ЗА или ПРОТИВ късното захранване

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

ЗА или ПРОТИВ късното захранване

ЗА
58
75%
ПРОТИВ
19
25%

Общо гласове : 77

Мнениеот ic на 19 Окт 2006 19:26

За късното захранване съм.Захраних на 5 месеца, ако трябваше да слушам педито трябваше да почна от 40-тия ден със сок.В последствие имах достъп до достатъчно информация, за да реша кога да захраня детето си.Заместено хранане нямаме, първо кърма после твърда храна и пак кърма. :lol: Имам си един лакомник пу пу :D
Изображение
Изображение
Аватар
ic
Начинаещ
 ---

Мнениеот zori85 на 24 Окт 2006 20:10

Ние се захранихме рано
Аватар
zori85
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот emmy на 01 Ное 2006 11:27

Аз съм ЗА късното захранване(поне след 4-5 месец),но съм от рано захранилите мами-сок след 40 ден,плодово пюре 3 месец и т.н.
Ако някога си имам още едно бебче ще го захраня по-късно.
Изображение
Аватар
emmy
Сериозен
 ---

Мнениеот Ая на 03 Ное 2006 23:50

За късното захранване. Ще яде цял живот, няма за къде да бързам.
Изображение
Изображение
Аватар
Ая
Отличник
 ---

Мнениеот Violanta на 09 Ное 2006 15:08

За захранване след 4-я месец съм, не по- късно, за да може детето да свикне със лъжичката, че ние с малкия голям зор видяхме. Едва от две седмици си хапва добре с лъжица и си отваря устата. Почнах с плодово пюре с лъжичка на 4 месеца, но за кратко, после преминахме на биберон и като стигнахме до зеленчуковите, запецнахме, не искаше и неискаше. Реших да почна каши като не иска зеленчукови, отново твърдо отказваше. Месни - пак не. Така постепенно опитахме всичко и се захранихме с всичко в стремежа да открия, това което ще му хареса и ще яде с лъжичка. Имаше период в който отново бяхме само на мляко и после пак наново. Та от 7-я месец вече дойдоха първите успехи. Сега сме отличници в храненето. :haha: Дала съм от две седмици и попарка, малко след това и супичка, но жълтък не съм давала още. Смятам да дам най- рано 11 месец. Щях да забравя, не съм дала и риба. Май вече мога да му дам.
Изображение
Аватар
Violanta
Сериозен
 ---

Мнениеот intense® на 09 Ное 2006 15:15

За риба знам, че се дава след годинка.
Аз още не съм дала риба и черен дроб.
Риба му предложих веднъж, с такова недоволство ме изгледа дребния, че се почувствах едва ли не виновна :lol:
А за карантии има време :wink:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот mamba на 09 Ное 2006 18:38

Аз захраних Жожо след като навърши 4,5 месеца, но директно със зеленчуково пюре (по съвет на педито, за да не развиел предпочитание към сладкото). Обожава сокчета и му правя 2 пъти дневно по 30 мл от 3-я месец. За щастие намаше проблеми с приема на пюре, просто защото предпочита да яде с лъжичка, а не с биберон. Понякога дори се налага да му додавам млякото с лъжичка, след като откаже да си го доизпие от шишето. Принципно не съм привърженик на твърде ранното захранване, но от друга страна всеки бебок си има специфични енергийни нужди, своя обмяна на веществата, и лични предпочитания, нали?
Изображение
Аватар
mamba
Начинаещ
 ---

ЗА

Мнениеот ra4e на 05 Яну 2007 02:47

Аз съм за късното захранване. След като изчетох няколко стари книги и библиотеката на сайта ххххххх стигнах до извода, че повечето ни педиатри са некомпетентни и не се образоват. За мой късмет попаднах на що годе свястна докторица и като и казах,че ще захранвам късно ме подкрепи. Но това не и пречеше на другите майки да си реди старите препоръки и въобще да не им обясни за възможността за късно захранване. Едно си баба знае и него си бае.
От нея съвети не чакам - има си достатъчно информация в нета. Сверявам си знанията с приятелки в чужбиа, където и дума не може да става за ранно захранване.
Аз захраних сина си 7 навършени месеца. Все още не съм заместила кърмене, но 2 пъти на ден предлагам зеленчуково и плодово пюре. Мисля след седмица да въведа и месно пюре. За мен е по-важно детето ми да расте здраво, а не да претупам набързо захранването и на 6 месеца да яде пържоли, а след 10-тина години да му лекувам гастрита и/или язвата. Защото е доказано, че ранното захранване води до стомашни проблеми, не след седмица или месец, а след години.

Линковете са изтрити.
Модератор
ИзображениеИзображение Емил се роди на 10.04. 2006г. 5,180кг 60см
ra4e
Начинаещ
 ---

Мнениеот rally77 на 05 Яну 2007 12:40

И аз сам за посредата.Моето бебе е на 5 месеца.С сок4е запо4нах след 2 месец,а с плодово пюре една седмица след навършване на 4 месеца.Много му харесва.Иначе все още го кърмя и така смятам до годинката,но все пак то има нужда и от твърда храна по малко пък и той върви с един месец напред.Роди се 4 кг и 55см.
rally77
Редовен
 ---

Re: ЗА

Мнениеот arlina на 05 Яну 2007 20:21

ra4e написа:Аз съм за късното захранване. След като изчетох няколко стари книги и библиотеката на сайта БГ-мама стигнах до извода, че повечето ни педиатри са некомпетентни и не се образоват. За мой късмет попаднах на що годе свястна докторица и като и казах,че ще захранвам късно ме подкрепи. Но това не и пречеше на другите майки да си реди старите препоръки и въобще да не им обясни за възможността за късно захранване. Едно си баба знае и него си бае.
От нея съвети не чакам - има си достатъчно информация в нета. Сверявам си знанията с приятелки в чужбиа, където и дума не може да става за ранно захранване.
Аз захраних сина си 7 навършени месеца. Все още не съм заместила кърмене, но 2 пъти на ден предлагам зеленчуково и плодово пюре. Мисля след седмица да въведа и месно пюре. За мен е по-важно детето ми да расте здраво, а не да претупам набързо захранването и на 6 месеца да яде пържоли, а след 10-тина години да му лекувам гастрита и/или язвата. Защото е доказано, че ранното захранване води до стомашни проблеми, не след седмица или месец, а след години.
:oki: :oki:
Това все едно,че аз съм го писала :D
Изображение
Изображение Изображение [url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/82/81621_074.JPG][img]
Аватар
arlina
Начинаещ
 ---

Мнениеот arlina на 05 Яну 2007 20:23

Ние ще се захранваме др. месец,когато станем на 6мес.,засега сме само на кърма и вода не пием :D
Изображение
Изображение Изображение [url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/82/81621_074.JPG][img]
Аватар
arlina
Начинаещ
 ---

Мнениеот zori на 07 Яну 2007 20:40

За късното съм,доста се поизмъ4их със сина ми с тези сок4ета и пурета(повръЩаШе ги постоянно),сега разбирам къде ми е била греШката.
Изображение
Аватар
zori
Редовен
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Яну 2007 22:11

ЗА! Захраних Гергана на 6 месеца. Направих го , защото забелязах у нея интересн към нашата храна, което е един от признаците, че е време за захранване. Гледаше ни в устите като ядем и мляскаше. Иначе щях да изчакам и повече. Започнах с ябълково пюре, варени ябълки и пасирани. Не със сок, защото той повече дразни коремчето. Не съм имала проблем с нищо, освен в това да започне да яде с лъжичка ( което било проблем на късно захранените деца). Започна първо да яде от пръста ми и после от лъжичката.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Диляна на 07 Яну 2007 22:26

Аз също съм за късното захранване. Ние бяхме с много силни колики и с ужас давам всичко ново.
Аватар
Диляна
Пристрастен
 ---

Мнениеот Inka на 08 Яну 2007 14:36

Аз захраних рано,по така наречената стара схема.Не одобрявам късното захранване.
Аватар
Inka
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти