Пушене и кърмене!?!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Пушене и кърмене!?!

Мнениеот Вероника82 на 08 Фев 2008 20:34

Бях пушачка-спрях ги по време на бременността и кърменето-но сега пак припалвам на седмица една-две цигари и то само ако съм някъде без детето.
Изображение
Аватар
Вероника82
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот k_manolova на 09 Фев 2008 01:59

Променя се вкуса на кърмата като и бебето може да откаже да суче - позволявах си по една - две цигари на ден но със доста угризения докато кърмех - усещаше веднага малката!!!!!!!!!!!!!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
k_manolova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eninka на 09 Фев 2008 12:37

Не мисля че има нещо по-глупаво от това да си затваряш очите за неща,които знаеш че ще навредят на бебо.Аз бях страстна пушачка-по кутия и половина на ден!Но когато забременях си дадох срок и за месец успях да ги спра.Затова не разбирам,когато някой се оправдава относно цигарите...Мами,мислете само и единствено за ДЕЦАТА!Да но не ми се обидите,но се надявам да осмислите нещата...
Аватар
eninka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama toni на 09 Фев 2008 18:43

докато бях бременна пушех по някоя цигара,но след като родих не съм пушила просто сърце не ми дава
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mama toni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_Beti на 10 Фев 2008 00:26

Не съм пушила през бременноста и докато кърмех.И аз като родих видях доста майки които пушеха(даже една тръгна да пали докато бебчетата бяха при нас,при което поисках да я преместят)-това е голяма безотговорност от тяхна страна.
Изображение
Изображение
Аватар
mama_Beti
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 10 Фев 2008 14:23

В момента,в който разбрах,че съм бременна и ги захвърлих.Вече повече от година,от 1 .02.07,не съм пушила и според мен е безобразие да кърмиш и да пушиш!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 31 Мар 2008 15:22

то е все едно и също да тикнат в устата на новороденото цигара.двете неща за мен се самоизключват.като толкова много искат да пушат,поне да спрат да кърмят.те със сигурност са пушили и 9 месеца преди да родят,така че поне с раждането да спрат да ТРОВЯТ бебетата си!как може да има такива майки!толкова много пъти съм си задавала този въпрос и отговорът за мен е:безотговорност!те не заслужават да са майки!!може да ви звучи прекалено,но за мен е така.след като искаш бебе,трябва да си готов на хиляди лишения ,това да спрш цигарите е нищо!!родителството е голяма отговорност и ако не си готов да я поемеш,по-добре не ставай мама!!на мен ми е страшно мъчно за дечицата с такива несериозни родители,от цялата работа страдат беззащитните деца!
Изображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Re:

Мнениеот Kalista на 31 Мар 2008 18:02

Elisha написа:...Не е правилно да кърмиш и пушиш. Ако толкова не можеш без цигара е по-добре за детето да спреш да го кърмиш, отколкото да го тровиш и то УМИШЛЕНО.

Е, едва ли е чак умишлено. По-скоро думичката е съзнателно, демек осъзнавайки, че това е вредно, може би опасно, за бебето. Все пак, аз не съм сигурна, при ширещата се неграмотност, че всички майки осъзнават това еднакво добре. Друг е въпросът дали ги вълнува (тогава вече говорим за съзнателно и дори престъпно отношение). Тук имам предвид сериозното пушене, а не спорадичното.

На мене ми прави впечатление друго: колко много жени (вкл. и аз) са пушили или все още пушат. Не знам на какво се дължи, но е стряскащо непушачКите, които не са се докосвали до тютюна, да са изключение.

Аз лично спрях да пуша преди 4 години, като преди да забременея отвреме-навреме припалвах, socially, след това не съм. Кърменето е свещенодействие, то ме изпълзва с дух и цигарите не са ми необходими, защо да пуша?

Дразнят ме онези, които не се съобразяват и подлагат мен и детето ми на пасивно пушене, но просто не ми оставят друг избор, освен да избягвам компанията им.

М/у другото, как пък аз не видях нито една кърмачка да пуши в болницата? :twisted: Изключая циганките, ама там е патология вече. :mrgreen:
Последна промяна Kalista на 31 Мар 2008 18:21, променена общо 1 път
Изображение

Изображение
Изображение
Златен медал за упорито кърмене!

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот Kalista на 31 Мар 2008 18:10

Всъщност, и аз предпочитам да не се съдим и да не се изказваме крайно!

Според мен също е по-добре да кърмиш, па дори и в извънредни случаи да си позволиш по някоя цигара. (Познавам едно такова момиче -- СТРАХОТНА майка е, да знаете, и детенцето й е живо и здраво, дай Боже все така!!)

То, кърменето, не е само храна, то е и любов, така че не е зле и да не се втелясваме в разни заплашителни проучвания!

Само че, както отказването на цигарите иска малко воля, така и кърменето. Въпросът е кой ще удържи фронта и доколко.

Е, аз не бих пушила, но, ребята, давайте жить дружно! Много грозни думички прочетох тук. :(
Изображение

Изображение
Изображение
Златен медал за упорито кърмене!

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот prosto_az на 21 Апр 2008 09:15

ive написа:Най-добре е да не се пуши, разбира се - не само за детето, но и за майката, и за околните и т.н.
НО
Съжалявам, че не мога да намеря статията на един американски лекар (беше нещо към Ла Лече Лига), според който е по-добре да кърмиш и да палиш по някоя цигара (след кърменето обаче), отколкото изобщо да не кърмиш. Просто друга гледна точка... Освен това - нищо не е доказано... Понякога супер крайните изказвания са излишни! Между другото нали знаете, че по принцип дишаме отвратителен въздух (тази мъглива зима например в София изобщо не осигури и грам чист въздух за децата ни навън), ядем и пием боклуци като цяло (нищо, че се стремим да ги подбираме) и куп други неща, които са в ежедневието ни...

Аз и моя приятелка разбрахме, че сме бременни към края на декември. В началото на януари вече не пушех...тя продължи.... Сега тя продължава да е бременна, а аз пометнах 3 седмици след като ги спрях...Едва ли има някаква пряка връзка, но познавам и момиче, което има 3 неуспешни бременности със спиране на тютюнопушенето и последната - успешна с тютюнев дим! Да се чуди човек !!!
prosto_az
Редовен
 ---

Re:

Мнениеот denita на 22 Апр 2008 16:43

Toni_Jeleva написа:Аз мисле че е най-лошото да пушиш и да кърмиш, аз ги спрях още на 1 месец, като разбрах че ще съм мама

и аз така
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
denita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот KРИС на 23 Апр 2008 13:31

И аз докато бях бременна си позволявах да запаля по някоя цигара,но откакто родих не съм и запалила,съвестно ми е-не че не ми се пуши.
Аватар
KРИС
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plamba_bo на 24 Апр 2008 12:51

Ами давайте и на бебо :emon05: ,ко ви бърка???То даже по-добре бебо да пуши отколкото вие!!!Айде стига вече халосии,неможели без цигари!!!Не съм чувала за някой умрял без цигари.Давате живот,поне го правете качествено!Детето ви не е виновно че вие сте слаби,не може да ви забрани тия ваши волности,но вие като възрастни би трябвало да се контролирате.Собственото ви съкровище,както повечето от вас наричат децата си, трябва да плаща за грешките ви с цената на здравето си!!! :madd:
Аватар
plamba_bo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Desilata на 23 Май 2008 14:28

Не съм пушила през цялата пременност и малкото време което кърмих.За което съм много щастлива,че съм си опазила бебечето.
plamba_bo написа:Ами давайте и на бебо :emon05: ,ко ви бърка???То даже по-добре бебо да пуши отколкото вие!!!Айде стига вече халосии,неможели без цигари!!!Не съм чувала за някой умрял без цигари.Давате живот,поне го правете качествено!Детето ви не е виновно че вие сте слаби,не може да ви забрани тия ваши волности,но вие като възрастни би трябвало да се контролирате.Собственото ви съкровище,както повечето от вас наричат децата си, трябва да плаща за грешките ви с цената на здравето си!!! :madd:

Напълно съм съгласна с тебе :nodd:
Само истинските ти приятели ще ти кажат, когато лицето ти е мръсно.
Изображение
Изображение Изображение
Цъкни тука.Горичката на Криси :) http://www.gorata.net/f.php?f=Krisulanka
http://www.clip4e.com/play_baltchik.htm http://www.youtube.com/watch?v=3qOmST_yz-4&feature=popular
Аватар
Desilata
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 23 Май 2008 14:37

Докато бях бременна от време на време изпушвах по една :emon05: После като кърмих не съм пушила.
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти