попитам дали изведнъж или постепенно. Моето мнение е изведнъж, ама все пак да попитам. :?:
Мама на Александра
Аватар
mamaalex
 ---

Мнениеот mishelinka на 12 Яну 2008 19:39

Аз за пръв път чувам, че нетрябвало да се сменя млякото.
Май педиатърката е за сменяне.
Извинявай, ако си доволна от нея, обаче това нещо не го бях чувала досега-----
Изображение
http://www.vbox7.com/play:49798006 БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА - изпрати СМС на номер 1117
Аватар
mishelinka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 12 Яну 2008 19:45

mishelinka написа:Аз за пръв път чувам, че нетрябвало да се сменя млякото.
Май педиатърката е за сменяне.
Извинявай, ако си доволна от нея, обаче това нещо не го бях чувала досега-----
аз също за първи път ,голямата ми дъщеря бешена ам първо почнахме с Фризолак,но много се запичаше от него мнахме на Нан от раз и нямахме проблеми
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 12 Яну 2008 22:17

Разбира се, че ще го смениш, щом детето не го иска. Може би трябва да епостепенно. Смесвай един-два пъти 50/50 и после започни изцяло да даваш Лактана ( ако си решила да минете на Лактана). Няма такова нещо, че не се сменя АМ.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот иветоо на 13 Яну 2008 13:49

и аз за 1 път чува,че не може да се смени млякото. аз съм го сменяла няколко пъти, защото все е имало някакъв фактор, които не ми харесва на мен и на бебчо.ноита маца харесва новия аптамил засега.иначе бяхме на аптамил АР но го спряха и него за обновение и сега сме на обикновенния.
Аватар
иветоо
Сериозен
 ---

Мнениеот kate на 13 Яну 2008 14:13

м....аз ги сменям постоянно...??????как така не може? всичко може-ти си тази която преценяш кое е добре и кое не е добре за детето ти :!:
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ive на 13 Яну 2008 15:50

mamaalex,
Пъро добре дошла :)! Изобщо не го мисли - сменяй смело с Лактана БИО още повече че дъщеричката ти вече го е пробвала напрактика.
Преди време, ние също сменихме Аптамила (ама стария) с това ново АМ Лактана. Мога да ти каже, че съм безкрайно доволна от избора си. А и теорията, че АМ не бива да се сменя е вярна само дотолкова доколкото не можеш всяка седмица да й даваш различно АМ, я :P. Не знам до колко си се задълбочила в съставките на това АМ, но Лактана БИО е единственото мляко в БГ, което е с пробиотици, с 4 вида бифидобактерии и е органично производство. На сина ми това му се отрази много добре. Препоръчвам ти преди да купиш от него, да почетеш повече за пробиотиците в нета и тук във форума (има теми за това), а освен това може да разгледаш и сайта на вносителя за повече инфо:
www.njpartners-bg.com
А що се отнася до педитата - изобщо не се шашкай - за съжаление повечето от тях изобщо не са в час с новостите, а пък и общо взето само Фризолак и от време на време Нан им е в устата :evil:
Аватар
ive
Начинаещ
 ---

Мнениеот BoBo4 на 13 Яну 2008 16:42

mamaalex написа:Благодаря ви майчета.
Най вероятно така и ще направя. Ще го сменя и точка. А мога ли да ви попитам дали изведнъж или постепенно. Моето мнение е изведнъж, ама все пак да попитам. :?:

Трябва постепенно да се замени едното с другото.
Има два ничина.
Първият: сменя се едно цяло хранене с новото АМ. Първият ден сменяш първото сутрешно хранене с новото мляко, останалите са със старото. На втория ден сменяш и едно следобедно хранене с новото АМ, стават две хранения. И т.н., за седмица- десетина дни го заменяш изцяло.
Вторият: смесват се новото и старото АМ в едно шише на всяко хранене. Например правиш АМ с 4 мерителни лъжички. Като почнеш да заменяш марките слагаш 3 мерителни лъжички от старото и една от новото. Така 2-3 дни и след това почваш да увеличаваш - 2 лъжички от старото + 2 лъжички от новото. Пак 2-3 дни, пак увеличаваш количеството на новото АМ и намаляваш на старото. Времето за смяна на марката пак е седмица или десетина дни.
Чела съм препоръки и за единия, и за другия начин. Не знам дали има правилно и грешно. Аз съм ползвала вторият начин по препоръка на педиатри и по моя преценка.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diana25 на 13 Яну 2008 17:12

наистина и аз съм чувала,че не е хубаво да се сменя постоянно ам. стомахчето тъкмо свиква и после пак отново.когато обаче има проблеми няма как подменя се.желателно е да се смени постепенно и да се изчака извесно време, докато свикне с новото, може да се появи запек(не трябва веднага да се сменя с друго мляко)стомахчето ще свикне постепенно и нещата ще се нормализират.
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Защо да не мога да сменя АМ?

Мнениеот bohemka на 14 Яну 2008 19:03

Ами сега ще ти разкажа какво преживях сменяйки млякото на моето бебе, понеже не ми харесваше че не се растваряше...Обадих де на педиатърката и и казах сменям млякото и тя вика ОК!Взех НАН по съвети на приятели и 4 дни го храня по 7 пъти, а той получи страшен запек diana25обясни защо.на 5-тият с помощ се изака в такъв цвят... че аз изпаднах в паника ЧЕРНО ЗЕЛЕНО Върнах старото мляко и от тогава до сега /2 месеца/ цвета не се променя...днес ходих да нося за иследване, но ако можех да се върна ден два преди да се реша да го сменя...Естествено ако бебето не го иска е нормално, но в моя случей не ми харесваше на мен!
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеhttp://www.youtube.com/watch?v=LOl6jjevljU
Аватар
bohemka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 15 Яну 2008 12:29

И аз за пръв път чувам ,че не може да се сменя АМ.Не виждам логика в това твърдение на педито.Може , но постепенно , както са писали маите преди мен.След като ми спря кърмата давах Фризолак , но го запичаше.Смених с Аптамил , но много качваше от него.Накрая взех ( наслуки) Нутрилон и детето ми го пие с удоволствие .Дори , ако има един начин само Ам ще пие по цял ден , въпреки че е почти на 9 месеца.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот bojana_m на 16 Яну 2008 19:10

Защто да не се сменя млякото??? Още повече, че деденцето не го харесва. Бебето само си посочва какво обича и какво не. Моятя дъщеричка е на 9м. и не яде нищо друго освен Нутрилон2 и попара. Когато кърмата ми намаля (около 6-тия месец) започнах да я дохранвам с АМ. Пробвах я с Фризолак и Аптамил, но ги плюеше и плачеше. Бях изпаднала в паника, защото искаше само моята кърма, а аз нямах достатъчно. И така - една приятелка ми каза за Нутрилон. Отначало се изцеждах и слагах по една мерителна лъжичка, после по две... и така докато изцяло замених с храненето с Нутрилон. А другите АМ -ка ги усешаше и не искаше да пие и кърмата.
Аз се надявям!
Аватар
bojana_m
 ---

Следваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти