Какво използвате за стимулиране на кърмата?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Мнениеот daniela80 на 10 Ное 2007 21:30

Аз пия и по 1 чаша бира по съвет на доки.
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Geritop на 12 Ное 2007 21:46

Бе и аз пиех бира, и лактогонни чайчета и вскакви течности и се цедях, ама така и не ми се увеличи кърмата, а и бебка все повече не искаше да суче и сега мога да си изцедя по 10 мл, не повече.
Изображение[/url]Изображение[/url]
Аватар
Geritop
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот genova на 23 Ное 2007 15:16

Аз пиех началото много течности и ми бяха казали да ям ядки-печени орехи,фъстъци и др.Мисля,че ми помагаше най-вече от печените орехи и така изкарах до 8месец и половина.Но то като ти тръгне веднъж-е трудно спирането,така,че слагай бебо по-често на гърдата защото това най-много стимулира лактацията.Успех :lol:
Аватар
genova
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Какво използвате за стимулиране на кърмата?

Мнениеот jiva на 19 Май 2010 11:37

Моето скромно мнение на база на моя опит и още две майки, които ми подсказаха тази диета е -
коликите могат да се намалят - има две прости правила:
1/ Внимавайте какво ядете вие, докато кърмите
2/Аз лично пиех чай от билки за лактация. Той през кърмата преминава към бебето и помага за колики / тъй като билките, действащи за лактация, действат благотворно на коликите, газогонни са и т.н./ Ако имате силна лактация, пийте много мъничко от чая или на го пийте.
За тези, които имат желание да опитат цитирам списъка от разрешените и забранени храни при кърмене:
Никакви сурови плодове и зеленчуци, само задушени и печени. Нищо сладко. Без риба и всякакви пикантни, пушени солени храни - особено първите 4 месеца. Без ядки.
Може да се яде извара, кисело мляко, овесени ядки, гречка, макарони, печени ябълки, сушени плодове малко, бисквити малко. Шоколад не, мед не, ядки не.
След четвъртия петия месец почвате да включвате и нови неща, във вашата диета, но бавничко.
Аз лично се придържах към диетата стриктно и момчето ни за 9 месеца е имало колики три пъти - и трите, когато аз се бях съблазнила да наруша диетата. Така, че моето мнение е, че зависи от храненето на майката.
ПП Аз лично смятам, че прясното мляко е много ценно за кърмачката и бебето, но реших да наблегна на киселото за да не рискувам. Ако вие обичате прясното, може да направите само тази промяна в диетата си и да видите дали бебето ще понесе добре тази храна.
Другото - всеизвестно е, че ядките са чудесни за лактацията, за качеството на кърмата, но е факт също така, че предизвикват колики, така, че внимавайте с тях и ги включете след 5 месец, по мое мнение и опит.
Аватар
jiva
 ---

Re:

Мнениеот Ваня Мечевска на 14 Юни 2010 23:37

rossy_fil написа:Когато кърмих пих много течности,но избягвах купените натурални сокове,а си ги правех сама.Така по съвет на л.лекар.
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 14 Юни 2010 23:53

Кърмене на поискване - просто няма по-добро средство за стимулиране на кърмата от честото кърмене... Естествено преди това трябва да се пият течности, аз пия вода в повечето случаи... Това бози, чайове, изцеждане - може и да помагат, но не чак в такава степен ... Бебето е най-добрият стимулатор... :wink:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот деси на 15 Юни 2010 23:13

mi6o4eto написа:Кърмене на поискване - просто няма по-добро средство за стимулиране на кърмата от честото кърмене... Естествено преди това трябва да се пият течности, аз пия вода в повечето случаи... Това бози, чайове, изцеждане - може и да помагат, но не чак в такава степен ... Бебето е най-добрият стимулатор... :wink:

:oki: :oki: :oki:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
деси
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 23 Юни 2010 17:15

mi6o4eto написа:Кърмене на поискване - просто няма по-добро средство за стимулиране на кърмата от честото кърмене... Естествено преди това трябва да се пият течности, аз пия вода в повечето случаи... Това бози, чайове, изцеждане - може и да помагат, но не чак в такава степен ... Бебето е най-добрият стимулатор... :wink:

Това е истината!!!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Авг 2010 17:46

Виждам, че пишете да не се ядат сурови плодове. Но аз в тези жеги мога да ям само диня. В 9 месец съм. Сигурно като родя ще ми се промени храненето, защото вкусовете ще са различни и ще имам повече място в стомаха. Но в случай, че жегите продължават, диня не мога ли да ям? Тя си е чиста вода?
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот elka на 01 Сеп 2010 11:24

Чаят за кърмачки на хип е много добър при мен имаше ефект,но наистина най-добрият стимулатор на кърма е самото бебе,затова слагайте го по-често да суче и пийте много течности,прясно мляко,айрян,чай,вода.Аз знам че плодове могат да се ядат,само някой зеленчуци трябва да се избягват повреме на кърмене,зеле,лук и бобовите,както и боза и газирани напитки.Успех на всички майчета на които им предстои това вълнуващо преживяване кърменето!
[Изображение
Изображение
Аватар
elka
Редовен
 ---

Мнениеот biskvitkata на 09 Сеп 2010 23:12

Аз забелязах че от дините ми се вдига много кърмата жалко че вече презряват. Преди няколко дена ядах грозде без люспи и семки а молкотополучи най силните си колики, докато кърмя явно нетрябва да го ям.Мюслито не ми помогна но лука наисти действа.
ИзображениеИзображение[/url]
Аватар
biskvitkata
Отличник
 ---

Мнениеот Galka Metalikova на 10 Сеп 2010 12:58

Наистина бебчо си е най-добрата стимулация,но не е маловажна и храната и особено течностите. Явно обаче различни храни при различни хора се отразяват различно :wink: Аз също пиех Лактогонен чай от българския ,при мен и бозата имаше страхотен ефект,чак не можех да повярвам. Киселото мляко обаче се отразяваше на бебо,акото ставаше зелено и слузесто и затова се наложи да го спра.
Така че майки,наблюдавайте кое как ви действа и наблягайте на него :D
[img]picasaweb.google.com/112197831650942360748/Snimki?locked=true#5563886140370483874[/img]
Galka Metalikova
Пристрастен
 ---

Мнениеот nikita_perez на 02 Окт 2012 09:21

На мен лично влияние ми оказват въглехидратите и честото сукане.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот nezi_bl на 24 Яну 2013 18:10

Здравейте, моята снаха ползва чай за кърмачки "Generation Y MAMA" съдържа копър, анасон, сминдух, ройбос, хибискус, листа от малина и спирулина. Изключитително добре действа както за стимулиране на кърмата , така също и против колики. Племеницата ми е на 7 месеца - мина без колики и все още е на кърма. Освен чая ползва витамините Lifepak junior / лайфпак джуниър. За повече информация пишете на nezi_bl@abv.bg .
nezi_bl
 ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти