От кога може да пие прясно мляко?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: От кога може да пие прясно мляко?

Мнениеот ewka на 20 Фев 2012 23:57

valentina0577 написа:И сигурно е много полезно и на детенцето му е голям кеф само пилешко да яде... :roll:

Ами може и да не му е било приятно,ама понеже има само една кухня в града и нямаме избор..менюто е това.По тази причина аз взимах храна през ден,а в дните,които не взимах готвех неща,които в кухнята не даваха и така компенсирах и разнообразявах менюто :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 21 Фев 2012 00:04

valentina0577 написа:ewka,ами щом е нямало мляко в яденетата,поне детето ти пиеше ли го отделно?Защото моята дъщеря отказа АМ на 5 месеца :( И затова аз предпочитам в яденетата да има мляко,пък било то и прясно.Кисело мляко ядем без проблем.

Моят син отказа АМ на 4 месеца и се видях в чудо,но и за миг не си помислих да го сменя с прясно мляко.Започнах да давам каши,безмлечни,които правех млечни като добавях АМ.Така дечко не усещаше АМ и се справихме някак.Добавях АМ в пюрета,каши,манджи и т.н. разбира се с допитване до доки и по начин,по който може да става това.След това дойде ред на кухнята.В дните,които аз готвех пак ползвах АМ. Киселото мляко е мнооого полезна храна и не бъркайте едното с другото.Киселото мляко и прясното нямат общо.Ако киселото е полезно,то прясното не е. Млечните продукти като сирена,кашкавали,извари също са идеални за заместване на липсите от мляко. Иначе АМ давах успешно до две годинки,разбира се набутано в десерти,каши и попари.Взимах Нестле Джуниър според възрастта. Доказано е преди много много години,че бебето има нужда от мляко,но не и детето,нито възрастният човек. ПАК ПОВТАРЯМ: КИСЕЛО МЛЯКО,СИРЕНЕ,КАШКАВАЛ,ИЗВАРА ТВЪРДО ДА,НО ПРЯСНО МЛЯКО-НЕ! :wink: Дано съм ви била полезна!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dessy_grig на 11 Апр 2012 18:42

Здравейте, мами! Моят син е на 1,1 годинка и сме на детска кухня от 1 месец. И аз чух, че там храната я правят със сухо мляко, но аз вкъщи му правя кремчетата с прясно, разредено с вода 1:1. Купих и обикновено сухо мляко, но нещо все ме спира да му давам от него. Само да вметна, че все още се кърмим, а той не иска да пие АМ още от изписването от болницата. Опитах да давам кисело мляко, малко разредено с вода, но и него не го иска. Притеснявам се, че с кърмата не мога да му осигуря необходимото количество мляко за деня... Затова си мислех да започна да му давам по малко прясно мляко. Вие какво ще ме посъветвате?
Аватар
dessy_grig
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 12 Апр 2012 09:42

dessy_grig написа:Притеснявам се, че с кърмата не мога да му осигуря необходимото количество мляко за деня... Затова си мислех да започна да му давам по малко прясно мляко. Вие какво ще ме посъветвате?

Не е нужно да се дава прясно мляко на толкова малко детенце, особено като е на кърма, замести млякото с други млечни продукти - обезсолено сирене, кашкавал, кисело мляко... :wink:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти