колко време кърмихте ?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Колко време кърмихте ?

по-малко от месец
73
22%
два-три месеца
48
15%
три-четири месеца
17
5%
четири-пет месеца
19
6%
пет-шест месеца
28
9%
шест до дванадесет месеца
91
28%
повече от дванадесет месеца
50
15%

Общо гласове : 326

Мнениеот Ninkata на 26 Дек 2007 12:00

1 г. и 3 месеца, можех и още, яд ме е малко, че не продължих, но.... и това не е малко :)
Аватар
Ninkata
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juli_dur на 26 Дек 2007 19:10

каката я кърмих точно 6 месеца и я спрях,защото трябваше да ходя на лекции-бях редовна студентка.Сега имам син на 42 дни,който още е само на кърма.Дано да имам дълго време,за да си го кърмя и него.
Сега осъзнах, че когато сърцето ти е разбито трябва да се бориш за да си сигурен, че още си жив.Защото си,и болката която изпитваш е живота.Бъркотията и страха са там за да ти напомнят, че там някъде има нещо по-добро.И за това нещо си струва да се бориш…
juli_dur
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galia87 на 27 Дек 2007 15:01

първото го кърмих 9 месеца, а второто-5.
Аватар
galia87
Редовен
 ---

Мнениеот Adamant на 27 Дек 2007 18:17

При мен кърмата е голям проблем.
Първото го кърмих 6 м (8 с дохранване), но вечно бяхме на ръба.....Мине-не мине и аз ронех крокодилските, защото ме друсаше синдрома "непълноценна майка" и си умирах на мъка ако при следващата консултация кажат да дохранвам. За сметка на това пък, кърменето беше удоволствие, никога никаква болка не изпитах. Като минаха 6-те месеца вече някак си постепенно ми спря кърмата и като навърши 8 м изцяло прекратихме процеса, така и не можах да изживея напълно ужаса да се почувствам "излишна"...
Сега вече 1 м, пак сме само на кърма, но тука ужасът е друг. Освен, че ПАК ми е малко кърмата и ОТНОВО сме на ръба, умирам от болки в зърната....Особено дясното ми е направо като смазано.....кръв и мляко тече и малката суче. Направо ми причернява, ако щете ми вярвайте, не съм мислила, че може толкова да боли, но съм адски упорита. Отвреме навреме изцеждам, но гледам и да кърмя, за да не отвиква бебето, а пък и когато суче - повече мляко слиза......
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eyoree на 27 Дек 2007 20:17

два месеца и двадесет и два дни точно
DOSIS SOLA VACID VENENUM...
Аватар
eyoree
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Desi & Gabi на 28 Дек 2007 00:53

Ето тук също има интересни отговори: http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopi ... sc&start=0
Изображение
Изображение
Аватар
Desi & Gabi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот деси на 28 Дек 2007 19:56

Въпреки,че нямам много мляко аз все още си кърмя моето малко,вече седем месечно, мушмулче,като се и дохранваме след това,но сърце не ми дава да я отбия като я виждам,че сама си търси макар и не особено ползотворното,но все пак приятно гушкане в мама
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
деси
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 28 Дек 2007 20:13

Adamant написа:При мен кърмата е голям проблем.
Първото го кърмих 6 м (8 с дохранване), но вечно бяхме на ръба.....Мине-не мине и аз ронех крокодилските, защото ме друсаше синдрома "непълноценна майка" и си умирах на мъка ако при следващата консултация кажат да дохранвам. За сметка на това пък, кърменето беше удоволствие, никога никаква болка не изпитах. Като минаха 6-те месеца вече някак си постепенно ми спря кърмата и като навърши 8 м изцяло прекратихме процеса, така и не можах да изживея напълно ужаса да се почувствам "излишна"...
Сега вече 1 м, пак сме само на кърма, но тука ужасът е друг. Освен, че ПАК ми е малко кърмата и ОТНОВО сме на ръба, умирам от болки в зърната....Особено дясното ми е направо като смазано.....кръв и мляко тече и малката суче. Направо ми причернява, ако щете ми вярвайте, не съм мислила, че може толкова да боли, но съм адски упорита. Отвреме навреме изцеждам, но гледам и да кърмя, за да не отвиква бебето, а пък и когато суче - повече мляко слиза......

Сигурна ли си, че слагаш бебка правилно на гърдата? Имай предвид, че бебето,като засуче, освен че зърното трябва да е вътре, но и половината от ареолата. Устничките му, трябва да са обърнати. Брадичката и трябва да опира в гърдата. 90%, от разраняването на зърната се дължи на неправилно засукване.
Отиди в аптеката и си купи Ланолин-Лансинох, струва около 19лв. Хубавото при него, че бързо облекчава и не се мият гърдите. Напълно е безвреден за бебка. Знам, че е зима, но дръж гърдите колкото се може повече на въздух и махни всякакви сутиени, които са от изкуствени материи. :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 28 Дек 2007 20:57

Мога да добавя само, че задължително детето трябва да е с коремче към твоя корем, успоредно на теб, не да е извърната само главичката към теб защото тогава ъгълът на поемане на зърното с ареолата е друг.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот mi6a на 29 Дек 2007 00:14

Аз се отказах от кърменето по 2 причини - едната беше разранените зърна и ужасната болка. Сега сестра ми има бебче и ми препоръчаха да пробваме със силиконови зърна на Чико мисля бяха. Яд ме е, че и аз не пробвах навремето. Щото от първия месец още се цедя и така я храня. Но е страшно трудно.
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

http://save-darina.org/
http://www.protegniraka.bg/
http://procreditbank.bg/main/bg/contributors.php?here=0
не бъди безразличен, можеш да помогнеш!
Аватар
mi6a
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: колко време кърмихте ?

Мнениеот katia1234 на 29 Дек 2007 13:04

Аз кърмих 1г. и 2 месеца.Щях да продължа да кърмя Вики,но три пъти правих лек мастит и реших да не предизвиквам съдбата.Все пак вече Вики е големичка.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
katia1234
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ely_gr на 08 Яну 2008 19:16

Аз го кърмих само няколко пъти :( кърмата ми беше мн малко. изцеждах до към 120 на ден до третата седмица и ми спря съвсем :( блазе на мамите, които кърмят!
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Ely_gr
Сериозен
 ---

Мнениеот kirilka на 08 Яну 2008 23:25

не мога да гласувам все още защото кърмя- сега сме в 4 месец и даже нощем ми мокри пижамата а си мислех че ще ми спре до 3-ия месец
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот evdokiya_bayrami на 10 Яну 2008 15:53

Малко повече от 10 месеца, беше адски трудно отказването. Изключително кърмено дете е, просто кърмата ми намаля драстично, да не говорим че от едната гърда не излизаше нищо :(
Беше мъчение и за него и за мен, защото все беше гладен и все се кърмехме-незнам да е имало нощ без да ме събуди поне 3-4 пъти за да го кърмя :x Сега е на АМ и вече е по-спокойно през ноща :wink:
Животът не се мери с брой вдишвания и издишвания, а с миговете, в които ни спира дъха!
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
evdokiya_bayrami
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот adry на 10 Яну 2008 16:23

Аз кърмих дъщеря си до 7м. После се наложи да ме оперират и кърмата ми за съжаление спря отраз :cry:
adry
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти